Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A romániai 80-as évekhez...

A romániai 80-as évekhez hasonló szegénységre készüljünk fel?

Figyelt kérdés
Apám ezt mondja, nagyon félünk. A különbség talán annyi, hogy áru ugyan lesz, csak pénze nem lesz rá senkinek.
2011. ápr. 7. 10:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Megnézném, de nem sok esély van rá, hogy pont ugyan akkor fogunk bevásárolni. Azért egy ilyen nagy hipermarketben nem egy-két ember fordul meg naponta.
2011. ápr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:

Most kiragadtál egy példát, hogy 6 kocsija van... 10000-ből van egy ilyen, na bumm.. Én Veszprém megyében lakok, elég sok embert ismerek, meg nem a lakásba élek szóval belelátok a dolgokba. Veszprém amúgy a 6. leggazdagabb megye..

Amiket észrevettem: A délutáni csúcsban sincsenek dugók, mint 2-3 évvel ezelőtt, a benzinkúton mindig van szabad hely. Észrevehetően kevesebb autó az utakon. Nincs tele a Teszkó parkoló szombat délutánonként, csak 50-60%-os kihasználtsággal megy. A szórakozóhelyeken úgy kell befogni az embereket, holott csomó helyen már belépő sincs... A nagyobb diszkók 2-4 hetente nyitnak csak ki. Valahogy eltűntek a lámpától-lámpáig gyorsulgató vagány csávók is. A plázában, 4-5 bolt zárt be, de sorra nyitnak a turkálók.

Én azt látom, hogy az emberek nagy része közelít a dolgozik-eszik-alszik-netezik életmódhoz. És nagyon meggondolja, hogy kiadjon-e 2000 Forintot egy hétvégi buliért vagy elindítsa-e egyáltalán az autót.

Na most ezeket egy viszonylag gazdag megyében látom, Ny-Magyarországon. Akkor mi lehet a keleti megyékben?

2011. ápr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog, apád ne befolyásolja a látókörödet apád se a mennyei úristen politikai kollégája... Árú mint fogalom, nos azért fűből senkinek sem kell majd levest főznie, és cigire is fog telni mindenkinek (leszokni minek...). Ha egyhavi fizetésből nem jön ki valakinek egy új kocsi új plazmatévé és a tunéziai lászt minit akkor már olyan, mint a Ceauşescu diktatúrában.
2011. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

15:48

Én itt élek Miskolcon,nem gondoltuk volna hogy ott is ilyen rossz a helyzet,itt is hasonló talán még rosszabb is,és ez egyre több megyében lesz így.Nem csodálom hogy az ismerettségi körömből sokan nem mennek el egyetemre,inkább leteszik az érettségit és irány dolgozni hogy ne haljanak éhen.Aki meg elvégzi az egyetemet az lelép külföldre.

2011. ápr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"Most kiragadtál egy példát... 10000-ből van egy ilyen, na bumm."


Úgy látom szelektív az olvasatod. Nem egy példát ragadtam ki, azt csak pluszként írtam, arra, hogy egy hipermarketben, ahol rengetegen vásárolnak, a többség simán vásárol több tízezer forintért, látszólag meg se kottyan nekik. Ha hétvégén elmész egy plázába, sorbaállás van a cipőboltok pénztáránál, a gyorséttermes résznél alig van egy talpalatnyi hely.

A másik szomszédaink két éve vették meg a mellettünk lévő házat. Ledózeroltatták az egészet és elmondásuk szerint 40 millióért építtettek egy új házat + 22 millióért vették a telket a rajta lévő régi házzal, ami annyira azért nem volt rossz állapotú. Így most ketten élnek egy 2x150nm-es házban, ami szerintem teljesen felesleges. Jó mondjuk ők mindketten fogorvosok, szóval elhiszem, hogy van miből pénzük.

Aztán a kettővel mellettünk lakó, tavaly nyáron cseréltetett tetőt. Nem lehetett olcsó. Most két hete kétszázezerért vett nem tudom hány m3 tüzifát, mert állítólag most olcsóbb. Hát nekem most nem lenne kapásból kétszázezrem tüzifára.

Akkor az egyik barátom, volt gimnáziumi osztálytársam most építkezett. Hát az a ház is olyan, hogy biztos vagyok benne, hogy nem 10-20 millióba került. Közben ők is úgy két-három évente lecserélik a kocsijukat újra.

A következő eset, igaz ez Budapesten történt még egyetemista koromban: évfolyamtársam a város mellett lakott szüleivel egy településen, észrevehetően nem rossz körülmények között. Egyszer csak a szülők vettek a csajnak zsebből 20 millióért egy belvárosi új építésű lakást. Nehogy már annak a szegény lánynak minden nap fél órát kelljen autóznia a szintén nem suzuki kategóriájú több milliós autójával.

Soroljam még? És ezek csak a közvetlen környezetemben lévő esetek. Ez hány is a 10000-ből?

2011. ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Hát így más azt biztos.. :) Jó helyen laksz, gazdag embereket ismersz. Csak sajnos nem ez az átlag ma. Akiket felsoroltál, szerintem ők a felső 500 ezer.
2011. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Kedves 04-07 10:33-as válaszoló!


Tiszta szívemből kívánom, hogy valami fejlettségileg 70-80 évvel ezelőtti, diktatorikus, barbár helyre sodorjon az élet. Ott majd alkalmazhatod a luxus nélküli életet.

2011. ápr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!