Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vissza a munka világába,...

Vissza a munka világába, avagy ugorjak ki az ablakon?

Figyelt kérdés

29 és fél év munkaviszony után, melyet az egészségügyben töltöttem, az államnak 27.000 Ft-ot ér meg az életem.

6 gerincsérvem van, ebből 2 nyakban.

A papíromra rá van írva, hogy nem rehabilitálható, ellenben 27000 az ellátásom.

Ha el megyek dolgozni, akkor az üzemorvos kiröhög, és azonnal lepecsételi, hogy alkalmatlan.


52 évesen kinek kellek még(kérdőjel)

Én dolgozni akarok, de nem engedik.



2012. máj. 15. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
30 éves nőként (többnyire letitkolt diplomával) és egyelőre egészségesen... én így nem találok munkát. Ugrunk együtt?
2012. máj. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Az a baj hogy Orbán egyszerre kezdte meg a kampányt hogy aki nem dolgozik az "léhűtő" és "élősködő", ami mellett a hiányzó 1 millió munkahelyet ígért de mostanra a munkanélküliség lassan 12%-ra nőtt és recesszióba vitte az országot!

Magyarán esély sincs igazán munkát találni de nem is ösztönzi a cégeket hogy ide jöjjenek vagy fejlődjenek, nőjenek!


Sajnos ki kell valahogy bírni ezt a maradék 2 évet és reménykedni hogy végre jön valaki értelmes mert különben nagyot szív mindenki...(és bocs sokaktól de baromira nem a jobbikot várom, ők még rosszabbak lennének mint Orbán)

2012. máj. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5%

17:15!


1 millió munkahelyet vártál? 2 év alatt? Ugye ezt te sem gondoltad komolyan. A jelenlegi gazdasági helyzetet külső körülmények okozzák, és nem a kormány. Mellesleg ha valaki nem talál állást,az még mindig próbálkozhat külföldön vagy csinálhat vállalkozást. Csak ugye egyszerűbb a sült galambot várni, mint tenni valamit a saját sorsod javításáért. Sajnos egyre többen vannak olyanok, akiknél terjed az "adjá munkát, adjá pénzt, adjá segélyt" szöveg. Én is munkanélküli és beteg voltam sokáig, de akartam magamon segíteni és nem a kormánytól vártam, hogy megoldja helyettem a gondjaimat, ezért a saját kezembe vettem a sorsom. Külföldi bennlakásos munkát szereztem, így sokat megspóroltam, majd hazajöttem és szépen működő vállalkozást csináltam. Mindent magamnak köszönhetek. Ha a kormányra vártam volna, akkor ma én is a nyavalygók, hőbörgők táborát gyarapítanám.

2012. máj. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem önnek mindenképpen egy irodai , ülő munka kell.Javaslom hogy kérdezzen meg ismerősöket hogy akad-e bármilyen titkárnői , adminisztrációs munka.Hogyha ért a szövegszerkesztéshez felhasználó szinten akkor van esély.
2012. máj. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

3-as

nagyon szép a történet de egy helyen azért gond van!

A vállakozásokra rakódó terhek nőttek és a bürokrácia még mindig hatalmas. A kinti helyzethez képest nálunk katasztrófa egy céget vezetni ha az ember minden szabályt betart és mindent befizet.

Volt szerencsém a cégünk külföldi(svéd) telephelyén is dolgozni pénzügyesként és elmondhatatlan a különbség!

Ha ön elégedett a mostani helyzettel és nem dühös hogy miért nem oldották már meg ezt a rengeteg ügyviteli problémát akkor ön vagy kormányközeli vállalkozást vezet vagy nincs tisztában cége hivatalos és pénzügyi ügyeivel!


És igen 1 millió munkahelyet és a 2 hét alatt rend dolgot én sem vettem komolyan mert ismerem a realitásokat!

Ugyanakkor igenis elvárom a kormánytól hogy igyekezzen jobb lehetőségeket kialakítani a vállalkozásoknak és a dolgozóknak, munkakeresőknek! De ebből nem igazán valósul meg semmi! És ne akarja ezt a "nemzetközi helyzetre" fogni!


És hogy a gazdaságunk mennyire a nemzetközi helyzettől függ?

Minden külföldi és itteni cégnek elege van a folyamatosan változó ad hoc szerű adó és szabályváltozásokból! Valamint hogy valamit mondanak és egy ettől teljesen eltérő jogszabályt fogadnak el végül! Ha vállalkozó akkor tökéletesen tisztába kell lennie hogy most mire/mikre gondolok ami aktuális :))) ha meg nem tudja akkor csodálkozom...


És én közgazdászként igenis tudom hogy mit ér az a 4300 milliárd plusz pénz ami tavaly rendelkezésére állt a kormánynak és tudom hogy ez milyen iszonyatos összeg aminek nagyon durván meg kéne látszódnia a gazdaságban!!

És a nemzetközi helyzetben éppen hogy nem kéne szabadságharcolni és mindenkit elküldeni a fenébe és kiszámíthatatlan gazdaságpolitikát folytatni! Mert ez súlyos százmilliárdokat jelent a gazdaságnak és a költségvetésnek!

Katasztrófa ami gazdaságpolitika címén most folyik!


Ja és azt is tudom hogy a Medgyessi és Gyurcsány kormányt mekkora felelősség terheli, Bajnai pedig milyen megszorításokat tett és mennyire helyrepofozta az országot. És hogy az így átadott országban mennyi potenciál volt(persze nem 4-5% mint amit Orbán ígért)!


Természetesen ha ön is kamunak tartja Orbánék ígéreteit akkor miről beszélünk. Egyetértünk hogy hazudtak reggel, délben, este és most is ezt csinálják...

2012. máj. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Irodában fiatal, diplomás emberek ülnek. Ha nincs ismeretség, akkor esélytelen bejutni.

Nekem is megszűnt a munkahelyem. Amerikai multinál dolgoztam, az európai gyáraiknak könyveltünk. Olaszországban mind bezárták, Spanyolországban a felét. Elküldte, mert nem kell ennyi ember ezek után. És a magyar gyáruk megy. Szóval azért itt elég nagy a baj európai szinten, nem csak nálunk. Mondjuk az igaz, hogy a jelenlegi Kormány csak ront a helyzeten.

2012. máj. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"zoli7980 válasza:"


Van igazság abban amit ír. Nem is kevés- Nehéz a cégek helyzete, de azért lehet boldogulni.

2012. máj. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ne ugorjatok, viszont meséljetek mindketten!


a gerincsérv következménye lehet a munkának? emelgettél?


eltitkolt diplomás: milyen diplomát titkolsz, milyen munkát vállalsz, és nincs kereslet a szakmádban?

2012. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Titkárnőnek nem vagyok jó, mert nincs gömbölyödő cicim, és nem tudok magassarkúban járni.


Utolsó.

Hogy emelgettem e? Hát ha hosepice osztályon egy haldokló magatehetetlen ember forgatásánál, és mosdatásánál,3 ember helyett ha egy végzi ezt a feladatot úgy, hogy 70 beteg van 3 ápolóra akkor nevezhetjük emelgetésnek is.

De inkább felemelés, mint csak emelgetés.

2012. máj. 15. 21:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!