Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor kivonultak az oroszok...

Nem dávid kérdése:

Amikor kivonultak az oroszok és megbukott a kommunizmus egy jó gazdaság politikával mennyivel lennénk fejeltebbek?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 12:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A kapitalizmus még mindig élhetőbb csak nem ebben a formában ami Magyarországon van.

Ha a te rokonaidtól vett volna el mindent igazságtalanul egy hülye rendszer akkor te is fel lennél háborodva.És valóban egy grófcsemete vagyok , szláv-sváb arisztokrata származású családból származom.Van okom megvetni, utálni és lenézni azt a rendszert.

Nem szoktam senkit lenézni vagy hasonló ,de a kommunizmus istenítésére , imádatára és annak visszasírására felmegy bennem a pumpa.Soha nem felejtem el a keresztapám szavait akitől mindent elvett a kommunizmus.

2012. ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
50%

"akitől mindent elvett a kommunizmus."


Ma is sok embertől elveszik a vagyonát! Csak most nem az állam, hanem a bankok!

2012. ápr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A legsikeresebb rendszerváltó ország Lengyelország, ha Magyarország olyan sebességgel fejlődött volna, mint Lengyelország, akkor most kb. cseh szinten lenne. Csodák nincsenek, kár azt gondolni, hogy egy helyes gazdaságpolitikával itt egy új Svájcot lehetett volna alapítani. És az is tévedés, hogy Magyarország a sikertelenebb felzárkózó országok közé tartozik. Az elrettentő példákért érdemes megnézni Bulgáriát vagy a balti országokat, ahol a társadalom óriási megrázkódtatásokat élt át, a lakosság 10-20%-a kivándorolt. De pl. Lengyelország "sikerét" is árnyalja némileg, hogy több százezer lengyel vándorolt ki 1990 óta. Magyarország 1990-2011 során nettó bevándorlási célország volt, ez is mond valamit az országok életképességéről.
2012. ápr. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!