Van értelme politikával foglalkozni?
Ha nekem nem tetszik a Fidesz kormányzása, kihez állhatnék? Az MSZP fele börtönben van, az LMP viccnek is rossz, a Jobbik meg a Gárdával együtt csak viselkedni képtelen kisfiúk gyülekezete, egyetlen jó pontjuk, hogy riogatják a cigányokat.
Komoly esélyt látok 2014-ben egy újabb 2/3-os Fidesz kormányra, így kár elmenni szavazni. Ha meg mégis elmennék, és nem akarok újabb Fidesz kormányt, kire szavazhatnék? Csak szerintem kilátástalan, felesleges ezzel foglalkozni?
Addig még van 2 év, sok víz lefolyik még addig Dunán is és Tiszán is.
Ki tudja, hogy akkorra mi, és ki lesz?
Állj jobboldali párt mellé. (lábjegyzet, a jobbik nem az)
Különböző tanulmányok kimutatták, hogy egy olyan demokratikusan kialakult kétpártrendszerben(mindenhol ilyen van), ahol hasonló pártok váltják egymást tartható fenn a fejlődés.
Van értelme! Sőt, egyre inkább fontos.
Kérdés persze, mit értünk politikán.
Semmiképpen sem azt, hogy négy évente elballagunk egy helyiségbe, elénk dugnak valami papírt, mi pedig rábökünk egyre a listából.
Lehet, hogy úgy gondolod, jobban tudnád szervezni egy ország tevékenységét, képes lennél fejlődést generálni. Akkor képezd magad, teremts kapcsolatokat, vedd észre a hasonló gondolkodásúakat, alapíts velük pártot, győzd meg az embereket, hogy meg tudod csinálni. Ez a legutóbbi lesz a mestermunka.
A nagy többség azonban mindössze jobban (könnyebben, boldogabban, gondtalanabbul, kényelmesebben ...) szeretne élni. Ők a szavazók. Csakhogy a szavazás alternatívákból való választás, döntés. Amit az alternatívák képviselnek, az bonyolult dolog, aki nem tud eligazodni benne, vagy nem dönt, vagy vaktában mond valamit. Esetleg vaktában elhiszi valamelyik alternatíva szövegét. Nyilván azt, amelyik a legjobbat ígéri neki. A következő alkalommal pedig egy újra bök, mert a régiben csalódott.
Vagyis politikával foglalkozni annyit tesz, hogy megpróbálsz tájékozódni, az ígéreteket, történéseket végiggondolod, kijön-e belőle a jelzett cél. Ha elakadsz, keresel hiteles embert, aki segít. Minél több dologban, gazdaságban, egészségügyben, oktatásban, törvénykezési módban, médiaügyekben, szervezetek felállításában tudsz helyesen (a tényleges törvényszerűségeknek megfelelően) látni, minél több helyes következtetést tudsz levonni, annál jobban átlátod, melyek az egyes pártok, csoportok hangsúlyos cselekedetei, azok mennyire igazak. Egyre inkább képes vagy - bár kompromisszumokkal, de - helyesen dönteni. Ez vastagon politika. De mondhatod az egyén tudatos, független és csak a tények által befolyásolt viselkedésének is. Ha ebből elég sok van, akkor az embereknek még abban az esetben is jobban fog menni, ha a pártok ezt nem akarnák. Mert észreveszik a hibákat, és kikényszerítik a helyes döntéseket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!