Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz így Magyarországgal?

Mi lesz így Magyarországgal?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a kivándorlás egyre növekszik, csak a tavalyi évben 40000 ember vándorolt ki Németországba, és legalább ennyi a többi országba. Csökken a lakosság, a cigányok száma meg rohamosan nő. Jelenleg 15% körül lehet, de ha így folytatódik, sokkal rosszabb lesz ez is.Szerintetek mi lesz 10 év múlva így? Lecsökken a lakosság 6-7 millióra, aminek 60-70%-a cigány lesz, a többi meg elmenekül?
2012. jún. 10. 08:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul az új nyugdíj rendszer is borzalmas, hogy csak azok kapnak emberhez méltó nyugdíjat majd, akinek 5 gyereket szült. Néha már komolyan azon gondolkozom, hogy a fideszt valami romaffia támogatja és azért hoz ilyen döntéseket. Mikor nagyon jól tudja, hogy a magyar emberek általában nem tudnak és nem mernek 4-5 gyereket vállalni.
2012. jún. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt kérdezném, mi lesz Európával? Az unió rogyadozik, a társadalmak elöregszenek. Ahol van szaporulat az is a bevándorlók miatt van (Pl.: Németo - törökök, Franciao - feketék), rövid távon az európaiak kisebbségbe fognak kerülni Európában. Ez még komoly konfiliktusokhoz fog vezetni...
2012. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
#12: Sajnos erre azt tudom mondani, hogy mi csak irígyelhetjük Európa bajait. Itt sokkal nagyobb és tartósabb a baj, tartalékok nincsenek.
2012. jún. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
96%
Így van, egséz Európában kisebbségbe fognak kerülni a fehérek. De mit tegyünk ehhez hozzá? Ők akarták... nekem például van négy gyerekem, én megtettem, amit megtehettem, de az ismerőseim többségének csak kettő, egy vagy egy sem... de mind siránkozik, hogy jaj, a magyarság... én nem siránkozom. Ha ezt tudja produkálni egy nép, akkor ez lesz vele. Így járt. Amúgy szeretek magyar lenni, de nem látom a magyar jövőt.
2012. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lesz, de érdekel. Szeretem sokféle ember sokféle véleményét meghallgatni. Ezzel ti is így vagytok? Azt olvastam, hogy amikor az öngyilkos öngyilkos lesz, akkor végtelenül beszűkül a tudatállapota és már sosem gondolkozik többet logikusan, csak a valóságnak egy egészen apró, akár jelentéktelen részlete fér csak a a fejébe, majd ugrik.
2012. jún. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
0%
14: aki ilyet ír, mint te, annak nincs gyereke.
2012. jún. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a 14-es. Nem is értem, miért ne lenne gyerekem?? Mi ez az ostobaság? És mi hasznom lenne abból, hogy azt hazudom itt, hogy gyerekem van, ha nincs is gyerekem??
2012. jún. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Európában 20-30 éven belül komoly etnikai konflitusok lesznek. Elméletben szép dolog a multikulti, de a gyakorlatban nagyon gyorsan ki fognak ütközni az ellentétek, ennek már most lehet érezni az előszelét.

Egyébként meg a természet megbosszulja magát, az emberi élet egyik alapja a fajfenntartás, a reprodukció, viszont családonként 0 vagy 1 gyerekkel nem nagyon lehet fajt fenntartani. Persze manapság inkább az menő, hogy évente legalább 4-5 utazás, éld ki magad, neked ez is jár az is jár, gyerek meg minek, csak gond van vele, hátráltat. Nagyapámék 8-an voltak testvérek, nem dúskáltak soha a javakban, de 85 évesen még mindig él és és állítom, hogy fele annyi stressz nem érte élete során, mint egy mai 40 évest, pedig egy világháborút is átvészeltek. Manapság meg az emberek kiélik magukat, meg karriert építenek, aztán 45-50 évesen elviszi őket egy agyvérzés vagy szívroham.

2012. jún. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Igen, 40 ezren kimennek, de annak több mint a fele rövid időn belül vissza is jön, kb. 15-16 ezer magyar marad csak hosszabb távon külföldön. Bulgáriában vagy Romániában például sokkal rosszabb a demográfiai helyzet, mint Magyarországon. Magyarországon több a bevándorló évente, mint a kivándorló. Egyébként pedig nem csak Magyarországon fogy a népesség, és egyre kevesebb gyerek születik, Nyugat-Európában is hasonló a helyzet. 2010-ben Európa népessége kb. 733 millió fő volt, 2050-ben ez a szám már csak kb. 628-691 millió fő lesz, 2150-ben pedig már csak 517 millió fő!


[link]

2012. jún. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Ezeken a dolgokon igen jól el lehet vitatkozni, különösen ha csak a jelenlegi állapotokat nézzük. De keveset olvasok a helyzet leírásán túl az okokról. Az triviális, hogy miért szülnek a cigányok, és miért nem akik viszonylagos stabil életkörülmények között élnek. Az is triviális, miért van a sok bevándorló Európa még gazdagabb országaiba, és miért vannak konfliktusok.


Pedig az ok is egyszerű, csak kényelmetlen. Európa évszázadokon keresztül rabolta ki azokat az országokat, ahonnan most áramlik be a tömeg, amiatt élnek jómódban. Hát mos jönnek visszakérni az elrablott értékeket, még ha ennek ilyen sajátos módja is van. Nem véletlen, hogy Anglia gondolkodik legjobban (mint eddig is) határai lezárásán. Ő a világ régi főrablója. Most már nem ő.

Magyarországon is ugyanez a helyzet, csak mások a szereplők, mások a módszerek. A kultúrák eltérők, de alá-fölé rendelt viszonyt valamelyik fél hoz létre. Itt a magyar nemesség azzal, hogy évszázadokon át fáradozott annak a képnek a megteremtésén, hogy a cigányok egy furcsa színes zenésznépség. Mára mindenki elhitte. Sok idő és fáradságos munka kell, hogy az emberek fejében a kép ismét a talpára álljon. Akkor majd ismét lesz egyensúly, ugyanannyit szül a cigány és a magyar. Meg ugyanúgy művelődik, tanul, dolgozik, szórakozik. És a konfliktusok megmaradnak egyéninek, mint minden (még) normális országban. Vagy marad az egyensúlytalanság, a további lerablás, a további kölcsönös erőszak, a további, tudatlanságból eredő életképtelenség. Ahol egyetlen szempont létezik, az életben maradás bármi áron. Lopással, rablással, gyilkolással, ha másra nem futja.


Európában már vannak hallható hangok (nálunk még csak nagyon halkan), hogy egyetlen folytatható megoldás van. Rövid távon valahogy elviselni a helyzetet, tűzoltással folyamatos megoldásokat találni, hosszú távon felfejleszteni az elmaradottakat. Az évszázadokon át elrablott, azóta tudássá nemesült pénzből. És elviselni az ebből származó hátrányokat, mert a kerítés és szögesdrót csak nézőpont kérdése, honnan nézve számít börtönnek. Én utálom a szögesdrótokat és magas falakat. Sőt a falakat is, még akkor is, ha ma - jobb hijján - önvédelemből még építem.

2012. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!