Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen jók a magyar kilátások,...

Milyen jók a magyar kilátások, ha már a kínaiak is inkább hazaköltöznek?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 30. 09:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért akkora probléma ez, ha visszakívánnak menni dolgozni napi két tál rizsért, lelkük rajta. Nekünk meg kevesebb "occo nagyon occo" árus lesz városszerte, és talán még a szerveid is meglesznek, ha teszel egy túrát a józsefvárosi piacon.
2011. jún. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Jók.Akínaiak (ahogy a cikkben olvashatod) oda mennek,ahol extraprofitot érhetnek el, ahogy a 90-es évek utáni zavaros időkben itt tehették.

Most már nem lehet annyira csempészni, adótcsalni,tehát mennek tovább

2011. jún. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy hiányozni fognak, de mégis jelent valamit, hogy már otthon jobbak a kilátások...
2011. jún. 30. 09:44
 4/15 anonim ***** válasza:
Azért mennek vissza, mert nem megy a biznisz, sok a konkurencia. Köze sincs a "nagy magyar valósághoz".
2011. jún. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Végül a cigányok is visszamennek indiába, mert az is fejlődik, a fiatalok kimennek nyugatra, mert az is fejlődik.

Végül itt maradnak a nyugdíjasok, és a mozgáskorlátozottak.

2011. jún. 30. 09:51
 6/15 anonim ***** válasza:
A fiatalok kimennek,de visszajönnek.Én is kint tanultam/dolgoztam 10 évig, és hazajöttem. Most a gyerekeim mennek ki 1-1 szemeszterre, vagy dolgozni pár évet, de ők is vissza fognak jönni. LÁtom a családban, mindenki él itt is pár évet,ott is de 30 éves korára hazajön.
2011. jún. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ma 09:51


Miért mennének vissza a cigányok? Nem frissen jöttek el onnan, már legalább 600-800 éve vándorolnak/tak.

2011. jún. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked van egy meggyőződésed, és ahhoz vársz megerősítést. De nem kapsz, tőlem sem. Amit az előzőek leírtak, az kb. úgy igaz. A kínaiak (már az a (több, mint egymilliárd otthon maradóhoz képest) hihetetlenül kicsi része, aki kivándorol) oda mennek, ahol az otthoninál lényegesen több pénzt tudnak keresni kevesebb/kevésbé kényelmetlen munkával. Itt azért tudtak jól élni, mert nem fizettek adót - ami ugye arra ingerelte a kormányzatokat, hogy máshonnan, az adót elkerülni nem tudó "sztenderd" magyar dolgozóktól vonjanak le világviszonylatban is a legmagasabbak közt lévő adómennyiséget. (Persze ennek nem csak a kínaiak az oka, ők inkább kihasználták az igazi okot: a magyar adórendszer úgy lett kitalálva, hogy kb. a felét elcsalják. Ez bele van kalkulálva. Ezzel az erkölcsi részen kívül az az igazi baj, hogy a pénzkeresést végzők helyzetüktől függően NAGYON nem egyenlő mértékben tudnak csalni.)


Ha haza mennek, azért lesznek sikeresek, mert olyan agilis egyéniségek, akik képesek a lehetőségeket kihasználni, meg a többi embert is. Kína igen szépen fejlődik gazdaságilag, de ezek makrogazdasági mutatók. Ha a mikroökonómiát, a családok, kisközösségek fogyasztását nézzük, baromi mennyiségű nyomort találunk Kínában!

2011. jún. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sisak te egy kicsit kezdesz egysíkú lenni. Olvastál egy ócska cikket és becumiztad. Olyan mocskos gazdag kínaiak kezdenek itt lenni Magyarországon, hogy hihetetlen. Bmw-k, Q7-ek állnak a kínai nagykertelepen. Ázsia center stb. (hajtják a magyar melósokat). Ettől függetlenül elképzelhető, hogy kezd visszaesni a piacuk, de én ennek is csak a pozitívumát látom. (eléggé beprogramoztad az agyad arra, hogy ez egy sz@r ország és most már szöveg értelmezés közben sem tudsz ettől elrugaszkodni.
2011. jún. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát ugy kb. a Mohácsi vész és a Muhi csata után voltak ilyen remek kilátások mint most!
2011. jún. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!