Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hová fog vezetni az államadóss...

Hová fog vezetni az államadósságunk?

Figyelt kérdés
[link] elképesztő számok. minden egyes emberre esik 2millió forint hitel ha átszámoljuk. és még ehhez jönnek azok a hitelek, amiket felvettek az emberek. Hogy lesz ez kifizetve?

2012. máj. 16. 02:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Maga az adósság nem baj, nálunk fejlettebb országokban is van nagyobb adósság (lásd Japán, a GDP-arányosan 200% körüli adósságával). A baj az, hogy a jelenlegi államháztartási és gazdasági helyzettel nem tudunk egyensúlyt teremteni, hogy normálisan tudjuk fizetni a kamatokat.
2012. máj. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
21%
Mielőtt kétségbe esel,mutass egy adósság nélküli államot.Sokkal jobban eladósodottak vannak,magasabb életszinvonalon.
2012. máj. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy más országoknak is vannak ekkora adósságai, de ezt a magyar állam nem bírja. A mi már 30 éve adósságspirálban vagyunk. Azért vesszük fel a hiteleket, hogy az előző hitelek KAMATAIT fizessük.
2012. máj. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
33%

A kuruc cikke akkora ferdítés és félremagyarázás mint a szél!

Amikor kitalálja hogy az 1970-es évekbeli 1 milliárd miért lett 20-30 év múlva több és miért nem fizetünk vissza akkor is ugyan annyit akkor lepadlóztam...

De szívesen vennék kölcsön valamelyik kurucos idiótától pénzt és majd 20 év múlva ugyanannyit visszaadok! Ha meg kamatot is kér rá hát olyan Istenesen megteremtem jobbról meg balról is hogy visszazökkenjen a kurucos valóságba ahol kamatot csak a csúnya bácsik szednek és inflációt is csak máshol van!

2012. máj. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
36%

Pár éve még szélsőjobb/bal/liberális/anyámkínja ugatott (szinte szó szerint), hogy a Fidesz kiküldte a magyar államadósságról a csekket mindenkinek. Mostmeg már a kuruc is riogathat ilyenekkel?


Más: az államadósság lassan 3 éve áll a 2 millió/fő szinten. Most, hogy megírta a kuruc, máris probléma lett? Amíg nem írta meg, addig mély tudatlanságban kell szenvedni? Ez a magát szélsőjobboldali "magyar"-nak tekintő fiatalság problémája, hogy abszolút és magas szinten tudatlan. Ezért félek én magam is jobbikosnak mondani magam, mivel ebben az esetben buta, műveletlen, tudatlan "emberekkel" fognak azonosítani engem is, pedig többre tartom magam.

2012. máj. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

"Amikor kitalálja hogy az 1970-es évekbeli 1 milliárd miért lett 20-30 év múlva több és miért nem fizetünk vissza akkor is ugyan annyit akkor lepadlóztam... "

Megnéztem az írást, semmi ilyesmit nem állít, ezt csak te találtad ki...


Egyébként meg az nagyon nem mindegy, hogy 5 vagy 15% a kamat.

2012. máj. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
27%

"Mielőtt kétségbe esel,mutass egy adósság nélküli államot.Sokkal jobban eladósodottak vannak,magasabb életszinvonalon."


Bulgária- 15-20% között

Észtország- 10% körül


OK, nem adósság nélküli, de nagyon alacsony mindkettő, ráadásul posztkomcsi mindkettő (mint mi), hasonló adottságú ország mindkettő, mint mi.

2012. máj. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
50%

1. A kuruc leírja hogy állítólagos tanulmányok a privatizálandó vagyont 100 milliárdra értékelik de csak 20-25 milliárdért lett eladva!

Már sokszor bizonyították hogy ilyen tanulmány nem volt soha és a kuruc se mutatott be soha ilyet. Ez egy ordas nagy hazugság!!!


2. Igenis azt írja hogy 10 milliárd dollár hitelt vettünk fel de csak 1-et kaptunk meg és hogy ez lett 89-re 22 milliárd? Persze finoman elhallgatja hogy milyen egyéb hitelt vettünk még fel és előtte mennyi hitelünk volt stb.

vagyis azt sugallja hogy ez az 1 milliárd hízot fel 22-re magától és semmi következmény vagy köztes esemény nélkül!

Ha van aki szerint a köztes 20 év alatt tényleg semmi nem történt és minden változatlan volt hát gratula neki...

2012. máj. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
50%

A kuruccal a legnagyobb gond hogy kritizálja a komcsi rendszer hazugságait és ferdítéseit miközben ő is pontosan ugyan ezt teszi!


A kuruc olyan rossz és hazug mint a komcsik voltak!

Aki nekik hisz az olyan mint aki Gyurcsánynak hisz...

2012. máj. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Szerintem Bulgária már baromira bánja hogy nem vett fel hitelt 10-15 évvel ezelőtt még jó áron. Ott nyomorognak a saját országukban távol Európától. Az oroszok teljesen a fejükre nőttek, az életszínvonal meg a béka segge alatt....
2012. máj. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!