Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erre mi lehet a megoldás?...

Erre mi lehet a megoldás? (Iskolaköteles kor)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne, hogy a felvázolt témában szerintetek mi lehet a megoldás. Ha vita alakulna ki a kommentek között, arra kérnélek titeket, az kizárólag csak a témához kapcsolódjon, most ne menjünk át pártoskodó "veszekedésbe". Köszönöm!


Szóval van ez az iskolaköteles kor kérdés. Valaki azt mondja, emeljük meg, így az adott fiatal később kerül ki az iskolából, hogy a munkanélküliek táborát erősítse, és kb. ennyi ezzel a célja. Valaki azt mondja, emeljük meg, de nem csak az első dolog miatt, hanem az a fiatal igenis kapjon esélyt, hogy tanulhasson, szakmát szerezhessen, később elhelyezkedjen. Valaki azt mondja, ne emeljük meg, mert aki x évig (mondjuk 16 éves koráig) nem jut el arra a szintre, hogy egy minimális tudást ténylegesen begyűjtsön, egy minimális célt kitűzzön az élével kapcsolatban, az később sem lesz jobb. Itt jön be az általam tapasztalt probléma. Olyan iskolába jártam, ami egy ún. gyűjtőiskola, tehát amíg a "gyerek" iskolaköteles, nem rúghatja ki, ha "rosszaságokat" csinál, akkor sem, ha kilencediknél nem jut tovább és nem is akar... Azonban ezek a fiatalok nagy %-ban nem csak a tanulásra, későbbi jövőjükre tesznek magasról, hanem igen erőszakosak, így veszélyt jelentve akár a társaikra, akár a tanáraikra nézve. Elbocsájthatóak ugyan nagyon-nagyon súlyos indokkal (többnyire, mikor már a rendőrség is közbeavatkozik), de arra nagyon el kell fajulnia a helyzetnek... Vajon meddig érdemes valakit közösségbe kényszeríteni, arra hivatkozva, hogy később még "megjavulhat"? Már csak azt tekintve is, ha azt vesszük alapul, hogy a többiekre veszélyt jelent... Másrészt viszont jómagam is úgy látom, hogy nem iskolázatlan, buta embereknek kell kikerülniük az iskolából, aki a továbbiakban csak otthon ül, megélhetési bűnöző lesz vagy megélhetési gyermekvállaló...

Mi lehet erre a megoldás, hogy látjátok? Mindenféle nézetű, értékrendű ember véleménye érdekelne a liberálistól a nemzeti radikálisig, csak tényleg arra kérlek titeket, maradjunk a témánál! :)


2012. máj. 23. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is itt simán maradhatott volna a 18 as korhatár hogy befejezhesse a sulit valaki. És sajnos sokan még kiskorúak lesznek amikor abbahagyják és bűnözni fognak kint az életben ez a nagy helyzet. Én jártam olyan suliba ahol szintén csak olyanok voltak akik nagy ívben tettek rá hogy tanuljanak meg kitanuljanak egy nagyon könnyű szakmát inkább megbuktak elmentek a suliból amikor már lehetett aztán leléptek. Én szakközépbe mentem át utána hogy legyen érettségim és az alapján induljak el valamerre most már a 3. szakmámat tanulom hogy több papírom legyen és több lehetőségem a munkára. Sokan erre nagy ívben tesznek rá és ez ugye a neveléstől és függ ez a dolog, mert manapság a szülők semmi figyelmet nem fordítanak a gyerekre mert ugye nekik is megvan a maguk baja, anyagi problémák stb... És ugye ez a probléma a kormány oka, most nem akarok itt senkit szídni meg te is kikötötted hogy ezt hanyagoljuk, de ez sajnos így van. Meg ugye a diákok agyát is átmossák azzal hogy nekik ilyen meg ilyen joguk van és ezzel visszaélnek az iskolába sajnos számtalan példát láttam meg hallottam már, a tanárok sem büntethetik őket úgy mint régen mert akkor a gyerek szól a szüleinek szülei meg vagy megverik a tanárt vagy feljelentik. Itt az lenne a megoldás ha a mai diákok agyát nem szennyeznék a sok erőszakos bugyuta tv műsorral meg ugye kormány is arra törne rá hogy a tanároknak engedélyt adna büntetésekre legyen az bármi. És persze hogy az iskolai folyosókon se legyen erőszak meg egyéb más bűncselekmény oda sem ártana külsős biztonsági őröket kiküldeni oda.
2012. máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves "első"!


Én is ennek az iskolának a szakközép részébe jártam, de mivel nincsenek full szétválasztva a szakmunkások, azért az ember lát, tapasztal dolgokat (ezzel nem a szakmunkásokat akarom kollektív bántani, de a balhésabb rész döntő többségben ott volt, mivel, aki szakközépben indult, az lekerült oda). A tv igénytelen, pozitívnak nem mondható műsorai is biztosan hatással vannak, illetve a teszetosza kormány is, de már van egy réteg, aki bőven kapott ezekből (mint ahogyan otthonról is kapta a mintát, ami szintúgy nem pozitív), de mondjuk még talán nem lehetetlen a "megmentésük". Amire gondoltam, hogy velük mit lehetne tenni, továbbra is olyan iskolákba kényszeríteni őket, ahol hátráltatják a normális diákok fejlődését, számukra létrehozni külön iskolákat, hagyni őket a francba...?

