Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kedves Fideszes állampolgára...

A kedves Fideszes állampolgárainktól kérdezem, hogy mit szólnak a Széll Kálmán-terv 2. 0-hoz?

Figyelt kérdés
2012. máj. 12. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
fideszes*
2012. máj. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
A Fideszesek még alszanak:))
2012. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Ugyanolyan lesz mint az 1.0, csak még több hibaüzenettel.
2012. máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Miért, magadtól nem tudod? Mit gondolsz, miből származott a 2/3?
2012. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Magyarország történelmének legnagyobb megszorítását vajon miként aposztrofálják a fidesz szimpatizánsok...

Egyébként itt van a tervezet: [link]

A 223. oldaltól érdemes bújnia mindenkinek, hogy megtudja milyen új adókra számíthat, illetve nagyjából mennyivel lesz drágább például a gyógyszere, vagy a tömegközlekedés.

2012. máj. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha ezt nem lépik meg, akkor széttépik az országot.

A 2004 óta folyó túlzottdeficiteljárást a büntetési fázisba léptették volna, aminek folyományaként az egész 2000 milliárd forintos EU kohéziós támogatásoktól elzárhattak volna minket.

Én magam részéről örülök, hogy nem leépítések, és elbocsátások vannak benne, mert tudtam, hogy valamit ki kell találniuk, és nem akartam volna utcára kerülni.

Szerintem adóztassák a telefonhívásokat, a banki átutalást nyugodtan!

Egy ezrelék a banik átutalás! 100 000 forint átutalás után száz forint. Engem a bankban arról akartak legutóbb meggyőzni, hogy minden banki átutalásról, vásárlásról küldenek sms-t, darabonként csak 15 forint. Rengetegen elő is fizetnek rá. Meg sem kottyan az embereknek egy háromezer forintos vásárlásról 15 Ft-ért kapni sms-t. Ezt persze a banknak fizetik. Most viszont 3000 Ft-os vásárlás után kell 3 Ft-ot. Ráadásul ezt, ha minden igaz a bank fizeti az államnak.

A baloldali körök az ingatlanadót követelik bevezetni, vagy emelni. Én azt mondom, hogy az emberek létének alapjait ne bántsák, se az otthonát, se a munkáját, és ebből a szempontból nekem megnyugvást jelentett, hogy telefon, meg biztosítási adó lesz.

Nagyon sajnálom, hogy ezt korábban nem találták ki, mert sok kollégámat kirakták februárban úgymond megtakarítási szándékkal, többgyerekes családfenntartókat, sokat. És nem csak az én munkahelyemen, örültem hogy akkor nem tettek ki. Most azt hittem jön az újabb kirúgási hullám, hát hál istennek nem jött! Inkább fizetek 2 Ft-ot egy perc telefon után, minthogy ne legyen semmi bérem, és ne legyen pénzem telefonálni, nekem ezt jelentette a Széll Kálmán terv 2.0.

És azt mondom, rengeteg ember állása menekült meg ezekkel az adókkal. Még számolgattam is, hogy hány embert kell kirúgniuk, ha 150 milliárdot akarnak spórolni.

2012. máj. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen 2004 óta túlzott deficit eljárás van az ország ellen. Akkor miért kellett csökkenteni a társasági adót, és bevezetni az egykulcsos adót? A fogyasztás nem nőtt tőle, sőt csökkent, és a térségben nekünk vannak a legrosszabb beruházási mutatóink. A kisvállalkozások nagy része pedig vagy minimális, vagy 0 nyereséggel rendelkezik, nekik semmit sem ért ez az intézkedés. Tavaly bevezették a bankadót, ennek következtében a számlavezetési díjak a duplájára nőttek, és az átutalásokért is többet kell fizetni. Most jönnek ezzel a csekkadóval. Vajon ha tavaly át tudta hárítani a bankadót a bankszektor, akkor idén nem tudják a csekkadót? Ne legyél már ennyire naiv öregem. Az ingatlanadót pedig nem kis értékű családi ingatlanokra szokták kivetni, hanem olyan ingatlanra, ami komoly vagyont jelent. Ha valakinek van három luxusvillája az a létének az alapját jelenti? Az elbocsátásokkal kapcsolatban meg csak annyit, hogy szerinted ilyen mértékű járulékterhet melyik munkaadó fog kifizetni a bérek után? Regnálása óta a jelenlegi kormány történelmi csúcsra emelte a járulékok mértékét, vajon ez szerinted miként fog hatni a foglalkoztatottságra. Arról nem is beszélve, hogy tízezrével építik le az embereket a közszférából, és többezres tanárelbocsátásra készülnek. Az érveid cseppet sem állják meg a helyüket.
2012. máj. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Vajon ha tavaly át tudta hárítani a bankadót a bankszektor, akkor idén nem tudják a csekkadót? Ne legyél már ennyire naiv öregem. Az ingatlanadót pedig nem kis értékű családi ingatlanokra szokták kivetni, hanem olyan ingatlanra, ami komoly vagyont jelent. Ha valakinek van három luxusvillája az a létének az alapját jelenti?"

