Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki élt már mind kelet mo....

Aki élt már mind kelet mo. -on és nyugat mo. -on is hosszabb időt hol telepedett le végül? És miért?

Figyelt kérdés
Nyugat jobb helye az országnak mint sokan mondják? És miért?
2012. jún. 12. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Nyugaton. Nem bírtam az Alföldet, nekem kell, hogy hegyek között lakhassak.
2012. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Nyíregyházán születtem, Pesten éltem életem nagy részében, de jelenleg Németországban élek. Kelet-Magyarországra nem tervezem, hogy visszamennék bármikor is, mert az egy dolog, hogy nincs munka - mert ha esetleg vállalkozást tudnék ott indítani, akkor még jó is lehetne -, de kulturális pezsgésre, szórakozási lehetőségekre van szükségem. Kelet-Magyarországra nem jutnak el kiállítások, nagyobb koncertek (klasszikus, pop, rock, stb…), színházak, stb… ez nekem nagyon hiányozna. De emiatt én Nyugat-Magyarországon se nagyon telepednék le, mert ott is kevesebb az ilyen lehetőség – tény, de nekem szükségem van a nagyvárosi életre.


Persze, ez lehet, hogy meg fog változni, de most még így gondolom.

2012. jún. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Nyugat Magyarországon születtem és éltem , majd dolgoztam Ausztriában , laktam Németországban is most Svájcban élek és ez a végleges letelepedési helyem.Szívesen befektetnék Magyarországra de ekkora adók mellett nem lehet.


Mo. nyugati része sokkal jobb , főleg az osztrák-magyar határnál.Azon a részen a többség Mo-n lakik és Ausztriában dolgozik.Még takarítóként is érdemes így csinálni hisz amit ott megkeresel az ott kevésnek számít de Mo-n soknak.

Én egész fiatalon megtapasztaltam a külföldi munkavállalást így Németország nem sok újdonságot tartogatott nekem.

2012. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
Természetesen keleten. Itt lényegesen jobb a levegő, kevesebb a gyár, nincs rohanás, csend van és nyugalom.
2012. jún. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

A nyugati része sokkal jobb , felvilágosultabb , szabadabb mint a keleti rész és az életszínvonal is magasabb.

Na meg keleten sok a szűk látókörű , konzervatív , maradi ember.Nagyobb az arányuk mint a nyugati részen.keleten a munkanélküliség is magasabb.


Nyugat Mo-n kevesebben dolgoznak minimálbérért.Magasabb az átlagfizetés.

2012. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
"Keletről" származom, egyetemet nyugaton végeztem és dolgoztam rövid ideig Ny-Európában is (nem mosogatóként...). Keleten élek. Igaz, hogy összességében tényleg elmaradottabb a régió mint a nyugati rész, de bizony van jónéhány olyan "eldugott" kis falu Nógrádban, a Mátrában, a Bükkben vagy épp Szabolcsban ami visszaadhatatlan hangulatot áraszt. Tervezem, hogy visszamegyek Ny-Európába dolgozni, de az biztos, hogy az itteni házamat nem adnám el végleg.
2012. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

pécsen születtem ott is laktam 20 évig aztán 10 év szeged

10 év budapest most meg menekülök az országból mert viktornak köszönhetően élhetetlen a kárpátmedence minden része

2012. jún. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!