Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi alapján osszák el a teljese...

Mi alapján osszák el a teljesen állami támogatást az egyes iskolák között?

Figyelt kérdés

Például néztem az informatikát (főként prog infót, de a többibe is belenéztem). Olyan iskolák kaptak magasabb keretet ahol alapból kevesebben jelentkeznek és a ponthatárok is alacsonyak.

Egyetem esetében Pécs 340 helyet kapott mikor összes infós szakokra kb 200 jelentkeztek első helyen. Míg Debrecen és Szeged kapott 270-270 helyet, úgy hogy oda első helyen 400-410-en jelentkeztek. De ha nem is az első helyett nézem még akkor is jóval magasabb a jelentkezők száma. (ELTÉT-BME-t értem, de ezeket nem)

De ugyanúgy jóval kevesebben jelentkeztek oda tavaly is. (Tavaly Pécsen olyan 230-240 volt a ponthatár, míg Szegeden és Debrecenben 310-320) És jóval kevesebb helyett kaptak, míg a jelentkezők száma éppen fordított.

De még Miskolcot is hozhattam volna példának, hogy oda is jóval kevesebbe jelentkeznek, mégis arányokat tekintve elég magas keretet kapott. Ott az első helyen jelentkezők száma szinte megegyezik a keretlétszámmal.

Széchényi István Egyetem esetében 250 helyett kaptak, míg olyan 220-an jelentkeztek első helyen. (ponthatár pedig 250 és 270 között volt.)


De Pécsre visszatérve. Pécs kapta a harmadik legtöbb helyet, míg szinte az oda jelentkezettek száma elég alacsony.


Főiskolákat tekintve.

Nyíregyházi kapott 110 helyet és az oda első helyen jelentkezők száma (1 infó szak van) 40. (!!!) Tavaly csak 81 embert vettek fel. Ponthatár pedig 206. (200 volt a minimum) (össz jelentkező 185)

Míg Eger kapott 70 helyet és az oda első helyen jelentkezők száma (2 infó szak van) 91. (össz jelentkező 277)

A tavalyi ponthatár (akkor még csak 1 szak volt) 279.

Vagy a Károly Róbert Főiskola is ugyan „csak” 70 helyet kapott (1 szakra), viszont arra első helyen 43-an jelentkeztek. (össz jel 171)

Vagy a Kecskeméti főiskola kapott 200 helyet úgy hogy első helyen 128-an jelentkeztek. ÉS tavaly a minimális tehát 200 pont volt a határ. (össz jel 430)


Tehát az olyan helyeken ahova jóval többen jelentkeznek és jóval magasabbak a pontharátok, jóval kevesebb helyett kapnak.


2012. jún. 14. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Erősen politikai alapon: a vállaltan keresztény egyetemeket, és a vidékieket akarják helyzetbe hozni.
2012. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vidéket? Nézd már meg!

Esetleg azt nézik, hogy a Dunának melyik oldala!

Ha attól nyugatra (=Pécs), akkor adunk. Ha keletre (=Szeged, Debrecen stb.) akkor kevesebbet adunk!

??????

2012. jún. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Andizsuzsi ***** válasza:
Vidéket? Államilag finanszírozott jogászképzés csak Pesten lesz.
2012. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!