Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hová fog vezetni az államadóss...

Hová fog vezetni az államadósságunk?

Figyelt kérdés
[link] elképesztő számok. minden egyes emberre esik 2millió forint hitel ha átszámoljuk. és még ehhez jönnek azok a hitelek, amiket felvettek az emberek. Hogy lesz ez kifizetve?

2012. máj. 16. 02:45
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
komolyan, most a részletekkel vagytok elfoglalva? 12x visszafizetve, meg a kurcinfóval? "HOVÁ FOG VEZETNI AZ ÁLLAMADÓSSÁGUNK?" + az emberek által felvett hitelek. EZT KÉRDEZTEM. szerintem így már érthető
2012. máj. 16. 14:50
 22/29 anonim ***** válasza:

"Igaz, hogy más országoknak is vannak ekkora adósságai, de ezt a magyar állam nem bírja. A mi már 30 éve adósságspirálban vagyunk. Azért vesszük fel a hiteleket, hogy az előző hitelek KAMATAIT fizessük."


Adósságspirál, mesebeszéd az egész. Itt van egy grafikon Magyarország államadósságáról: [link]

A grafikonon jól látható, hogy 95 és 2001 között folyamatosan csökkent az államadósság, ami adósságspirál esetén nem történhetett volna meg. Az is jól kivehető a grafikonból, hogy a szoci hatalomátvétel után kezdett el nagy mértékben nőni az ország külső adóssága. Pedig ha a szocik 2002-ben folytatják azt, amit az első Orbán kormány elkezdett (nem vagyok Fidesz fan), akkor ma az államadósság lehetne olyan 40%, vagy még kevesebb, és nem kellene évente ezer milliárdokat átutalni az IMF-nek.

2012. máj. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"Adósságspirál, mesebeszéd az egész. Itt van egy grafikon Magyarország államadósságáról: [link]

A grafikonon jól látható, hogy 95 és 2001 között folyamatosan csökkent az államadósság, ami adósságspirál esetén nem történhetett volna meg. Az is jól kivehető a grafikonból, hogy a szoci hatalomátvétel után kezdett el nagy mértékben nőni az ország külső adóssága. Pedig ha a szocik 2002-ben folytatják azt, amit az első Orbán kormány elkezdett (nem vagyok Fidesz fan), akkor ma az államadósság lehetne olyan 40%, vagy még kevesebb, és nem kellene évente ezer milliárdokat átutalni az IMF-nek."


Ebben nagy szerepet játszik a devizák áringadozása is. És tudom, hogy mindenkinek a könyökén jön ki, de a rendszerváltás után rengeteg többnyire veszteséges céget adtak el, amikből az államadósságot fizették vissza, ezért az a völgy.

2012. máj. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Ebben nagy szerepet játszik a devizák áringadozása is. És tudom, hogy mindenkinek a könyökén jön ki, de a rendszerváltás után rengeteg többnyire veszteséges céget adtak el, amikből az államadósságot fizették vissza, ezért az a völgy."


Ez igaz, de Magyarország ma azért van adósságspirálban, mert a szoci kormányok nagyon nagyon csúnyán elkúrták a 2002 és 2010 közötti időszakot + ugye nem jött jól az országnak a gazdasági világválság sem. Ha a Fidesz maradt volna kormányon 2002-ben, akkor valószínűleg tovább csökkent volna az államadósság, és így a válság sem okozott volna akkora kárókat az országnak, mint amekkorákat okozott (kis híján államcsőd lett a vége).

2012. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Hidd el, én sem rajongok a szocikért, de ez a probléma már előttük is fönnállt. Ők csak még jobban belerángatták az országot. Én azt figyeltem meg, hogy ahol szoci kormány alakul ott a kormányzási idő végére legatyásodik teljesen az ország. Ezek csak a pénzt verik el.
2012. máj. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Egyébként ha valaki megnézi az adósságunkat akkor az bizony az első Orbán kormány alatt kezdett el növekedni, évi 1000 milliárddal. Az Orbán kormány 98-tól 2002-es kormányváltásig vagy 3000 milliárddal növelte a hiányt. Na most gondoljunk bele hogy most milyen írtózatos összeg ez és akkor még nagyobb volt! Mai értéken számolva olyan mintha 6-7000 milliárdos hiányt csinálnánk!

Csak mivel rengeteg volt a külföldi befektetés és az nagyon felnyomta a GDP növekedésünket így nem látszott.

2002 után ugyan annyi hiányt termeltünk mint Orbánék. Nem többet. Viszont a növekedés amit a külföldiek hoztak, sajnos eltünedezett. A folyamatos adósságfelhalmozás viszont megmaradt. Így eljutunk oda hogy egy nagy adóssággal futottunk neki a 2008-as válságkezdésnek...


Vagyis eleve egy iszonyat költekező államot működtettek 12 évig a kormányok! Erre álltunk be!

A szocik hibája hogy egyszerűen semmit nem csináltak! Üldögéltek aztán majd lesz valami!


A mostani Orbán kormány azt csinálja amit a világ, az EU és az IMF is a legrosszabbnak tart! Vagyis durva megszorításokkal leépít mindent és a cégeket, valamint a fogyasztást megfojtja! Vagyis átesik a ló túloldalára! Miközben az igazán nagy bajokat mint az egészségügy REFORMJA vagy az állami vízfej, semmit nem tesz...

2012. máj. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
2012. júl. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

A "hitelezőink" bármikor feltornászhatják mesterségesen a magyar államkötvények után fizetendő kamatokat, vagy korlátlanul gyengíthetik/erősíthetik a forintot.


A kör bezárult.


Ezt minden gondolkodó ember tudja (aki cáfolja, az hülye, vagy hazudik)...

2012. júl. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Elrekvirálnák ezek a banksterek még a veséinket is. Meg kell dönteni ezt az élősdi rendszert. Drábik János, Bogár László, és sokan mások szintén foglalkozta a témával...
2012. júl. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!