Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kaphatok romániai állampolgárs...

Kaphatok romániai állampolgárságot?

Figyelt kérdés
A dédapám erdélyi születésű, de még Trianon előtt a mai Magyarország területére költözött. Igényelhetek e rá hivatkozva román állampolgárságot?
2009. jún. 25. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. De gondolom azt ugye tudod, hogy az állampolgárságnak kötelezettségei is vannak. (Adók stb..)
2009. jún. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elméletben érdekel. Olvastam régebben, hogy x generációig visszanyúlva lehet igényelni. Gondoltam, hátha valaki okosabb nálam!
2009. jún. 26. 00:19
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

igen kaphatsz es gyorsan is


de a feltetel a kovetkezo:

- cig-any vagy e?

- utalod a magyarokat?


a ket kerdest felteve hamar es gyorsan kapsz allampolgarsagit


Onnan tudom mert egyik Amerikai "ismeros" igy kapott allampolgarsagot h tudjon osszehazasodni a felesegevel

2009. jún. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
84%

Komolyan kérdezed???

Nem értek egyet a többiekkel. Biztos nem kaphatsz!!! Mivel a felmenőd sem volt román állampolgár, és amikor ott lakott az Magyarországhoz tartozott. Semmi köze a románokhoz... És amúgy is vannak bizonyos követelmények pl. beszéled a nyelvet és ismered a kultúrájukat, történelmüket stb. És szerintem, így, hogy nem is kinnt élsz esélyed sincs.

Elég sokan vannak Magyarországon erdélyi származásuak, szép lenne ha mindenki megkaphatná a román állampolgárságot ezért.

2009. jún. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3. válaszoló! Köszi, hogy írtál! :) Sajnos annak idején (pár hónapja olvastam) nem volt egyértelmű számomra az a bizonyos törvényleírás, de erre én is gondoltam. Azért szomorú, hogy az őseim 1000 évig éltek Erdélyben, de én ma még állampolgár se lehetnék ott. Most is élnek kint távoli rokonaim és az ükapám!!! volt román állampolgár. "Csak" a dédapám jött át a román betörés elől menekülve. Az, hogy az ükapám volt román állampolgár számít valamit? Pl. ha ez a törvény rám nem is vonatkozik, de valamelyik felmenőmre (pl. a 80 éves nagymamámra vagy édesapámra) igen, nem?
2009. jún. 26. 08:29
 6/12 anonim válasza:
100%

Találtam egy oldalt, ahol bővebben olvashatsz róla, és ami engem igazol:)

[link]

Szerintem a szüleid sem kaphatnak, csak azért mert a felmenők között volt román állampolgár.

2009. jún. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Román állampolgárságot nem lehet származási alapon kapni. Csak akkor működik, ha tudsz román állampolgárságú őst felmutatni, pl. nagyapád román állampolgár volt, vagy valami ilyesmi.


Ha ilyen nincs, akkor kérelmezned kell. Ehhez legalább 5 év Romániában élés kell, valamint a román nyelv és kultúra ismerete, ebből vizsgát kell tenni. Ez alól csak akkor mentesülhesz, ha házastársad román állampolgár.

2009. jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönök minden segítséget! :)


Megnéztem a linket:


"A. Születés útján

5. szakasz. - A román állampolgárságú szülőktől Románia területén született gyermekek román állampolgárok.

Úgyszintén román állampolgárok azok is, akik:

a) a román állam területén születtek, még akkor is, ha csak az egyik szülő román állampolgár;

b) külföldön születtek s mindkét szülő vagy csak az egyik szülő román állampolgár.

A román állam területén talált gyermek román állampolgár, ha az egyik szülője sem ismeretes. "


Számomra a b, szakasz érdekes.


Tehát születés útján már a nagymamám se kaphatna, mert neki az apja nem, csak az apai nagyapja volt román állampolgár.

2009. jún. 26. 10:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

megkerdezhetem miert akarsz ROMAN allampolgar lenni? (nem hergelesbol vagy gunybol, csak tenyleg erdekel). ha a felmenoid erdelyiek voltak akkor NEM voltak romanok. amugy Romania nem egy olyan orszag, hogy buszke kene lenni ra.

(en itt lakom amugy) buszke vagyok Erdelyre, es hogy itt elek, de Romaniara nincs semmi amiert azt mondanam, hogy le a kalappal.

2009. jún. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kaphatsz. Ez már nagyon távoli rokonság...általában nagyszülő állampolgársága után sem adnak, nemhogy dédszülő után. Arról nem beszélve, hogy az EU-ban ez már eléggé elvesztette a jelentőségét.
2009. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!