Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Konkrétan mit lehetne tenni?

Konkrétan mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan kérdést olvastam itt, hogy meddig tűrjük még ami itt folyik ebben az országban. És milyenek a magyarok, hogy mindent eltűrnek.

Azt viszont senki sem írta, hogy mégis mit kellene tennünk azért, hogy jobb életünk legyen. Hogy jobb fizetést kapjunk, kevesebb legyen az adónk. Több legyen a munkahely. Mit tud tenni egy átlag magyar állampolgár, ha nem akarja tovább tűrni, azon kívül, hogy elmegy külföldre.

A tüntetés nem vezet sehova, mert senki sem törődik vele. Más eszközt nem nem tudok.

Tehát konkrétan mit kellene tenni?


2012. máj. 21. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Elkezded bombázni e-mailekkel a pártodat, hogy mit kérsz rajtuk számon. Elkezdesz tisztességesen élni, dolgozni. Befizeted az adókat. Nem parkolsz tilosban. Számlát kérsz. Képzed magadat. Nyelveket tanulsz. Nem lébecolod el a munkát. Stb, stb, stb…
2012. máj. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Párttag nem vagyok. Autóm nincs. De ezeken kívül a többit eddig is csináltam. Eredmény nulla. Várom a további ötleteket.
2012. máj. 21. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell párttagnak lenni. De egy értékrendet megkövetelhetek attól a párttól, amelyikre elvileg szavaznék/szavaztam. Ha nem hiszel abban, hogy a pártnak írt leveled célba ér, menj el a politikusok fogadóóráira - kezd mondjuk a helyi szinten, az önkormányzatodnál.
2012. máj. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Inkább abban van a hibám, hogy nem bízok, illetve nem hiszek a politikusoknak. De lehet, hogy érdemes megpróbálni, kösz.
2012. máj. 21. 12:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően az emberek mentalitásán kellene változtatni ( már amelyikén).

Nem vagyok naív, tudom hogy sz@r a helyzet, de azért találkoztam néhány érdekes példával.


Egyik ismerősöm ( érettségizett) évek óta(!) munkát keresett, erre beszéltem egy másik ismerősömmel (akinek van egy kis gazdasága) aki felajánlotta, hogy dolgozhat nála.

Még az első megbeszélésre sem ment el a delikvens.


Másik ismerősöm ( szintén érettségi) eladó lehetett volna egy üzletben, de ő kizárólag üzletvezetői állást lett volna hajlandó elfogadni ( semmi ilyen végzettsége nem volt), így inkább maradt otthon.


Sorolhatnám még, mert van jó pár ilyen eset. Tudom, hogy van aki nagyon akar és mégsem tud elmenni dolgozni, de valljuk be: nagyon sokan vannak azok is, akiknek derogál a munka, és elvárják hogy valaki segítsen rajta ( ez a valaki általában az állam).


Pozitív példa: egy házaspár ismerősöm Észak- Magyarországról átköltözött a nyugati régióba, mert ott volt munka. Macerás, persze, de mégsem maradtak és sajnáltatták magukat hogy nem tudnak mit csinálni.


Összegzés: minden területre nem lehet közvetlen hatásod ( pl. adók mértéke, munkabér stb), de ami rajtad múlik ( tanulás, kitartás, felelősségvállalás), azt meg kell(ene) tenni.

2012. máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A munkamorált kéne növelni és megszüntetni a feketemunkát, mert egyszerűbb feketén dolgozni nem adózni és még munkanélkülin hereverézni
2012. máj. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!