Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Horthy-szobor leöntése...

Bumbi02 kérdése:

A Horthy-szobor leöntése felháborító, de ez nem?

Figyelt kérdés

Antiszemita feliratokat festettek péntekre virradóra a Duna-parti mártíremlékműre Budapesten - írta az index.hu.


Az Index olvasója által beküldött képeken "Nem a ti országotok, mocskos zsidók!", "Oda lesztek belelőve" és a "Köszönjétek Dánielnek!" feliratok láthatók, fekete festékkel fújták őket a XIII. kerületi szoborcsoport talapzatára.


Legutóbb, kedden Raoul Wallenberg svéd diplomata budapesti szobrára tettek ismeretlenek disznólábakat. Ez ügyben a rendőrség garázdaság miatt indított eljárást.


A "Köszönjétek Dánielnek" felirat arra utalhat, hogy Dániel Péter ügyvéd május 16-án hajnalban vörös festékkel leöntötte a május 13-án a Somogy megyei Kerekiben felavatott életnagyságú Horthy Miklós-szobrot, amelynek nyakába "Tömeggyilkos, háborús bűnös" feliratú táblát akasztott, és az erről készült fényképeket megosztotta egy közösségi oldalon. (www.hirado.hu)



Mikor a Horthy-szobrot leöntötték, legalább 5 kérdést tettek fel egyesek, hogy felháborító, illetve volt aki még terrorizmus vádjával is illette az ügyvédet. (hozzátenném hogy tényleg feltűnési viszketegséges az az ügyvéd, és legalább a Kamarából ki kellene már tenni)


Most már nem számít?:))


2012. máj. 25. 12:48
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
12%

megint sok hülye bekorlátolt liberális megjátszhatja a fajvédő rettegőt mert volt pár nagypofájú festékhuszár aki ellenprovokálta a másik oldalt, hát gratulálok, ilyen az igazi mélymagyar virtus!

Aztán kedves rettegők elmondjátok hogy itt mikor volt utoljára számonkérés meg népfelkelés, esetleg olyan tökös aki bármit tett volna?!

Nem, rosszul kombináltok ha azt hiszitek h az elmúlt 100 éven belül volt ilyen, ez egy beszari megalkuvó nép volt mindig is az ilyenhez.

2012. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
88%

pont azt csináljuk, amit el akartak érni. az emberek találgatnak, sopánkodnak, botránkoznak, egyetértenek - éppen ez volt a cél.


Szerintem minden szobor és emlékmű meggyalázása bűn, mert az ábrázolt személyt sérti meg halálában (a legtöbb emlékmű ember(ek) emlékére készült).

2012. máj. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 Problem2 ***** válasza:
Kár ,hogy beültek ennek az idióta ..... Polgár Dánielnek a provokálására.Nem kellett volna ,de sajnos elérte a célját ,biztos ,hogy gondolt arra ,hogy lesz olyan aki ezt majd "viszonozza" azt majd kezdődhet a nácizás,fasisztázás,antiszemitázás.Mind a 2 tett elítélem ,mert utálom az emlékmű gyalázást.De nem lehet a mellett elmenni ,hogy kikezdte a balhét ,ha elvileg egy demokratikus ügyész(!!) szobrot gyalázhat ,akkor ők is megtehetik nem?Akció-reakció.Sajnos bejött a provokálása az idiótának.
2012. máj. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
62%

Tisztázzuk már emberek

Dániel tette, amit tett. Nem volt szép dolog. Azóta szakmányban gyalázzák a szélsőjobbon a szobrokat, disznólábat akasztanak rájuk, összefirkálják, stb. Nincs arányban a kettő. Dániel senkit sem akart a Dunába lőni.

2012. máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 Pro Patria ***** válasza:
16%

"Dániel tette, amit tett. Nem volt szép dolog. Azóta szakmányban gyalázzák a szélsőjobbon a szobrokat, disznólábat akasztanak rájuk, összefirkálják, stb. Nincs arányban a kettő."

- Neked, mert te hazabeszélsz.


"Dániel senkit sem akart a Dunába lőni."

- Hagyjuk ezt a hülyeséget. Senki nem rendezett, és nem is fog népirtást. Nem kell kongatni a vészharangot.

2012. máj. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
75%

"Semelyik efféle "művész" nem okosabb a másiknál, de a felelős akkor is az, aki elkezdte."


Nagyon gyerekesen gondolkozol.



"A disznólábas akciók szerintem mókásak :)"


Ok, akkor egy Trianon emlékműről is le lehet satírozni az elcsatolt területeket. Szerintem mókás lenne. Mondjuk a kocsmatöltelékeket szétvetné az ideg.

2012. máj. 26. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
32%
Mindamellett, hogy egyik tettet sem tartom helyesnek, a Horthy szobor meggyalázása nekem jobban fáj, mint a zsidó emlékművé. Azon egyszerű oknál fogva, hogy magyar vagyok és nem zsidó. Horthyt az utolsó magyar államférfinak tartom, a deportálásokat pedig nem a magyarság, hanem a zsidóság tragédiájának. Magyar vagyok Magyarországon, engedtessék meg ez nekem.
2012. máj. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

Azon egyszerű oknál fogva, hogy magyar vagyok és nem zsidó. Horthyt az utolsó magyar államférfinak tartom, a deportálásokat pedig nem a magyarság, hanem a zsidóság tragédiájának. Magyar vagyok Magyarországon, engedtessék meg ez nekem.


Én pedig ember vagyok elsősorban, így Raoul Wallenberg az én szememben "több" mint Horthy.. elég egysíkú gondolkodás, hogy ott zsidókat és nem magyarokat deportáltak, így Horthyra fel lehet tekinteni.



Amúgy, elítélendő mindkettő, de ne kenjük már rá ezt is Dániel Péterre. Valószínüleg kereshetnénk sokáig hogy melyiket mi váltotta ki, és végül ott lennénk hogy Éva leszakította az almát a fáról.


Nem lehet azzal védekezni hogy ő is ezt csinálta, mert ha te is ezt csinálod, akkor legalább ugyanolyan vagy mint a másik. No meg ezek a névtelenek, még a nevüket se merték vállalni. (nem mintha ez felmentené Dániel Pétert)

2012. máj. 26. 15:24
 29/41 anonim ***** válasza:
56%

"Úgy van bumbi. Azok a szerbek is biztosan emberek voltak elsősorban akik terhes nőkből rugdosták ki a magzatokat a Délvidéken 1944-45-ben."


Ez most mégis hogy jön ide, IQbetyár?

2012. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Én se értem ez most hogy jött a témához. Se szerbekről, se Délvidékről nem volt szó, kicsit eltévedtél:)
2012. máj. 26. 23:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!