Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt olyan hogy beszámíthatatl...

Volt olyan hogy beszámíthatatlannak tettetted magadat, hogy ne vigyenek el katonának?

Figyelt kérdés

Régen a sorozás után bizony be kellett menni. Számtalan trükk volt ami arra volt hivetott hogy felmentsék az embert. Te mit próbáltál ki és bevált-e valahogyan ?


Egyik ismerősöm, úgy öltözött fel, hogy bolondnak nézzék és próbált beszámíthatatlanságot produkálni, azt mondta hogy mindenkit agyonlő a fegyverrel. Végül nem adtak a kezébe fegyvert, de elvitték. Hasonló tőrténetek érdekelnek és az hogy volt-e biztos stratégia amit ha előad az ember biztosan kikerülte a sorkatonaságot, ami kötelező volt.


2012. jún. 2. 01:35
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
69%
A férjem elérte,hogy ne kelljen bevonulnia. Azt mondta,hogy apja-anyja alkoholista és a családjában több öngyilkos is volt már. Őt is foglalkoztatja a gyilkolás és öngyilkosság. Felmentették és elküldték valamilyen orvoshoz :D
2012. jún. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
33%
Mért tettettem volna magam bárminek és mért akartam volna elkerülni? Egyrészt annál jobb dolog nem is volt egy ember életében, másrészt a társadalom le is nézte az ilyen embert, gyengének és fogyatékosnak vagy melegnek tartotta. Aki csak tehette ment katonának mert egy férfi életében ez az egyik legnagyobb dolog volt a nősülés mellett.
2012. jún. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Hát ugyan már régi story, de van nálunk egy ilyen legenda, hogy dédipapám megelégelte a második világháborúban a szolgálatot és ezért betegnek tettette magát, ami olyan jól sikerült, hogy végül hazaküldték és két napra rá, hogy hazaküldték éjszaka légitámadás érte a laktanyát, ahol szolgált és jóformán az egész szakasza ott hagyta a fogát.

Bár franc tudja, hogy ennek ennyi évre visszamenőleg mennyi a valós része :)

2012. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

Biztos volt, vagy ha nem is beszámíthatatlannak tettette, de különböző személyiségzavarokat, kockázati tényezőket produkált, illetve más szervi betegségeket is próbáltak produkálni, megjátszani, illetve valós alap nélkül orvosi igazolást szerezni róla.


Ez igazán a rendszerváltás előtt volt jellemző, amikor óriási tömeghadseregünk volt (sorkatonákkal együtt 150 ezer fős), és mindenkit minden áron megpróbáltak bevonultatni. A rendszerváltás után a honvédség drasztikus létszámcsökkentésével eleve nagyban visszaesett a sorkatona-igény is, akkor már egy-egy korosztálynak jóval kevesebb mint a fele vonult be, és elfogadtak bármit ahhoz, hogy ne kelljen bemenni. Az orvosok sorozatban állítottak ki igazolásokat különböző eü. problémákról, és ezt senki nem ellenőrizte.


A 2-es válaszoló nem tudom, hol álmodta, hogy olyan fantasztikus volt sorkatonának lenni, és hogy mindenki alig várta, hogy bekerülhessen. Ez egyáltalán nem így volt, csak régen erős volt a kényszer, nehezebb volt kibújni alóla, meg nem volt annyira szokás sem mint később. De én rajta kívül még nem hallottam olyat, aki így nyilatkozott volna. Ő se lehetett sorkatona egy napot se.

2012. jún. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Férfiak közt szégyen volt az alkalmatlanság.
2012. aug. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
20%

4/5-nek.

Hidd el pedig így van a FÉRFIAK között aki nem volt katona azt nem is tartották annak.Mindenkire ráfért némi alaki és fegyveres kiképzés.Már csak azért is mert ha "véletlen" háborús konfliktus lenne vagy lett volna a sok "tisztelt felmentett" a pecsétes papírját lobogtatta volna miközben az anyja hátán erőszakolják meg a húgát?Kicsit extrém a hasonlat de remélem érted mire gondolok. 37F

2012. aug. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az a szégyen aki bevonult.Szánalmas ahogy ott keménykedtek.Szerintem be kell lazítani,béna a vasszigor.Meg nekem ne ugasson egy agyi sérült,hogy TISZTELEGJ.Ki ő nekem?Rendkívül ellenszenves az egész katonaság,5x voltam sorozáson,mire meglett az E betűm végre :)
2012. aug. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%

Látom megtört a sereg. :)

Mindig röhögtem az ilyen felfogáson.Az a jó ebben,hogy nem te döntöd el,h férfi vagyok e vagy sem.Jól bealázhattak ott.Az ilyen nyomot hagy,keress fel pszichiátert.

2012. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%
farikcsaa: egyetértek. Az ilyen sorkatona szájhős "vitézek" valamit nagyon szeretnének kompenzálni. :DDD
2012. aug. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
Pontosan,kompenzáció.Szegényke.Lehet h gyerekszobája sem volt.... :(
2012. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!