Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A romániai 80-as évekhez...

A romániai 80-as évekhez hasonló szegénységre készüljünk fel?

Figyelt kérdés
Apám ezt mondja, nagyon félünk. A különbség talán annyi, hogy áru ugyan lesz, csak pénze nem lesz rá senkinek.
2011. ápr. 7. 10:06
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Magyarországon élünk, de apám Erdélyből származik, átélt már egy durva válságot.
2011. ápr. 7. 10:08
 2/27 anonim ***** válasza:
86%
Lassan már most is hasonló a helyzet,legalábbis az észak keleti megyékben.
2011. ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Igen, területileg nagyon árnyalt a szegénység, ez is különbség. Nagyon nagy különbség van kelet és nyugat mo. között.
2011. ápr. 7. 10:16
 4/27 anonim ***** válasza:
58%
Ne.
2011. ápr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%
Dede
2011. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok, édesanyám tanítőnő, édesapám karosszérialakatos mester. Azt mondja, hogy az embereknek már nincs pénzük kijavítani törött autóikat, így mi is egyre szegényebbek lszünk. Eddig sem voltunk gazdagok, megvolt mindenünk, soha nem panaszkodtam. Nem szeretnénk nyomorba kerülni, de ha elkerülhetetlen, méltósággal viseljük, azt mondja apám. Én tanulok becsülettel, az a dolgom, de tehetetlen dühöt érzek hogy nem tudok változtatni :(
2011. ápr. 7. 10:28
 7/27 anonim ***** válasza:
76%
Én szeretem ezt az országot,de ha így lesz(van),akkor én elhúzok innen!
2011. ápr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
24%

Jaj öcsém ti csak panaszkodni tudtok? Ez az egész ország csak abból áll. Ha nincs pénzed akkor főzz be, nevelj disznót, hogy jobban megérje, ha már Romániáról beszélünk ott sok mindenki ezt csinálja, vagy keress másik állást, vagy mit tudom én, lehet, hogy jól ne fogsz élni, de kajára lesz pénzed. Nincs pénze autót javíttatni? Szerintem az autó kényelmi eszköz, ami nem alapvető dolog már meg ne haragudj, az, hogy nekünk alap az azt tükrözi, hogy jóléti társadalomban élünk.

De nézzük mi a magyar helyzet. A '80-as évek Romániájában nem volt semmi a boltokban, üres polcok, éhező (!!!) emberek voltak. Mi van ma Magyarországon? Tele árúval a boltok, egymás után nyílnak a bevásárlóközpontok, a kosarak szintén tele vannak.

És ha már megkérdezhetem, ha 14 éves vagy miért nem vagy iskolába? Vagy infóórán ezzel töltöd az időt?

2011. ápr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
info óra van, a többiek mind facebookoznak, én gondolkodom komolyabb dolgokon.
2011. ápr. 7. 10:39
 10/27 A kérdező kommentje:
Mindjárt vége, köszi a válaszokat, sziasztok!
2011. ápr. 7. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!