Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor teszünk már valamit ez...

Pro Patria kérdése:

Mikor teszünk már valamit ez ellen?!

Figyelt kérdés
[link]
2012. jún. 7. 20:35
1 2
 11/18 Sz1u ***** válasza:

21:39 Kérdező


"én még nem hallottam, hogy öreg néniket raboltak volna ki, vagy nőket erőszakoltak volna meg."


Sajnos azt a korosztályt mások is kirabolják, nemcsak az az érintett népcsoport. Azokról nincs szó, ill, nincs masírozgatás.

A nők megerőszakolása pedig kifejezetten nem "annak" a népcsoportnak lehet tulajdonítani.


"Továbbá ok-okozati viszony van közöttük."


...és szerinted miért csak az utóbbi időkben van ez az "ok-okozati viszony" (kb. 4-5 éve)? Az úgynevezett "békebeli" időkben miért nem volt annyi gond az ominózus népcsoporttal?


"A párthadseregeket mélyen elítélem, így a gárdát is, de egyre inkább azt látom, hogy ebben a helyzetben már inkább ők, csak valami legyen, mert kezelhetetlen másképp."


NEM! És ismét csak NEM! Az erőszak erőszakot szül! Egyedül az oktatás az üdvözítő megoldás, igaz iszonyú hosszú távon (több generáció).


"Egyszer ültem egy buszon, ahol egy ilyen gané alak szállt fel, felkiabált, hogy "van fent gárdista?", majd mikor nem látott, elkezdett dorbézolni."


Biztos volt ilyen. De Te még nem láttál kannás bortól diadalittasan hőzöngő árpádsávos hazafit?


"Szóval én már azt mondom: amíg embervér nem tapad a szervezet kezéhez - legyen."


NE! Az előbb már megválaszoltam...

2012. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%

11.

Ez nem 4-5 éve van, hanem már régebb óta. És igen, magyarok közt is van ilyen, csak nem a többség, mint a cigányoknál. De védjed csak őket, nemsokára neked is lesz rossz tapasztalatod velük és akkor majd másképp látod. Ja és a nagy pátyolgatásuk ide vezetett.

2012. jún. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Sz1u ***** válasza:

22:00


"Ez nem 4-5 éve van, hanem már régebb óta."


Amióta a Jobbik színre lépett (kb. 4-5 éve) azóta lett ez sláger.


"És igen, magyarok közt is van ilyen, csak nem a többség, mint a cigányoknál."


Arányaiban valóban nagyobb a bűnözés a cigányoknál. Ám, ha Te egy olyan helyzetbe kerülnél, ahol nem kapsz munkát (még ha dolgozni is akarnál), lenéznek, kirekesztenek akkor mit csinálnál? Kicsit gondolj bele!

Könnyű azt mondani, hogy ők már csak ilyenek. Az "átkos" rendszerben elenyésző számuk volt "ilyen".


"De védjed csak őket, nemsokára neked is lesz rossz tapasztalatod velük és akkor majd másképp látod."


Szinte mindennap találkozok velük... (korábbi kommentjeimben már ezerszer kifejtettem).


"Ja és a nagy pátyolgatásuk ide vezetett."


Hova?

2012. jún. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"talán őket is szétoszlathatná a rendőrség, nem csak azokat, akik ezek ellen tennének valamit."


Nem látod át maradéktalanul a helyzetet. A rendőrséget nem azért tartják fenn, hogy rendet tartsanak, hanem, hogy adót szedjenek. A cigányoktól nem lehet, innentől meg minek intézkedni?

2012. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 nem dávid ***** válasza:
33%
Csak azért fogok szavazni a jobbikra. Legalább 1probléma meg fog szűnni Magyarországon. jah és mit lehetne tenni? olyan ítéletet hozni ami elrettentő példa lenne. Dehát szegények megélhetésből bűnöznek.... De szerintem meg se találják őket.
2012. jún. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
74%
Az a leggázabb, hogy ha nem mutogatnák ezt az rtlklubon, akkor a rendőrség szarna rá. Így talán nyomoznak egy kicsit, hogy úgy tűnjön, mintha tényleg a közérdeket szolgálnák. Érdekes, hogy nálunk sokkal nagyobb országokban hamarabb megtalálják a bűncselekményt elkövetőket, mint nálunk. A rendőrségi munka lassan Mexikó szintjére süllyed itthon. Én egyre jobban utálom, hogy soha semmiben nem lehet rájuk számítani. Ha valakit fel akarnék jelenteni vagy megtámadnának, már eszembe sem jutna ahhoz a korrupt mocskos bandához fordulni, akit magyar rendőrségnek hívnak.
2012. jún. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
25%
Azért van, amiben lehet számítani a rendőrségre. Normálisan haladó autósokat elképesztő helyekről bírságolnak, időnként bizonyítékot hamisítanak (pl. lefényképeznek egy kocsit valahol, majd ráretusálják egy útra, és kiküldik a gyorshajtási bírságot, épp tegnap hallottam ezt egy rádióban), rárontanak civilekre és összeverik (lásd most az arab sakkozó ügyet), menedzselik az alvilág ügyeit legfelső szinten (lásd mostani lebukások, amik sok éven át nem tűntek fel), saját zsebre szállítmányt kísérnek, és még sok más területen is aktívak.
2012. jún. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Kedves Sz1u!


"én még nem hallottam, hogy öreg néniket raboltak volna ki, vagy nőket erőszakoltak volna meg.

-> Sajnos azt a korosztályt mások is kirabolják, nemcsak az az érintett népcsoport."

