Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A romániai 80-as évekhez...

A romániai 80-as évekhez hasonló szegénységre készüljünk fel?

Figyelt kérdés
Apám ezt mondja, nagyon félünk. A különbség talán annyi, hogy áru ugyan lesz, csak pénze nem lesz rá senkinek.
2011. ápr. 7. 10:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
89%
nem mintha ha Romániába most olyan jó lenne a helyzet
2011. ápr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
73%

erhnn

Szerinted tele vannak a kosarak.Menj és nézd már meg hogy mivel.A legalapvetőbb dolgokkal + az akciós áruval.Szerinted miért van ekkora forgalma a multiknak?Mert piszkosul olcsón adják a dolgokat és mivel nincs pénz mindenki arra megy hogy nem baj ha rosszabb minőségű,hó végéig ki kell tartania a pénznek.

2011. ápr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
61%
Miért? Még nem készültetek fel?
2011. ápr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
60%

"Én szeretem ezt az országot,de ha így lesz(van),akkor én elhúzok innen!"


Ha nem csak a szád járna már nem lennél itt, ugyanis már régesrég nagyobb szegénységben élünk Romániánál.

2011. ápr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
84%
11:28-as! Azért írtam így,mert én még jól élek,de ha az én anyagi helyzetem változni fog,akkor nyilván olyan helyen keresek majd munkát,ahol jobban megélhetek(az ittenihez viszonyítva).
2011. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
82%

"A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:26"

A különböző üditők, csipszek, sörök, ruhák, játékok alapvető élelmiszerek?

"Ha nem csak a szád járna már nem lennél itt, ugyanis már régesrég nagyobb szegénységben élünk Romániánál."

"A válasz írója 22%-ban hasznos válaszokat ad."

Forrás? Mert levegőbe beszélni könnyű, de ha simán a minimálbért néznéd meg, vagy az egy főre jutó GDP-t, de látom ez magas neked.

2011. ápr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

11:26!

Én egy hipermarket közelében lakok, ezért, nap mint nap ott vásárolok. Általában viszem a kis kosárkákat és veszek egy-két dolgot. Jellemzően soha nem vásárolok 2-3eFt-nál többért.

Ezzel szemben az emberek 80-90%-ánál azt látom, hogy viszik a nagy "talicskát" úgy telepúpozzák, hogy már tolni nem tudják. A pénztárnál simán kifizetik a 30-40-50eFt-os számlákat.

A szomszédunknak 6(!) kocsija van. Egyik sem régebbi 3-4 évesnél. Most a napokban vettek új márkás mosogatógépet. A réginek elmondásuk szerint semmi baja nem volt, csak megunták. Rendszeresen jön hozzájuk takarítónő, bejárónő. Most télen voltak Új-Zélandon nyaralni.

Ezek szerintem nem arra utalnak, hogy milyen rosszul élnek itt az emberek. Egyébként pont ők azok, akik legjobban panaszkodnak, hogy mennyire nincs pénzük semmire.

Aki lop csal hazudik és ügyeskedik, vagy csak simán mázlista, az eddig is megélt és ez után is meg fog élni. Aki próbál tisztességes lenni, az nyomorog, vagy épphogy megél. Vagy elhúz innen olyan országba, ahol ez másképp működik.

2011. ápr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
71%

11:45 Nem tudom merre élsz,mifelénk csak elvétve van néhány ilyen újgazdag aki minden hétvégén több tízezret elkölt.

Mellesleg erhnn igen szerintem a sör alapvető,legalább ennyi öröme legyen az embernek ebben a nyomorult országban.

2011. ápr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

A Dél-Dunántúlon és Budapesten is felváltva. De érdekes és paradox módon Budapesten ez a rongyrázás annyira nem jellemző, mint itt.

Egyébként nem csak hétvégén költenek ennyit. Akármelyik nap, akármelyik napszakában is vagyok ott, ritkaságszámba megy ha valaki 10eFt alatt költ. Hogy miből az jó kérdés, mert állítólag itt is elég nagy a munkanélküliség.

2011. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
szerintem egyszerüen akkor van nekik pénzük, és akkor jól bevásárolnak hogy elég legyen a következő fizetésig. nézd már meg nekem hogy pl 1 adott embert mennyi időnként látsz a boltban!
2011. ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!