2012. máj. 23. 11:10
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Alapvetően rosszul közelítitek meg a kérdést.


"a fiatal igenis kapjon esélyt, hogy tanulhasson, szakmát szerezhessen, később elhelyezkedjen" "Először is itt simán maradhatott volna a 18 as korhatár hogy befejezhesse a sulit valaki"


Bárki befejezheti a sulit. Az, hogy a tankötelezettsége megszűnik, nem jelenti azt, hogy abba kell hagynia a tanulást. Mindenkinek megvan az esélye arra, hogyha akar, szerezhessen szakmát. Itt arról van szó, hogy egy tanuló többszázezer forintba kerül az államnak évente, és felesleges olyan gyerekeket a rendszerben tartani, akik nem akarnak sem tanulni, sem iskolába járni. Az egy más kérdés, hogy ezek a fiatalok valószínűleg dolgozni sem fognak akarni, de ez egy másik probléma. A tanköteles korú tanuló semmilyen indokkal nem bocsájtható el, hiszen neki kötelezettsége az iskolába járás, ezt az iskola nem tagadhatja meg tőle, hamár egyszer felvette. Ezen a helyzeten segít valamit, ha a gyerek önként kiszállhat a rendszerből, vagy súlyos fegyelmi vétség esetén az iskola megszűntetheti a jogviszonyát. Ide tartozik például, hogy tanköteles korú gyerek jogviszonya akor sem szűntethető meg, ha be sem jár az iskolába, míg a nem tanköteles korú jogviszonya automatikusan megszűnik bizonyos számú igazolatlan hiányzás esetén.

A másik oldalra, hogy kevesebb gyerek = kevesebb pedagógus, kevesebb állami normatíva nem is merülök bele.

2012. máj. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy az alapvető dolgokat otthon, a családban tanulja meg a gyerek. És ha otthon azt látja, hogy a szülei életükben nem dolgoztak, ellenben kapják a segélyt az államtól a semmire, illetve minél ügyesebben lop valaki, annál jobb, akkor hiába kényszerítik az iskolapadba őket.

Ezzel valójában csak a valóban tanulni akaró diákok, illetve a tanárok helyzetét nehezítik meg.

És valóban sok itt a félreértés, sokan azt hiszik, hogyha 16 év az iskolaköteles kor, akkor most már mindenkit kitesznek 16 éves korában vagy a továbbiakért fizetni kell. Ez nem igaz, csak azt teszik ki, aki nem akar tanulni. Azt meg jogosan.

A probléma igen összetett, senki nem tudja mi a megoldás, de szerintem nem az, hogy kényszerítjük a gyereket, hogy maradjon az iskolában, ha ő nem akar. Ha valaki egy szakmunkásképzőt lusta, vagy képtelen elvégezni, akkor a továbbiakban sem lehet arra számítani, hogy normálisan dolgozni fog.

2012. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én tisztában vagyok azzal, hogy a 16 éves korig való tankötelezettség nem azt jelenti, hogy utána nem tanulhat, pénzért tanulhat csak, de úgy gondolom, hogy egy ilyen cél nélküli fiatal nem fog 16 éves kora után iskolába járni, ha nem muszáj. Maximum a családipótlék miatt, ha otthon elvárják tőle, de ugye attól még normálisan viselkedni képtelen lesz, ezáltal pedig kirúgják.

Egy olyan családban, aminek a "fejei" (anyuka, apuka) teljesen negatív példát állítanak elő, maximum az lenne a megoldás, ha gyerekeket kiszakítanák a családból már kiskorban, bentlakásos iskolába adnák, de az csak akkor működhet, ha nem egy nevelőintézethez hasonlít, ami megint csak a bűnözés melegágya sok esetben... Szóval nem tudom...

2012. máj. 23. 13:16
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Én értem, hgy te mit mondasz, csak erre nem a tankötelezettség idejében kell keresni a megoldást, hiszen az a gyerek, aki csak a családi pótlék kedvéért, szülői nyomásra nem hagyja abba az iskolát, az 18, 20, 24 éves koráig sem fogja befejezni és elvégezni. Az sem megoldás, hogy a kevésbé szocializálódott családokból kiemeljék a gyerekeket. Annál inkább sem, mert én a saját munkámmal kapcsolatban látok olyan fiatalokat, akik pont azért tanulnak, mert nem akarnak a szüleikhez hasonlóan élni, és biztosan mindenki ismer olyanokat is, akik anyagi jólétben, "rendes családban" nevelkedve válnak semmirekellőkké.
2012. máj. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minek 18 év?

Lakatos Oláhék basztassák iskolában Pistikét még 18 éves koráig h ne tudjon tanulni?..

2012. máj. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem azért de ezzel a kormánynak csak annyi a célja, hogy minél kevesebb juttatást kelljen adnia a családoknak. (16 éves kortól MINDENT kérvényezni kell!!)
2012. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!