- Az arányok azok, amik feltűnőek. Na meg hogy nem csak azt a korosztályt éri a sérelem.


"A nők megerőszakolása pedig kifejezetten nem "annak" a népcsoportnak lehet tulajdonítani."

- Sajnos de, és nem csak erőszak, de egyben gyilkosság is.

Az én iskolám környékén is történt ilyen.


"Továbbá ok-okozati viszony van közöttük."

-> ...és szerinted miért csak az utóbbi időkben van ez az "ok-okozati viszony" (kb. 4-5 éve)?"

- Mert azóta vált kezelhetetlenné. Ennek egy íve van. Minél inkább azt látják, hogy tehetetlenek vagyunk, annál inkább elkanászodnak.


"Az úgynevezett "békebeli" időkben miért nem volt annyi gond az ominózus népcsoporttal?"

- Mert akkor lecsuktak mindenkit, akinek nem volt munkája. Egyébként szülők azokról az időkről is tudnának mesélni...

És az sem mellékes, hogy azóta a számuk is igen nagy ütemben megnövekedett. Az én szülőhelyemen is csak pár éve jelentek meg.


"A párthadseregeket mélyen elítélem, így a gárdát is, de egyre inkább azt látom, hogy ebben a helyzetben már inkább ők, csak valami legyen, mert kezelhetetlen másképp.

-> NEM! És ismét csak NEM! Az erőszak erőszakot szül!"

- A tapasztalat azt mutatja, hogy nem kell a gárdának erőszakot alkalmaznia, a megjelenésére meghúzza magát a cigányság.

Erősnek kell mutatnunk magunkat, aki gyengének látszik, annak a fejére nőnek. Si vis pacem, para bellum.


"Egyedül az oktatás az üdvözítő megoldás, igaz iszonyú hosszú távon (több generáció)."

- Sokan, sokféleképpen próbálták már a cigányságot beilleszteni a normális társadalomba az évszázadok alatt. Senkinek nem sikerült - nem feltétlenül az ő hibájukból.

Nem lennék meglepve, ha anno Indiából is azért lettek volna elüldözve, mert összeférhetetlenek voltak egy normális társadalomban. Összegyűjtötték a vendeleket, és elküldték őket, mint anno a britek csinálták Ausztráliával.

Így egyfelől a génjeikben is öröklik a hajalmot, másfelől ilyen "normák" között nevelődnek fel. Visszanézel egy Horthy-kori csendőrkézikönyvet, ott is külön fejezetet szentelnek a cigányokra.

De ha ez nem elég, mert Horthy "egy fasiszta diktátor volt", akkor nézzünk még korábbra, nézz egynéhány 150-200 éves festményt börtönökről és bíróságokról, még a Monarchia idejéből, cigányok állnak ott. Vagy néhány verset, akár Petőfitől, már akkor is hogyan rabolták ki az idős néniket.

Azokat a súlyos pénzeket, amiket a kormány most a roma-integrációra pazarol, inkább a járőrözés megerősítésére kellene fordítani. Sok dologban egyetértek a jelenlegi kormánnyal, de ez épp egy nagy hiba.

Viszont hála Istennek, az életellenes bűncselekmények büntethetőségi korhatárát levitték 12 évre (emlékszünk még a blaha lujzai dolgokra), illetve a betörések és életellenes támadások esetében megszüntették az "arányos védekezés" fogalmát.

Emellett az igazolatlan iskolai hiányzások esetén elveszik a családi pótlékot (azóta látványosan visszaesett a lógások száma), és lecsökkentették a munkanélküli segély folyósításának idejét, valamint közmunka végzéséhez kötötték.

Amit még meg kellene tennie a kormánynak, hogy a családi pótlékot 3 gyermek felett adókedvezményben adják. A pénz így is hozzájut a jogosultakhoz, viszont az nem lesz, hogy a sok putriban szülik sorra a pulyákat, pénzért, miközben csak élősködnek a társadalom nyakán.


További pozitív intézkedés, hogy az iskolákban gyermekfelügyelet lesz a lógások és rendbontások elhárítására. Nagyon jó, már rég így kellene lennie, egy 40 kilós tanárnő nem fog odamenni a 3-5 fős csoportokban járó, izompólókban feszülő kancigány purdékhoz, hogy ne zaklassák a többieket - mert mondjuk adott esetben a tanárt is "megvárják" odakint. A portában álló diák sem fog senkit megakadályozni a lógásban. Két verekedő közé se fog állni egy tanár se. Ha ilyen gyerekfelügyelet lett volna az én középiskolás éveim alatt, nem kényszerültem volna másik iskola választására.


"Egyszer ültem egy buszon, ahol egy ilyen gané alak szállt fel, felkiabált, hogy "van fent gárdista?", majd mikor nem látott, elkezdett dorbézolni.

-> Biztos volt ilyen. De Te még nem láttál kannás bortól diadalittasan hőzöngő árpádsávos hazafit?"

- Őszintén szólva: nem. Biztosan van. De összemérhető az őáltaluk okozott kellemetlenség a cigányokéval?

Egyébként nem szimpatikusak nekem az árpádsávosok...


"Szóval én már azt mondom: amíg embervér nem tapad a szervezet kezéhez - legyen.

-> NE! Az előbb már megválaszoltam..."

- A bajom az velük, hogy párthoz kötődnek, és párthadseregnek soha, semmikor nincs keresnivalója egy demokráciában. Bármikor felhasználhatnák "érdekérvényesítésre".

De akkor meg tegyen valamit a hivatalos hatalom. Tett ugyan, de még mindig nem eleget, mint látható.

2012. jún. 8. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!