Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hányszor tíz évig józan dolog...

Hányszor tíz évig józan dolog kommunistázni még?

Figyelt kérdés

2012. máj. 20. 13:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Amíg meghalnak azok leszármazottai, akiknek a családját megnyomorította a kommunizmus.
2012. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
És nácizni?
2012. máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Elég sok családot , magyart megnyomorított a kommunizmus ,a többit meg elüldözte külföldre eme mocskos bűnös rendszer.
2012. máj. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Amíg mindenki fejében a kommunizmus egyenlő marad a szovjet rendszerrel. Ha ez a tudásbéli űr kitisztul, abbamarad a kommunistázás.
2012. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%
Csak amíg ember él a földön.
2012. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

"Elég sok családot , magyart megnyomorított a kommunizmus ,a többit meg elüldözte külföldre eme mocskos bűnös rendszer."


Néhány százezret megnyomorított, néhány százezret elüldözött, jó pár milliót viszont kihúzott a sz@rból, mert míg a Horthy-rendszerben legfeljebb a földet túrhatták az uraságnál, vagy éhbérért robotolhattak a gyárban, az "átkos" idején lakást kaptak, ingyen tanulhattak, biztos volt a munkahelyük, és volt jövőjük. A Kádár-rendszerben senki nem halt éhen.


Mindennek van ára, egyik korszak sem hozott mindenkinek egyformán jót. Számomra a sok milliós többség létbiztonsága elnyomja a pár ezer reakciós mártír sirámait.

2012. máj. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

Előző te egy proli vagy.


Gondolom te is loptad a gyárat rendesen mint a többi proletár.

Azért tűnt jobbnak az életszínvonal mert az emberek loptak mindent.A prolik meg fel vannak háborodva hogy ma nem tudnak annyit lopni mint régen.Mert tudnak csak nem annyit.

Na meg volt a 8 órás munkaidő azt is lazsálva csinálták meg lébecoltak , tengtek-lengtek a gyárakban mivel 1 emberes munkát 4 végzett.

Ja meg a fejlettség.Az autók sz@rok voltak mind és egyformák.Jóformán egy guruló dobozok voltak semmi mások.

2012. máj. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
18%

6.

Én meg a te mai sirámaidat szarom le magasról.

2012. máj. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%

"Előző te egy proli vagy."


Nem vagyok "proli", viszont sokkal jobban érdekel az általad lenézett, leprolizott 4-5 millió honfitársam sorsa, mint azon pár ezer nagypolgáré, arisztokratáé meg klerikárisé, akik történetesen útjában álltak a rendszernek. C'est la vie...

2012. máj. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Nem azért , nekem a dédszüleim nemesek voltak és rendelkeztek cselédekkel , nevelőkkel.A cselédeknek jobb sora volt mint a proliknak sokkal.Szinte családtagként bántak velük , közvetlen volt a viszony és ehettek olyanokat amiket akkor egy átlag ember nem.Sajnálatos módon a nagyszüleimnek 1956-ben menekülni kellett , én is kint születtem , majd a kilencvenes évek közepén haza költöztünk.
2012. máj. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!