Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jó ötlet eltörölni...

Nem lenne jó ötlet eltörölni a papír húszezrest és visszahozni a papír kétszázast és a papír százast?

Figyelt kérdés

A húszezres nekem feleslegesnek tűnik, mert ilyen értékű tranzakciókat manapság elektronikusan szoktak intézni, nem készpénzzel és nem sok helyen fogadják el, mert nehéz visszaadni belőle.


Jártam Romániában és ott az 1 Lei-es is papír(műanyag) pénz, nempedig érme, az értéke kb. 60 Ft. Ez nagyon megtetszett, mert nem gyülemlik fel nálad annyi érme a vásárlások során, amik nehezek és nehéz megszámolni őket, helyette könnyű papírlapok vannak nálad, amiket könnyebb nyilvántartani és a súlyuk is könnyű.


2012. márc. 13. 17:48
 1/5 LazyJones ***** válasza:
94%

Nem.


Bővebben? Nagyon nem. A papír húszezrest nagy tételű vásárlásoknál könnyebb kezelni (pl TV, számítógép, elektronikai eszközök vásárlása, stb), és ekkora tételeknél azért vissza is tudnak belőle adni. Rengeteg helyen nem működik ilyen formában az elektronikus átutalás, plusz az mindig függ az elektronikus/informatikai kapcsolatoktól.


Papír 100-200Ft: sokkal gyorsabban használódnának el a papír pénzek. Macerásabb begyűjteni és megújítani ezeket, a fém érmék viszont sokáig, jelentősebb sérülés nélkül használhatóak.

Plusz: mivel ezek kis értékűek, kevesen vizsgálnák meg tüzetesebben, így elég komoly célpontjai lehetnének pénzhamisításoknak.

2012. márc. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Hamarabb elhasználódnak, és drágább az előállításuk. Tehát nem!
2012. márc. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jártam olyan országban, ahol kb. 5 Ft értékű papírpénzek is voltak. Sz*rrá volt rongyolódva mind. Szerintem számolni se okvetlenül könnyebb a papírpénzeket, a súly meg mindegy, mert húszezer forintnyi kétszázas súlya is csak 90 deka, ilyen értékű tranzakciókat meg manapság elektronikusan szoktak intézni :)
2012. márc. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
A fémpénz kevésbé kopik, ezért érdemes a kis címleteket fémből csinálni.
2012. márc. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A 200-ast pont azért cserélték le fémre, mert a papír előállítása veszteséges volt, annyira kopott, és annyi újat kellett nyomtatni belőle. Szóval ez is azt mutatja, hogy nem érné meg.
2012. márc. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!