Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt olyan hogy beszámíthatatl...

Volt olyan hogy beszámíthatatlannak tettetted magadat, hogy ne vigyenek el katonának?

Figyelt kérdés

Régen a sorozás után bizony be kellett menni. Számtalan trükk volt ami arra volt hivetott hogy felmentsék az embert. Te mit próbáltál ki és bevált-e valahogyan ?


Egyik ismerősöm, úgy öltözött fel, hogy bolondnak nézzék és próbált beszámíthatatlanságot produkálni, azt mondta hogy mindenkit agyonlő a fegyverrel. Végül nem adtak a kezébe fegyvert, de elvitték. Hasonló tőrténetek érdekelnek és az hogy volt-e biztos stratégia amit ha előad az ember biztosan kikerülte a sorkatonaságot, ami kötelező volt.


2012. jún. 2. 01:35
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"de ez a civil életben is így van csak főnöknek hívják nem főhadnagynak."


Civil életben te döntöd el hova mész dolgozni, ha pedig nem tetszik, akkor otthagyod.

A sorkatonaságnál már az is fegyvertény :) volt, hogy bevezették a polgári szolgálatot, mint "választási" lehetőséget.

Azt nem tudom pár válaszadó milyen világban élt, de katonaságot megúszni mindig is nemzeti sport volt, akinek sikerült, azt pedig irigyelték.

Azokat sem értem, aki a jelen generáció megnevelését a katonaságtól várják, miközben csak a frizurájukba tudnak belekötni.


Nem volt egyszerű pszichiátriai alapon megúszni sem, egy személyiségzavarral még simán lehettél C kategóriás, én is csak azért úsztam meg, mert a vége felé már nem nagyon hívtak be senkit, csak az A kategóriás balekokat. És nem mímeltem semmit, az nem szokásom. De nem ítélem el azokat, akik azt tették.

2012. aug. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 mustafa33 ***** válasza:
70%
Ismertem olyat akinek ez sikerült. Nem is vitték. Azután örökölt Clevelandban egy fél utcányi háztömböt, de nem mehetett ki, mert az USA nem ad vízumot félkegyelmüeknek. Ettől dilizett be aztán igazán.
2012. aug. 18. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!