Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor kivonultak az oroszok...

Nem dávid kérdése:

Amikor kivonultak az oroszok és megbukott a kommunizmus egy jó gazdaság politikával mennyivel lennénk fejeltebbek?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

1, kommunizmus nem volt, a szovjetek is csak a szocializmus alapjait rakták le.

2, Jó gazdaságpolitika a szocializmusban volt. Azzal a gazdaságpolitikával elég keményen előrejuthattunk volna.


Kár, hogy a rendszerváltás elrontott mindent és teljesen vadkapitalista dolgozóellenes politika valósult meg. Azóta megyünk lejjebb a szakadékba, gyermekéhezés, munkanélküliség, nem lesz soha jövőd. Szóval előre a szocializmusba!

2012. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
#1 - te vagy viccelsz, vagy egy idióta vagy.
2012. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudni kell,hogy 1990-re az ország gyakorlatilag az összeomlás szélére került,csak a külföldi hitelek mentették meg az országot a csődtől.

Nehéz kérdés az ,hogy lehetett volna -e jobban csinálni.

Igazából nem hiszem,hiszen a többi volt szockó ország se áll jobban mint hazánk,semmivel se magasabb az életszínvonal például Lengyelországban vagy Szlovákiában.

Nem volt előttünk példa hiszen a szocializmusból a kapitalizmusba való átmenetet a történelemben még sehol nem vitték végbe.

Most már persze látjuk,hogy nagyon nehéz mutatvány ez.

2012. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10%
#2 - Nem viccel az első válaszoló, és nem is idióta.
2012. ápr. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#4 - rendben, akkor nem idióta, de a gazdasághoz nem ért, illetve a történelemházit sem tanulta meg középiskolában.
2012. ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

PROLIVESZÉLY!PROLIVESZÉLY!PROLIVESZÉLY!PROLIVESZÉLY!PROLIVESZÉLY!PROLIVESZÉLY!PROLIVESZÉLY!PROLIVESZÉLY!PROLIVESZÉLY!PROLIVESZÉLY!PROLIVESZÉLY!PROLIVESZÉLY!PROLIVESZÉLY!PROLIVESZÉLY!


De idióta.A szocializmusban nem éltetek jobban , csak az idő mindent megszépít.Az a baj a szocializmussal hogy ott nem számít a tehetség , nem támogatják az értelmiségiket de még a szakmunkásokat is alig.Csak a prolikat.Mind egytől egyik irigykedő , gyűlölködő banda , utálatosak.Azokat támogatták de a tanult magasan képzett szakikat és diplomásokat meg nem.

Ott az számított hogy hogyan tudsz nyalni.

2012. ápr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Az a baj a szocializmussal hogy ott nem számít a tehetség"


Mert a mostani állami felsővezetők, és a legtöbb diplomás is pusztán a tehetségével helyezkedik el, a kapitalizmus megszüntette a hátszeles protekciót. Álomvilágban élsz.

2012. ápr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

6/7. Te vagy nem éltél a szocializmusban,vagy valami grófi csemete voltál!

Mindenki tanulhatott,aki tehetséges volt, mindenkinek volt munkája. A szakmunkások,Tsz-parasztok sokszor jobban éltek,mint a helyi párttitkárok. Igaz,hogy nem 8 órát dolgoztak. Villanyszerelőként munka után a gombamódra épülő házakban szereltem a villanyt. A feleségem középiskolai tanárnő. Ő a gyerekekkel,rokonokkal az Állami Gazdaságtól bérelt szőlőt,és azt művelte. Építettünk egy kétszintes házat,volt egy kis nyaralónk a szomszéd községben. Kétévente mentünk külföldre a családdal. Egyikünk sem volt párttag.

Nem mi voltunk az egyetlenek,akik így éltek. Akkor nem volt ilyen nagy különbség a gazdagok és szegények között,mint ma.

Dolgoztam egy családnál. A férj a Nemzeti Bankban volt igazgató helyettes. A felesége a Tanácsnál osztályvezető. Egyikük sem volt párttag. Viszont mindketten a háború előtt bárói rangot viseltek.

Tisztességesen,becsületesen dolgozó embereket prolinak nevezni,több,mint felháborító. Csak az hívja így őket,aki nem becsületes munkából él.

A kérdésre pedig: ha nem adják el a rendszerváltás után az ország vagyonát,a bevétel nem a politikusok és szerencselovagok zsebébe vándorol,akkor lehetett volna a kapitalizmus viszonyai között is olyan körülményeket teremteni,mint a nyugati országokban van.

2012. ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%
Előző én nem Magyarországon születtem csak a rendszerváltás után pár évvel jöttünk jöttünk vissza Magyarországra , addig Svájcban éltünk.A rokonok akik maradtak tőlük mindent elvett a nyomorék állam.És velünk is azt tették volna ha maradunk.Nem volt más lehetőség csak a disszidálás.De nem fogok szitkozódni nem süllyedek le egy proletár szintjére.Több családot tett tönkre az imádott rendszeretek.
2012. ápr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Előző én nem Magyarországon születtem csak a rendszerváltás után pár évvel jöttünk jöttünk vissza Magyarországra , addig Svájcban éltünk.A rokonok akik maradtak tőlük mindent elvett a nyomorék állam.És velünk is azt tették volna ha maradunk.Nem volt más lehetőség csak a disszidálás.De nem fogok szitkozódni nem süllyedek le egy proletár szintjére.Több családot tett tönkre az imádott rendszeretek."



szörnyű, hogy egy magamfajta proli lesüllyed a te szintedre: több családot tett tönkre: nem többet mint a kapitalizmus tudod a hajléktalanok is áldozatok

- a proli csak a családomra vonatkozik de ők is hozzám tartoznak nekem van 2 felsőfokú nyelvv.-m

nem éltem abban a rendszerben de a rokonaimnak köze nem volt a párthoz csak nem szitkozódtak de így szépen eléltek

am a családomban mindenki nagyon tehetséges

2012. ápr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!