Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tűrjük, ha tényleg...

Miért tűrjük, ha tényleg ilyen rossz az emberek élete Magyarországon?

Figyelt kérdés
Én csak azt szeretném megtudni ha ilyen sok a szegény, egyik napról a másik napra élő, lakásától megfosztott, munkanélküli, mentálisan megnyomorított, egzisztenciálisan lecsúszott, ember. Miért nem vagyunk több millióan, a parlament előtt, hogy észrevegyenek bennünket. Ha valóban ennyi a szegény és elégedetlen ember és mind ott lennénk csak észrevennék hogy valami nincs itt rendben, mert ezeket az oldalakat, hozzászólásokat, nem olvassák az ország vezetői. Meddig lehet ezt az internet előtt ülve eltűrni? Nem buzdítás csak kérdés? Nem véresen, csak békésen?
2012. máj. 16. 08:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Figyelj, a magyar egy birka nép. Sokan még most is Fidesz-hívők, és azt hiszik, hogy majd jobb lesz. Amikor MSZP volt hatalmon, sokkal kevesebbért utcára mentek. Én tényleg nem tűröm el, megyek is külföldre nemsokára, sztem ez az ország menthetetlen, az emberek nagy része itt végtelenül egyszerű.
2012. máj. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szabad ország vagyunk, bármikor szervezhetsz tüntetést a Parlament elé. De valószínűleg nem lesztek több millióan.
2012. máj. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
1.: jó példának itt vagy mindjárt te.
2012. máj. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Azért nem tüntetnek, mert nincs annyi gond az országban, mint amennyire mutatják. Jó, az tény, hogy van jó pár 10.000 szegény, aki valóban az, csak sajnos olyanok is panaszkodnak, akiknek nincsen rá okuk. Sok ismerősöm sír, hogy milyen rosszul él, közben be van fizetve a nyaralás, tervezik a síutat is a télre, autójuk, hitelmentes házuk van, stb. Sokan csak megjátszák a nagyon szegényt, közben meg nem is azok.
2012. máj. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Miért nem leszünk több millióan? Azért mert, elvagyunk butítva, valóságshowt nézünk, nem a saját valós életünket? Vagy nincs ennyi szegény ember még? vagy megelégszünk az odavetett konccal?
2012. máj. 16. 08:58
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Azért nincsenek több millióan a parlament előtt, mert nincs annyi "nyomorban élő", valamint egyetlen "lakásától megfosztott" ember sem. Én bármikor megyek a városba, tele vannak az utak, a plázák, az emberek vásárolnak. A lakáshiteleseket meg már számtalanszor kitárgyaltuk.
2012. máj. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Egyszerű a helyzet: nem olyan rossz az élet. Sétálj egyszer körbe egy hipermarketben. Már direkt szoktam figyelni: valóban van egy-két nénike, aki szigorúan a legolcsóbb kenyeret és párizsit teszi a kosarába, de a túlnyomó többségnél ott figyelnek az abszolút nélkülözhető luxuscikkek: egy kis kóla, egy kis csoki, pár üveg söröcske... mellette pedig általában nem a legolcsóbb kaják. Nem 130 Ft-os kilós kenyér, hanem 250 Ft-os félkilós. Satöbbi.

Akkor meg miről is beszélünk?

Igen, vannak szegények, mindenhol vannak. De korántsem a fél ország.

2012. máj. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

1. Az ilyen "birka nép a magyar, én is lépek innen németbe vagy angolba" típusú emberek 10 év múlva is az autómosóban fognak dolgozni.


Tényleg nincs annyi szegény mint amekkora a hangjuk, vagy rájöttek, hogy nem változik semmi ha kopottra lóbálják a Mondjon le! táblákat.

2012. máj. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
46%

1. Az ilyen "birka nép a magyar, én is lépek innen németbe vagy angolba" típusú emberek 10 év múlva is az autómosóban fognak dolgozni.


Így van, az utcánkból két huszonéves lány pár éve külföldre ment, mert imádták Magyarországot, az egyik szállodában dolgozik, a másik színházban, de tőlem irkálhatsz hülyeségeket,ha ettől jobb kedved lesz.:)

2012. máj. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az ok mindaz együtt, amit felsoroltál, és még számtalan további. Tízmillió embernél sohasem lehet egyetlen okot találni.

Mik a problémák? Azért lehet vitatkozni a szegénység mértékéről, mert nincs róla megbízható adat. Azért nem szervezhetsz milliós tüntetést, mert nem vagy hiteles. Csak hiteles emberek tudnak ilyent megtenni, akikről millióan hiszik el, hogy igazat mond, mert addigi fajsúlyos életével azt bizonyította. Azért tűrjük el, mert nem bízunk egymásban, tervszerűen elérték a széthúzást. Vagy te egy tüntetésen biztos vagy abban, hogy a melletted álló hasonló gondolkodású, és nem egy besúgó? Mit gondolsz miért lett divat az álarcos tüntetés?

A birkaság tényleg lényeges ok. De még ettől is fontosabb az oszd meg és uralkodj ősi elve. A rossz politikusok száma akkor fog jelentősen csökkenni, ha az emberek többsége megtanulja az összefogást. Azt ne kérdezd, ki fog erre tanítani.

2012. máj. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!