Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell telefonadót fizetni...

Miért kell telefonadót fizetni azoknak, akik eddig is adóztak becsülettel?

Figyelt kérdés

A telefonadó azért jött létre hogy ezt már végre ne lehessen megkerülni,ugye mert a 10 milliós országunkban kb 2 millió adózik és abból tartják el a többit,de ezt tudjátok ti is.

Tehát ilyen szempontból a telefonadó az helyes,de azoknak miért kell ezt fizetni,akik eddig is bejelentett munkahelyen dolgoztak és kőkeményen fizették az adót?!Nekik miért nincsen könyebbség?Miért nem lehet hogy csak azok fizessenek,akik sosem dolgoztak legálisan,nem fizettek TB-t stb stb?Ott van pl a sok ezer buta cigány,akik közül szinte soha senki nem fizetett adót,ráadásul rengetegbe kerülnek nekünk... az hogy ők adózzaknak a telefon után az rendben van,de az eddig dolgozó magyarral miért nem tesznek kivételt?


2012. máj. 16. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Ez az adó azért jött létra, ha levesszük a maszlagot mellőle, mert hiányzik a pénz a költségvetésből. Hogy miért? Nem jött be az egykulcsos adótól várt bevétel, mert nem költik el a jobb keresetűek. Megváltoztatni nem fogják, mert az egyenlő lenne a bukással. Így jönnek majd a különadók sorba.
2012. máj. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
A kérdés teljesen jogos, de a kifejtésének és feltevésének módja remekül igazolja azt az elképzelésemet, hogy innen ki kell vándorolni.
2012. máj. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

Pont tegnap hallottam a tévében.

A telefonadót a kormány nem az emberekre akarja kivetetni,hanem a telefontársaságokra.Ki is jelentette(és ebből van most a vita) hogy a telefontársaságok nem ruházhatják át az emberekre.A telefontársaságnak nem tetszik az egész,és fel vannak háborodva,pedig eddig Magyarországon fizetnek a legtöbbet a telefon percdíjakért..

Laikusként kérdezem:Te mégis miről beszélsz???Te fizetsz telefon adót??Mert mint írtam tegnap több csatornán erről volt szó,és mindenhol a lényeg hogy a telefontársaságokat terheli meg.

2012. máj. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
És szerinted a munkanélküli cigányt,aki fél kilós arany nyakláncal,meg tíz milliós luxus kocsival azt állítja,hogy "bodzából élnek" (csak egy példa)azt,hogy csípik meg?Miből vonnának le,és mit?Hivatalos jövedelmük nincs,általában a nagyértékü ingatlanok,kocsik, nem is a nevükön vannak.Akkor hol fogják meg őket??Sehol,mert nem lehet.Rögtön futnának a felsőbb fórumokhoz jogvédelemért.
2012. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

Drága, aranyos 81 százalékos válaszoló

Meséld már el nekem, hogy a szabad piacon hogy a jó k.rva anyjába tilthatja meg az állam, hogy valaki árat emeljen? Hát úgy elporolnak minket megint Brüsszelben, hogy nem fogjuk érezni a seggünket három évtizedig.

2012. máj. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Te utolsó kommentelő én nem néztem TV-t tegnap ezért a bocsánatodért esedezem,éppen dologztam a bejelentett munkahelyemen,mások helyett is.

Egy hete még arról volt szó h telefonadó.Nem tudom hogy a főcsalók mit találnak ki percről percre.

2012. máj. 16. 10:44
 7/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat,már nem az utolsónak,hanem a 81 %os úrnak mondtam aki elötte szólalt fel...
2012. máj. 16. 10:44
 8/14 anonim ***** válasza:
18%
Keveset telefonálsz, akkor nem kell adót fizetned.
2012. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

De én itt csak mint elvi kérdésre gondoltam!Nyilván nem fog földhöz vágni az a havi párszáz forint...csak hogy miért kell a rendes adózóknak is fizetni?(Majd ha bevezetik).

Miért nem mondják hogy akinek az elmúlt 10-20 évben volt bejelentett munkahelye,az mentesül például?

2012. máj. 16. 10:48
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

Bocsika,hogy szóvá tettem..Tudod én is két műszakban dolgozom,mégis este valahogy volt időm a híreket megnézni(már ez is baj???)

Én csak leírtam azt amit láttam és hallottam,ezért nem kell engem felnégyelni..

Arról nem is beszélve,hogyha itt a gyakorin hőbörögsz és másoknak teszel megjegyzést attól még neked nem lesz jobb.Attól még adózni fogsz..


Én csak elmondtam amit halottam,amiről szó volt, amiért ma tárgyalások folynak,mert a telefon társaságnak nem tetszik,hogy az ő terhük lesz.

2012. máj. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!