Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől lett ilyen érzékeny a...

Mitől lett ilyen érzékeny a FIDESZ antiszemitizmus-ügyben?

Figyelt kérdés

Valaki beszólt az utcán Schweitzer József volt országos főrabbinak, hogy utálja a zsidókat. Én sose mondanék ilyet, és én is elítélem, hogy ilyesmi előfordul. De hát előfordul sajnos, vele is, mással is, és nem csak a zsidósága miatt szólhatnak be valakinek, hanem pl. azért, mert kövér, túl sovány, furcsa a ruhája stb. Na erre jött másnap a kormány nyilatkozata, amiben élesen elítélték az inzultust, ma pedig Áder köztársasági elnök intézett ez ügyben nyílt levelet az ország népéhez, amit drámai hangon egy sajtótájékoztatón ismertetett. Nem reagálták egy kicsit túl ezt az eseményt? Különös tekintettel arra, hogy korábban sose voltak ilyen érzékenyek.


[link]



#Áder János #Schweitzer József
2012. jún. 6. 21:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
58%
Pár évvel ezelőtt még nem merészelt volna a primitív, nyomorult, bunkó állatja beszólni. Látszik, micsoda rohadt söpredék tört a felszínre.
2012. jún. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, a 20-as adta meg a választ leginkább a kérdésre. A FIDESZ többnyire jobbra dob csontokat, de úgy látszik, jut a ballib irányba is.
2012. jún. 7. 13:04
 23/25 Pro Patria ***** válasza:
56%

"A szélsőjobbos identitásúak meg onnan ismerszenek meg hogy a holokauszt kapcsán nem arról kezdenek el beszélni hanem azonnal "más" népírtásokat hoznak fel!"

- Ez nem jobboldaliság kérdése. Egyszerűen igazságtalannak tartjuk a holokauszt mitizálását, igazságtalan, mert nem különleges, nem egyedi, mégis úgy kezelik, és 70 év múltán is a csapból is ez csöpög. Bekapcsolom a tévét, és erről adnak dokumentumfilmet. Mintha más nem is történt volna.

Persze, ez egy jól felépített, érdekeket kiszolgáló üzletpolitika. De, ahogy a bölcsek mondják: ne csak a tévedések legyenek folyamatosan ismételgetve, de a cáfolatuk is.

2012. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
::
2012. aug. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

a Jobbik létezése miatt valóban több az ilyen jellegű inzumltus manapság, de tegyük hozzá,néhányan mennyire égetnek is minket külföldön.

Pédául Kertész Ákos, Heller Ágnes, Schiff András is, német és new yorki lapoknak nyilatkznak rendszeresen az állítólagos magyar idegengyűlölteről, amit én hatalmas szemétségnek tartok, ugyanis mindannyauknak ki volt nyalva itthon a valaga, el voltak ismerve, Schiff meg évtizedek óta nem is él itthon, de azért tudni véli, mi van nálunk.


Tudom persze, hogy a kurucinfo és társai elég problémásak, de abból, hogy valaki pl. a neten szitkozódik egyet, még nem következik, hogy fogna egy zsidót vagy rabbit és belökné a nagymaama kemencéjébe...


Az a baj az antsizemitizmus fogalmával ,hogy egy kalap alatt említi a világháború idején embereket ölő és kínzó katonákat, orvosokat azokkal , akik éppenséggel "csak" mondjuk nem szimpatizálnak pl. egy szidó vallásúval.

Nem az utóbbit akarom mentegetni (bár neki is megvan a joga előítéletesnek lenni, szerintem valahol sérti a szabadságjogokat a holokauszttörvény), de ég és föld van aközött, hogy valaki épp szitkozódik vagy gyilkolászik.


És ezt hajlamosak sajnos sokan összemosni ,akik előszeretettel nyilatkoznak rólunk negatív dolgokat külföldön.

2012. aug. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!