Már 20 éve is látszott rajta, hogy olyan atomfizikus alkat... :-DD
De most őszintén: nem az atomfizikához, vagy a reaktorokhoz kell értenie, arra ott vannak a szakértők. Neki ilyenkor az a feladata, hogy gazdaságilag, pénzügyileg és politikailag megfelelő döntést hozzon. Nem éppen szeretem, sőt... De ne legyünk vele igazságtalanok. Nyilván azért vezeti ő a bizottságot, mert fontosnak tartja a dolgot. És nyilván olyan döntést fog erőltetni, amely a politikai céljainak legjobban megfelel. Helyében más is pont ugyanezt tenné.
Pedro
Emlékszik valaki arra a WikiLeaks-es magyar vonatkozású iratra, amiben az atomerőmű bővítéséről volt szó, hogy azt amerikai cégekkel lehetne elvégeztetni és hogy pedálozzanaka a diplomaták (kb ez vt a lényege)?
Ezek szerint sikerült (az amcsiknak)...
Szerintem csak szimbolikus a jelenléte a bizottságban, mint írja a kormány elkötelezettségét is jelzi a téma iránt.
De lényegében tökmindegy ott van-e...
Viszont a témával időben el kell kezdeni foglalkozni, egy atomerőmű legyártása és felépítése nem annyi mint egy lakóházé. Évtizedek kellenek, mire megtervezik, engedélyeztetik, és meg is épül, és termelni kezd.
Az ország jelenleg is importra szorul villamosenergiából és a későbbiekben várható növekedő igényeket ki kell majd elégíteni. Ráadásul a mostani reaktorokból is le kell majd állítani hosszútávon...
Alapvetően egy jó ötlet növelné az ország bevételét az összerakása is sok pénzt hozna a magyar építőiparnak.
De van viszont pár probléma.
A magyar hatékonyság(amit ékesen bizonyít a négyes metró)
Az alapár 1500 milliárd helyett (ami szükség esetén 3000-re kúszna fel legfeljebb) körülbelül 10000 milliárdért oldanák meg kis hazánkban ,2020-as határidő helyett minden csúszással is 2025 helyett ,úgy 2035-re végeznénk vele.
Ez meg csomó más problémát is felvet.
Mivel az állam nem belföldi pénzzel trükközik ,ezért e befektetőre is figyelni kell.
És a befektető nem örülne ha a beruházás ára megsokszorozódna az időtartalom szintén.
Elég valószínű hogy besokallna itt hagyna egy félkész erőművet,ami semmire sem használható ,de követelné vissza a befektetett pénzét.
De ha mégis megépítjük a lakosság hány százaléka fogja kifizetni az optimális esetben is megduplázódó áramárat?
Az állam amint végre lerendezné a devizahiteleseket egyszer s mindenkorra, akkor a közművekkel hadakozhatna egy sort,mert a lakosság ezt nem bírná finanszírozni.
Összegezve ez egy tipikus fideszes javaslat alapvetően egy jó elképzelés ,ámde pocsék kivitelezéssel valamint a probléma elég későn keletkezik ahhoz hogy probléma nélkül, egy későbbi kormány nyakába lehessen varrni.
"De ha mégis megépítjük a lakosság hány százaléka fogja kifizetni az optimális esetben is megduplázódó áramárat? "
Alapvetően nem feltétlen lenne duplaannyi.
Ugyanis most egy jó részét a felhasználásnak importból fedezzük. Ez nyilván magasabb költség, mint a hazai termelés.
2 új reaktorral (Amelyek összteljesítménye kb duplája lenne a jelenlegi 4 reaktorénak) bőven termelhetünk mi is exportra még a jelenlegi 1-2 blokk leállítása mellett is. Az viszont jelentős plusz bevétel. (Vagy le lehetne állítani 1-1 gazdaságtalan szénerőművet... Megint megtakarítás.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!