Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem "szemétkedünk"...

Nem dávid kérdése:

Miért nem "szemétkedünk" környező országokkal?

Figyelt kérdés

pl: amikor szlovákok megverték a magyar drukkerek ok nélkül... mi miért nem csináljuk meg fordítva is?


De számtalan példa van...


2012. jún. 9. 11:52
1 2 3
 21/23 bumbi02 ***** válasza:

Sólyom László teljesen hülyeséget csinált mikor augusztus 21.-én akart menni. A szervezők gondolhattak volna arra, hogy 1968 augusztus 21.-én magyar csapatok (a Varsói Szerződés miatt) vonultak be Csehszlovákiába, és leverték ott a forradalmat, és hogy valahogy nekik ez nem szép emlék.


Nagyjából olyan lett volna, mintha 2006 november 4-én Putyinék jönnek be az itt elesett orosz katonák sírját koszorúzni.

2012. jún. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 bumbi02 ***** válasza:
Malina Hedvig ügyéhez pedig hozzá kell tenni, hogy Robert Fico is elítélte a támadást, és a faji, és nemzetiségi alapú gyülölködéseket.
2012. jún. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Pro Patria ***** válasza:

Kedves Bumbi02!

Ugyanezeket írtad már korábban is, és akkor is megválaszoltam már.


"A szlovák nyelvtörvény egy felfújt valami. Azokra a településekre vonatkozik, ahol a kisebbség (pl a magyarok) a lakosság 20%-át nem teszi ki, és a híreszteléssel szemben nem azt jelenti hogy nem lehet magyarul beszélni, csak azt, hogy a hivatalos ügyeket szlovák nyelven KELL intézni."

- És azt, hogy hivatalos helyen (orvosi rendelő, városháza, stb) egymásközt sem(!) beszélhetnek magyarul. Két járőröző magyar rendőr nem beszélhet egymással magyarul szolgálatban.


"de hát attól független, hogy nálunk sok cigány él, nem lehet a postán beásul intézni az ügyeidet. Még akkor se ha a település 20%-át a cigányok teszik ki."

- A nemzeti kisebbség és az etnikum nem ugyanaz.


"A magyar helynevek írásának tiltása.. pont most márciusban egy helyi népszavazás visszaadta a község régi magyar nevét, és Tesedikovó helyett újból Pered lett a község neve."

- Ezt már múltkor is mondtad, és akkor is azt írtam, hogy: ettől essek hasra?

Én arról beszéltem, hogy az atlaszokból törvényileg kitiltották a helynevek magyar módú írását - még a magyar nyelvű szlovák tankönyvekben is!


"Mik hangzanak el a szlovák Parlamentben? Hát azért tegyük hozzá, hogy ezeket amiket idéztél Slota mondta, az egyiket pedig kb részegen - Budapestet tankokkal lerohanni . És tegyük hozzá , hogy ennek a pártnak fénykorában volt 11%-os támogatottsága, és a legutóbbi előrehozott választáson is 4,6%-ot ért csak el."

- Azt tegyük hozzá, hogy hiába "csak" 11% volt a támogatottsága, de többször is kormánypárt volt, ahogy pl az SZDSZ.


"Szóval elég erős ferdítés azt állítani, hogyha nálunk egy 4%-os támogatottságú párt - magyarul még csak nem is került be Parlamentbe - azt mondja hogy le kell rohanni Szlovákiát, ránk ugrana a NATO. Még akkor se lenne súlya Slota véleményének ha a Parlamenti mandátumok 10%-át megszerezte volna."


A szlovák belügyminisztérium például tavaly egy hagyományőrző egyesület bejegyzését azért utasította el, mivel az alapszabályában "a Kárpát-medencében élő nemzetek szellemi, kulturális és tárgyi értékeinek megőrzését" is feltüntette. A minisztérium indoklása szerint a földrajzi kifejezésnek "a Szlovák Köztársaság területi egysége szempontjából nincs alapja".


1) Dusan Caplovic miniszterelnök-helyettes pedig rátett még egy lapáttal, amikor tavaly egy televíziós beszélgetésben azt mondta: a magyar politikusok a Kárpát-medence emlegetésével helyettesítik a náci élettér (Lebensraum) kifejezést.


2) Ivan Gašparovič köztársasági elnök azt nyilatkozta, Esterházy János, a felvidéki magyarság két világháború közötti vezetője, aki az ötvenes években egy morvaországi börtönben hunyt el, Hitler és a fasizmus híve volt, s ezért helytelen, hogy Kassán mellszobrot állítottak neki.


3) Robert Fico, a szlovák miniszterelnök azt mondta: a feszült szlovák-magyar viszony okozói a magyarok.

Véletlenül sem őáltala meghozott magyarellenes törvények. És nem is az, hogy a kitelepítettek kárpótlását visszautasította, sőt, megerősítette a dekrétumokat, illetve kitiltatta az elnökünket.


Most tovább nincs kedvem másolgatni, de rákeresve egy csomót találsz még.

2012. jún. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!