Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tűrjük, ha tényleg...

Miért tűrjük, ha tényleg ilyen rossz az emberek élete Magyarországon?

Figyelt kérdés
Én csak azt szeretném megtudni ha ilyen sok a szegény, egyik napról a másik napra élő, lakásától megfosztott, munkanélküli, mentálisan megnyomorított, egzisztenciálisan lecsúszott, ember. Miért nem vagyunk több millióan, a parlament előtt, hogy észrevegyenek bennünket. Ha valóban ennyi a szegény és elégedetlen ember és mind ott lennénk csak észrevennék hogy valami nincs itt rendben, mert ezeket az oldalakat, hozzászólásokat, nem olvassák az ország vezetői. Meddig lehet ezt az internet előtt ülve eltűrni? Nem buzdítás csak kérdés? Nem véresen, csak békésen?
2012. máj. 16. 08:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"lépek innen németbe vagy angolba" típusú emberek 10 év múlva is az autómosóban fognak dolgozni. "


Ez nem igaz. A saját példámat tudom csak említeni, mosogattam 6 hónapig, majd, mivel volt végzettségem, továbbléptem és végre megbecsülik a munkámat és nem csak pénzügyileg.

2012. máj. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:

Ma 09:15-ös

Tudod a hipermarketben azért van tele mindenkinek a kosara csokikával meg söröcskével, meg nem a legolcsóbb kenyérrel, mert oda az megy vásárolni aki megengedheti magának.Azok az emberek,mondjuk az én családom is, inkább nem is megy ilyen helyekre mert csak fáj az ember szíve, hogy mennyi mindent nem tud megvenni, ezért inkább elmegyünk a kisboltba azokért az élelmiszerekért amik a legfontosabbak, és mondjuk 3 ezerért megvesszük ott amit muszáj.

A kérdezőnek: Mert a magyar ilyen nép! Nem tesz semmit, ölbe tett kézzel vár és panaszkodik.A görögök,spanyolok,oroszok, stb. mindenki tud tüntetni, és kiállni azért, amit szeretne, de mi nem.Akinek meg ez nem tetszik, a legegyszerűbb megoldást választja és elmegy ebből az országból.Pontosan ezért tudják a kormányok, hogy bármit megtehetnek.

2012. máj. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

10:32, tudod, mi is hiperbe járunk, pedig nem élünk nagy lábon, de ha a kisboltba járnánk, sokkal többet költenénk, mert ott drágábbak az áruk. Egyszerűen listával megyünk, és csak azt vesszük meg, amit felírtunk.

A görög tüntetést inkább hagyjuk, az országuk az összeomlás szélén áll, nálunk azért egy-két kategóriával jobb a helyzet.

2012. máj. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Most még jobb...aztán majd meglátjuk mi lesz még Magyarországon! Gyanítom, hogy nem sok jó.
2012. máj. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Miért tűrjük, ha tényleg ilyen rossz az emberek élete Magyarországon?"


Lássuk hogy áll hozzá a többség a témához: "meeeek!" "múúú!"

2012. máj. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
azért mert akik behódolnak azt magyarnak hívják, az ellenállókat meg nácinak, ilyen országban élünk sajnos
2012. máj. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Így van, az utcánkból két huszonéves lány pár éve külföldre ment, mert imádták Magyarországot, az egyik szállodában dolgozik, a másik színházban..."


:D:D

Szálloda. Színház. De drága vagy! Figy, az hogy Mo-ról kimegy lány f@szt szopni nyugatra nincs abban semmi szokatlan. Az, hogy úgy kommunikálják haza, hogy színház, meg szálloda, és mennyire megbecsülnek és nem csak anyagilag, az már egy kicsit gázosabb. És az igazi baj ott van, amikor maguknak is hazudnak, hogy mennyire baromi jó nekik óperként, meg kutyasétáltatóként (mert nem osztályvezető leszel egy multinál Berlinben, meg top menedzser) és iszonyat megbecsülik. Azért hogy ne kelljen szembenézniük a kudarccal, és önmagukkal. És jön a többi megkeseredett és megvezetett és követni akarja kolbásziába, amitől aztán teljes szakmák dőlnek be ill. lehetetlenednek el.

2012. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Baracsi Attila: A kérdés kiírójának azért van némi igazsága,mint ahogy az is igaz,hogy a szegénységről nincsenek megbízható adatok(-nem is lesznek,gondoljátok át,hogy miért),de tény,hogy mindazokon a válaszokon túl,amik beérkeztek,sajnos elég nagy a baj,s egyre nagyobb,s nem mindenki az önhibájából került abba a helyzetbe,amibe került,valóban egyre több a tényleg szegény,s-valóban meglehet hogy már milliós számról beszélhetünk,de nem állnak rendelkezésre a szükséges megbízható adatok,mert nem is érdeke a hatalmon lévőknek(-még)ezzel behatóbban foglalkozni,mert őnekik"jó ez így"s ne firtassuk most azt,hogy miért is. Egy nagyon nagy súlyos bűnünk volt-van nekünk is ebben,hogy elfelejtettünk összefogni,mindenki sír-hisztizik az igazságért,de ha azt a pofánkba kapjuk,akkor viszont vérig vagyunk sértődve,inkább menekülőre fogjuk,s hova-mibe menekülünk, alkohol,valósáshow-k,s így hagytuk magunkat elbutítani,s csöndesen sztoikusan belenyugszunk abba is,hogy már a gyerekeink is ezt teszik! El kellene kezdenünk végre elgondolkodni a dolgainkon,s keresni a megoldásokat,először a békéseket,meg kell tanulnunk összefogni,de ehhez először is szembenézni önmagunkkal,s azzal,hogy szükségünk van az összefogásra. Erre a legjobb terep a szűkebb közösségek,ott lehet megtanulni,s gyakorolni ezt a műfajt! Nehéz,mert nehéz megbízni még önmagunkban is,nem hogy egymásban,s ebben rejlik sajnos ennek a mostani megosztó világrendnek a sikere!
2012. máj. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az a tanulság, hogy még mindig nem olyan rossz a helyzet ezek szerint, ha még mindig nincsenek milliók a Parlament előtt. Ha igazán rossz lesz, ne aggódj, nem fog megállni a Parlament kapujában...
2012. máj. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Eleg erdekes dolgok folynak ezalatt a kerdes alatt. Igen most latszik amit az egyik valaszt ado irt : a magyarok nem tudnak osszefogni . Mar itt egymasnak estetek..

Egyebkent en is kint elek kulfoldon, es igen eloszor nehez volt, a sulira kellett gyujtenem de par honap alatt meg is lett. Es ez egy hatalmas lehetoseg hogy itt tudok tanulni. Marketing managernek tanulok. Otthon ezt elerni mar csak h suliba jarjak, sem lehetett volna. Ott naprol napra eltunk, vartuk a csekkeket es szamoltuk h mennyi van meg a fizetesig.

Mikor 2honapja otthon voltam, az arak ketszeresere emelkedtek miota kijottem, ami2 eve volt.. elsem tudom hinni. Nem tudok egyszeruen vissza menni, akar mennyire is hianyzik es szeretnek

Bovsi a helyds iras miatt telefonrol kuldtem !

2013. ápr. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!