Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szent korona tannal lehetne...

A szent korona tannal lehetne egyesíteni az elszakított területeket?

Figyelt kérdés

gyk-ról egy válasz 46-ban kikiáltották a köztársaságot, 1947-ben

pedig törvényt alkotott az országgyűlés a nemesi

előjogok, címek eltörléséről. 1949-ben írott

alkotmányunk lett, amelyet a rendszerváltozás

időszakában alapos átdolgozással a rendszerváltók

alkalmassá tettek a polgári demokratikus köztársaság alkotmányos rendjének

megfogalmazására.

Nincs tehát királyság, nincs király, nincs nemesség,

nincs jobbágyság, több mint száz éve nincs Corpus

juris Hungarici. Ellenben van jogegyenlőség,

képviseleti demokrácia, alkotmányos rend, polgári köztársaság. Mit akarnak a „mi régi

Magyarországunk” címszó alatt visszaállítani? A

szokásjogon alapuló parlamentáris monarchiát?

(Van is már uralkodó jelölt?) A több mint

háromszáz éve nem létező fegyveres ellenállás

jogát a nemességnek? ( Lehet, hogy erre megy ki a nemzet megosztásának erőszakos megvalósítása,

hogy a „nemesség” jogait gyakorolja az utcán az a

„nép, amely nem lehet ellenzékben”? ) Vissza

akarják állítani a történelmi Magyarország területi

integritását tekintet nélkül arra, hogy Ausztria,

Szlovákia, Ukrajna, Románia, Szerbia, Horvátország és Szlovénia, - és természetesen az Európai Unió -,

mit szól ehhez „a Szent Korona-tan eszméje mentén

létrehozott régi Magyarországhoz”?


2012. máj. 17. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%
ez valami fostot divathungarista szentbeszéd vagy mi a töcs?
2012. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnád mi is az a nacionalizmus, akkor magad is rájöhetnél, hogy ennek nulla az esélye. Pontosabban a "mi" nacionalizmusunk áll szemben több ellenérdekelt nációval.
2012. máj. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Sztem örülni kéne hogy megszabadultunk a sok büdös romántól, azt az ilyen divathungarista fartúrók még visszacsatolgatnák azokat a szőröstalpúakat? LOL
2012. máj. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg kezeltesd magad. Maximum diplomáciai úton lehetne visszakapni a földet, de még erre sem látok esélyt, tekintve hogy az oláhok még most is Erdélyben állomásoztatják a hadseregüket, azoknak eszükben sincs már hazakotródni onnan.
2012. máj. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Már maga a kérdés is agyrém!

Hogyan tudna egy "tan" országrészeket egyesíteni?

2012. máj. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Hogyne, a környező országok IMÁDNÁK, ha a - szerintük - véresszájú nacionalista magyarok koronája lenne a fő államalkotó tényező.
2012. máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

18:19


Azt ugye tudod, hogy nagyjából fele a magyar tudósoknak és íróknak erdélyi? Meg azt, hogy az ország három részre szakadása után gyak. Erdély miatt tudtunk csak egyesülni újra?

2012. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

"Sztem örülni kéne hogy megszabadultunk a sok büdös romántól"


Te mitől szabadultál meg? Nem éltél velük együtt valószínű soha, akik meg el kellett tűrjék a román megszállást, azok a mai napig nem szabadultak meg tőlük, sőt.


Úgy kell megszabadulni valamitől, hogy nekiadod a földet, amibe beköltözik? Eszes vagy. Amúgy szerinted ha Kelet- és Közép-Magyarországot elözönlötték, nem fogják elözönleni a maradékot is előbb-utóbb? Adjuk akkor nekik az egész országot, úgy kell azt.

2012. máj. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az ilyen emberektől vagyok ki akadva 1ből divathungarista, de nem jól tettem fel a kérdést csak kíváncsi voltam ugyanis olvastam ezt azt amiben volt olyan hogy a szent korona tannal a királyság vissza állításával lenne jügunk vissza kapni, a kis antant is azért félt 4. Károlytól ha vissza lépett volna a trónra, és nem is mondtam olyat hogy vissza akarom csatolni az el szakított területeket
2012. máj. 17. 19:08
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
Mi a tököm az a "Szent Korona-tan eszméje"?
2012. máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!