Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem adóznak a kínaiak?

Miért nem adóznak a kínaiak?

Figyelt kérdés

Az utcában két kínai család lakik gyönyörű házban, dzsip, úszómedence stb., és magyarul még nem hallottam beszélni őket. És annyi ilyen sztorit hallok, hogy bejöttek úgy az országba, hogy semmijük nem volt és pár év alatt lakást meg Audit vettek. Nem túlzás, hogy ennyi adókedvezményt kapnak a magyarokhoz képest? Ráadásul az egyik nő (boltja van) azt mondta nekem, hogy nekik nem kell, mert külföldiek. ??? Tényleg nem kell adózniuk, vagy csak kedvezményesebben, mintha magyarok lennének? Ha külföldi vagy kettős állampolgárok, akkor hova kell adózni?


"Hasitasiból" adóznak a kínaiak Magyarországon

Csaknem ötven revizor, végrehajtó, pénzügyőr és rendőr szállt meg egy távol-keleti árukat értékesítő bevásárló központot Budapesten. Információink szerint a razzia az Ázsia Centerben történt. A próbavásárlással induló ellenőrzést árufoglalás követte volna, ha az övtáskákból elő nem kerülnek az adótartozást fedező milliók.


2012. máj. 28. 03:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem hiszem hogy nem adóznak.Magyarország nem adóparadicsom nem értem miért pont ide jönnek amikor világi szinten itt a 4. legmagasabb az adó.
2012. máj. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom,hogy nem adóznak a vállalkozásuk első öt évében,utána meg úgy is újat létesítenek,tehát megfoghatatlanok.Ahol én lakom,ott egy kínai nyitott egy papír írószer üzletet,amiben alig van árú,vásárló meg pláne.Hónapok óta én is azon gondolkodom,hogy ez a kínai nő egyáltalán ezt hogy tartja fent,a mai törvények mellett?Maga az üzlet bérleti díja egy vagyon lehet,a két alkalmazott járulék kötelezettsége szintén,a rezsiről nem beszélve,a könyvelő sem olcsó mulatság.Ez a nő vagy varázsló,vagy valóban egy forint adót sem fizet.
2012. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
És nagyon helyesen teszik.
2012. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem teszik helyesen,mert addig amíg a magyar állam az én bőrömet lenyúzza,a fizetésemnek majdnem a felét elveszi,akkor a ferdeszemű is csengessen.Van miből nekik,nem kell őket sajnálni.Abból a sok szemétből amit árulnak,bőségesen telik rá.
2012. máj. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ameddig a külföldieknek nem kell adózniuk, addig ne csodálkozzunk, hogy ilyen szar helyzetben vagyunk.
2012. máj. 28. 11:28
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én valahol elítélem és valahol megértem hogy a vállalkozók miért ügyeskednek az adóval.

Megértem mert ilyen magas adók mellett a termelt haszon nagy része elmegy adókra.Meg valamennyire igazuk van hogy nem az Orbán csapat zsebeit tömködik adóval meg őket gazdagítsák.

Elítélem mert törvénybe ütköző és bűn , bár a súlya nem olyan mint egy emberölés de bűn.

2012. máj. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6-os

Itt nem egy egyszerű adócsalásról van szó,hanem az adó mentességről,ami valóban felháborító.Amíg te,meg én azon agyalunk,hogy az Orbán kormány ne tudjon minden fillért kiszedni a zsebünkből,addig a kínai hátradőlve a fotelban vigyorog a háttérben,mert adómentes a vállalkozásuk.Menj ki egy kínai piacra,és vegyél valamit.Így igaz,a "hasitasiba teszi a pénzt,és onnan is ad vissza"blokk,pénztárgép nyomokban sincs a közelben.

2012. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nekem is az a gondom, hogy ha külföldieknek nem kell adózniuk, akkor természetes, hogy mindenki idejön kis vállalkozásokat csinálni, mert megéri nekik, de ennek azért következményei is vannak. Én nem vagyok jobbos, de azért sérti a nemzeti öntudatomat, hogy a magyarok egyre nagyobb része dolgozik pl. kínaiaknak alkalmazottként fillérekért, hogy ne haljon éhen. Miközben ezek a kínaiak szép házat és szép életet tudnak biztosítani a gyerekeiknek a pénzből. Nem tudom, mi a megoldás, fizessenek több bért a magyar alkalmazottaknak, vagy adózzanak többet, de ez így nagyon nem jó, hogy rabszolgák lettünk a saját hazánkban.
2012. máj. 28. 12:11
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne jó? Hisz mi választottuk.
2012. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amit a magyar alkalmazottakkal művelnek,az megérne egy misét...
2012. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!