A közszférában dolgozom, és valóban februárban jelentős leépítés volt, minden hetedik embert kirúgták. De az új Széll Kálmán tervben nem szerepel leépítés. Legalábbis én eddig úgy láttam nem lesz.

A bankadót csak saját magamon tudom lemérni. Nekem egy fitying számlavezetési díjat sem kell fizetni, a banki lekötés is magas százalékon lehetséges, hitelem szerencsére nincs. Így nem tapasztaltam, hogy bármit is áthárítottak volna.

Az ingatlanadót pedig a városomban két éve bevezették úgymond a luxusingatlanokra, de most már minden panellakásra is fizetni kell, 60 négyzetméter után nekem évi 12 ezer forintot, és még három sincs, csak egy, az sem csak az enyém, most nyilván ezt tovább emelték volna. Tavaly még úgymond tényleg csak a luxuslakások, azaz a 64 négyzetméternél nagyobb lakásokra kellett fizetni, de idén már minden lakhatás céljára szolgáló ingatlanra, tehát az, hogy luxusingatlanra vetnek ki egy ingatlanadót az kamu. Amúgy Budapesten minden lakás luxusingatlan, mert bármelyik lakás többet ér egy vidéki, vagy egy faluban található, még akár hatalmas méretű háznál is.

Az ingatlanadó pedig az elértéktelenedett ingatlanvagyon további értékvesztését eredményezné. A 150 milliárd pedig elosztva mondjuk hárommillió lakással amennyi van kb az országban az lakásonként 50 ezer forint/év. Ha csak a budapestiek fizetik, a méregdrága ingatlanjaik után, akkor mondjuk a vidéki kevésbé értékes ingatlanok tulajdonosai megúsznák, de akkor kiürülne Budapest, mindenki kiköltözne a közeli városokba, és az egész fővárost aprópénzért fölvásárolhatnák, akik akarják.

2012. máj. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még egy kis ráadás. Hallgasd meg főleg az utolsó 10 percet.


[link]

2012. máj. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A bankadót csak saját magamon tudom lemérni. Nekem egy fitying számlavezetési díjat sem kell fizetni, a banki lekötés is magas százalékon lehetséges, hitelem szerencsére nincs."

Én viszont nagyon is megéreztem a számlavezetési és átutalási díjak emelkedését. Átlagosan 3-4 ezer forintot is elkérnek egy bakszámlára a bankok, és akkor még semmilyen tranzakciód nem volt.

"tehát az, hogy luxusingatlanra vetnek ki egy ingatlanadót az kamu."

Mi az, hogy kamu? Szerinted nem lehet törvényben meghatározni, hogy x millió HUF értékű ingatlan felett adózzon valaki a háza/lakása után? Vagy valami különös közgazdasági reakció miatt megváltoztatja magát a vonatkozó jogszabály? Nem értelek....

"Amúgy Budapesten minden lakás luxusingatlan" Ez nem igaz lehet, hogy pesten többet érnek az ingatlanok, de több vagyonos ember is van.

"Ha csak a budapestiek fizetik, a méregdrága ingatlanjaik után, akkor mondjuk a vidéki kevésbé értékes ingatlanok tulajdonosai megúsznák, de akkor kiürülne Budapest, mindenki kiköltözne a közeli városokba, és az egész fővárost aprópénzért fölvásárolhatnák, akik akarják."


Szerintem nem kéne ilyen sötét víziókat látnod. Egyrészt Az ingatlanadót NAGY ÉRTÉKŰ ingatlanokra kellene kivetni. A nagy érték az ott kezdődik, hogy 50-60 millió HUF. Nem egy egy 60 négyzetméteres családi ház. Pesten egy átlagos 2+fél szobás ingatlan kb. 12-18 millió forint. Az, hoyg nálatok sz@rul csinálják nem azt jelenti, hogy egyébként meg nem lehet jól. Az ingatlanadótól meg nem értéktelenedne el az ingatlan ez egy baromság. Egyéb iránt meg az utóbbi pár évben 40%-ot estek az ingatlanárak és Budapest még áll. :D Ráadásul pont az ellenkezője történik annak amit te mondtál, a vidéki lakosság települ Budapestre, méghozzá elég nagy arányú a migráció, mert Pesten sokkal több munkalehetőség van.

2012. máj. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!