Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem adóznak a kínaiak?

Miért nem adóznak a kínaiak?

Figyelt kérdés

Az utcában két kínai család lakik gyönyörű házban, dzsip, úszómedence stb., és magyarul még nem hallottam beszélni őket. És annyi ilyen sztorit hallok, hogy bejöttek úgy az országba, hogy semmijük nem volt és pár év alatt lakást meg Audit vettek. Nem túlzás, hogy ennyi adókedvezményt kapnak a magyarokhoz képest? Ráadásul az egyik nő (boltja van) azt mondta nekem, hogy nekik nem kell, mert külföldiek. ??? Tényleg nem kell adózniuk, vagy csak kedvezményesebben, mintha magyarok lennének? Ha külföldi vagy kettős állampolgárok, akkor hova kell adózni?


"Hasitasiból" adóznak a kínaiak Magyarországon

Csaknem ötven revizor, végrehajtó, pénzügyőr és rendőr szállt meg egy távol-keleti árukat értékesítő bevásárló központot Budapesten. Információink szerint a razzia az Ázsia Centerben történt. A próbavásárlással induló ellenőrzést árufoglalás követte volna, ha az övtáskákból elő nem kerülnek az adótartozást fedező milliók.


2012. máj. 28. 03:11
1 2
 11/13 Vree ***** válasza:
100%

Konkrétan ezt az egy cikket találtam a témával kapcsolatban amit belinkeltél, kérd. Ha van alapja annak amit mondasz hogy bevándorlókra más adószabályok vonatkoznának, ne habozz belinkelni. Megjegyezném a mini-cikked adócsalásról szólt, nem adómentességről. Azonkívül azt sem jelölte meg, hogy ha valóban jogsértés történt, miért nézték volna el az adóellenőrök azonnali fizetés esetén. Ha bírságot is fizettettek, akkor kicsit más a történet. Ha meg nem, akkor az ellenőrök ellen kelljen menjen a feljelentés.


Mondom, ha van az adózásról hiteles forrásod, ne habozz belinkelni. Addig is az össznépi hogyképzelik idejönnek elveszik a munkámat-ozásba inkább még nem szállnék be.

2012. máj. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

[link]


De jobban zavar, hogy ha fizetnek zsebből az adóellenőröknek, akkor elnézik nekik. És ezt nem csak cikkben olvastam, amit bemásoltam, hanem konkrétan azok a kínaiak is mondták, akiknek boltjaik vannak (ill. az egyik vietnámi). De lehetne tőlem amerikai vagy orosz is, az zavar, hogy nem elég, hogy adókedvezményt kapnak, de még adózniuk se kell, mert elnézik nekik, ha zsebből csengetnek egy kicsit az adóellenőröknek. De közben rájöttem a megoldásra: én is elmegyek adóellenőrnek vagy határőrnek.

2012. máj. 28. 17:01
 13/13 _Dean_ válasza:
Szemét külföldieknek a mocskos politikusaink minden kedvezményt megadnak, aki meg itthon, fizetésből él az haljon éhen.
2014. ápr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!