Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy nap se telhet el új adó...

Egy nap se telhet el új adó (ötlet) nélkül?

Figyelt kérdés

Csak úgy keresgéltem valamit a neten, és rábukkantam a már beterjesztett ingatlanérték-növekedési hozzájárulás tervezetére. Nem mondom, hogy tömegeket fog érinteni, de azért figyelemre méltó. Még tovább lehet majd fejleszteni...


[link]



#ingatlanérték-növekedési hozzájárulás
2012. máj. 15. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Katasztrófa!


Ugyanakkor nem csodálnám ha csak figyelemelterelés lenne arról hogy recesszióba került az ország és minuszba ment a GDP-nk! Ez nagyobb katasztrófa mint az eladás utáni adó.

Mert ez az egész gazdaságot és munkahelyek megszünését jelentheti!

Szóval szerintem csak trükk és figyelemelterelés...

2012. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"az önkormányzat településrendezési döntései következtében, közpénzek révén a magán-ingatlanvagyonban bekövetkező értéknövekedés meghatározott mértékű elvonásával és az önkormányzat költségvetésébe történő visszajuttatásával lehetőséget teremt közcélú fejlesztésekre"


Tehát magyarul, az önkormányzat azon az alapon, hogy ők hejj de ügyesek, elvehetik a PÉNZEM TIZEDÉT, még egyszer mondom, TÍZ SZÁZALÉKOT, mert....mert csak? Bizonyítási kötelezettség, vagy valami? Vagy bemondásra el kell hinni, hogy az önkormányzatnak köszönhetően nőtt az ingatlanom értéke?

2012. máj. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Oh, már rég vártam ezt! Ugyanis pár éve már nem kell adót fizetni, ha 5 évnél régebb óta volt a tulajdonodban a ház. Ez azért nagy bevételkiesés az államnak. Tudtam, hogy nem hagyják így sokáig.
2012. máj. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A recesszió nem hazugság, ma mindenütt olvasható.
2012. máj. 15. 22:57
 5/11 nem dávid ***** válasza:
fel kéne fogni hogy a sok adó csak rontani fogja az ország helyzetét.
2012. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Megtaláltam közben a forrást is a Kormány/Belügyminisztérium honlapján. A 27. § foglalkozik a témával. A törvénytervezet még nincs beterjesztve az Országgyűlésnek, és még a Kormány se tárgyalta, de nyilván majd oda is eljut hamarosan.


[link]

2012. máj. 15. 23:09
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocs, a 37. §-ban van. Azért nem teljesen bemondásra megy. Ingatlanérték-katasztert kell készíteni, majd a képviselőtestületnek határozatot hozni a bevezetésről. Jogorvoslat viszont tényleg nincs.
2012. máj. 15. 23:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én azért gondolom ezt figyelemelterelésnek mert az utcák árainak a meghatározásával már ötleteltek annó és az katasztrófa volt. Meg mindenki tiltakozott.

Ugye ez azért nagyon komolyan érintené a politikusokat és a gazdagokat.

Én továbbra is tartom hogy ezt maximum egy vétel-eladás közötti nyereségre kivetett adóként megy majd tovább(vagyis ami volt) bár az sem biztos...

2012. máj. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy géniusz sose pihen.

[link]

2012. máj. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ide úgy írjatok adóötletet hogy ami ma vicc az holnap része a kétharmados forradalomnak.
2012. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!