Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mondja meg valaki hogy tudmegé...

Szilàgyi lajos kérdése:

Mondja meg valaki hogy tudmegélni? 47000ftbol. Nem hogy őkmondanánakle 3havi füzikről?

Figyelt kérdés

2012. jún. 10. 12:58
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
54%

Eddig a segély fele annyi volt mint a 47 ezres közmunkabér. Aki abból megélt az ebből is megfog. Komolyan annyit tudnak az emberek nyavalyogni azon, hogy kétszer annyit kapnak mint eddig. Legyen újra 20-on valahány ezres segély, aztán éljetek abból. Akinek büdös napi 2-3 óra gereblyézés 47 ezer forintért az meg inkább halljon éhen. Ez a véleményem.


Megoldásként hangoztatni azt, hogy csökkenték a politikusok fizetését és kapják meg a közmunkások merő demagógia. Tegyük fel, keresnek a parlamentben ülő emberek összesen együtt havi 300 millát (nem keresnek fele ennyit sem). Fogalmam sincs mennyi közmunkás van, tegyük fel, van 50 ezer (szerintem amúgy több, sokkal). Így fejenként 6 ezerrel többet kapnának. Marha jó. tényleg, ez aztán megoldás a javából. Véletlenül sem segítene a munkanélkülieken az átképzés, vagy mondjuk ha legalább a 8 általános elvégeznék, ááááááááá, az baromság, azért már meg kéne emelni a feneküket. Akinek nem inge, ne vegye magára.

2012. jún. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
49%

"Komolyan annyit tudnak az emberek nyavalyogni azon, hogy kétszer annyit kapnak mint eddig. "


Egészen pontosan azon nyavalyognak, hogy a feketemunka mellett kapott segélytől elesnek, a 47 ezer meg már nem felel meg nekik, mert amellett nem érnek rá feketén dolgozni.

2012. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
60%

18-as!Látszik, hogy gőzöd sincs miről van szó.

Más dolog 2-3 teljes átlagkeresetet 5 felé osztani, hogy egy főre essen 47000, mint egy ember 47000 Ft-os közmunkásbérét osztani öt felé!

2012. jún. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

A tégláról..

Képzeljétek el! Ha valaki valamit akar, meg is tudja csinálni. Volt nálunk egy bácsi. Minden hónapban vett a fizetéséből 50 téglát. Vagy egy zsák cementet. Egy fándlit. Tíz kiló meszet.Két bontott ajtót. Mikor mit. Hétvégén, délután építeni kezdett. A felesége, kivolt szegény. Szidta. De a bácsi nem adta fel. Felépített egy imaházat. Mert megfogadta. Igaz, hoyg 20 évbe telt! De felépült. A festést ilyesmmit aztán megcsinálta az egyház. Mert ő felépítette, befedte, s felajánlotta.

Megcsinálta, mert megfogadta. El is ihatta volna, akkor sem szidták volna többet. De ő erre szánta.

2012. jún. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
70%
Kik élnek 47 ezer forintból? Én nem ismerek olyat.
2012. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
70%

47/5

Persze. Én azt mondom, egy embernek szépen elég, beosztással. Egy családnak nagyon kevés, de talán jön mellé anyagi segítség, csp, gyerektartás, kert, ez-az. Nagyon kevés, de remélhetőleg csak pár hónapról van szó.

Ha nincs más megoldás, el kell költözni, vagy elmenni vidékre dolgozni.

2012. jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
39%
Én úgy látom, aki 47-et kap, annak van a legnagyobb fuxa.
2012. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
28%

"Látszik, hogy gőzöd sincs miről van szó.

Más dolog 2-3 teljes átlagkeresetet 5 felé osztani, hogy egy főre essen 47000, mint egy ember 47000 Ft-os közmunkásbérét osztani öt felé!"


Miért kellene egy ember közmunkás bérét ötfelé osztani? Ha ebből 3 gyerek az körülbelül 16 ezer forint gyerekenként és a házastárssal mi van? Ő miért lusta elmenni közmunkára?!

2012. jún. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"Ha nincs más megoldás, el kell költözni, vagy elmenni vidékre dolgozni"


Ha-Ha-Ha bocsi hát ezt muszáj volt biztos csak véletlenül legmagasabb vidéken a munkanélküliség. Igy van el kell költözni családostól mindenestől vagy aki megteheti anélkül a kérdés hova?... Talán ahol munka van és hol?...

Talán Budapesten és a Dunántulon inkább na jó akkor lehet menni csak spórolok a vonatra mert nem 100ft a jegy na meg talán 1 havi albérletremég 3 év és meglessz a pénz és szerencsét próbálok... Mondja egy fiatal pár hónapja végzett éretségizett vagy jó pár egyetemista mondhatná.


Vagy hogy idősebb korosztályt ne is mondjak mert aki munkanélküli az csak egy tanulatlan igénytelen lusta ember lehet akinek van legalább 6 gyereke ilyen a kissebség. Csak az a szomoru legtöbben ilyenek hiszik a legtöbb munkanélkülit.

Hát már megint felhuztátok az agyam minek is jöttem megint a politikai rovatba...

2012. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Kis off, szövegértés

Úgy értem, hogy vidékre, hogy más vidékre. Nekem innen Budapest is vidék, mert nem ott lakom.


Vidékre menni dolgozni=az otthonomtól távol elmenni. Más városba, más országrészbe, más tájra, más országba.


Tudom, Pesten arra mondják, hogy vidék, ami nem Pest. De itt mi vidéken :) arra mondjuk, hoyg vidék, ami másik vidék. (lehet az akár a főváros vidéke is tőlem :)Érted? Nem egyszerű :)

2012. jún. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!