Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetne szebbé és gazdaga...

Hogy lehetne szebbé és gazdagabbá tenni Magyarországot?

Figyelt kérdés

Nem akarok olyat hallani, hogy szavazzak a Fidesz/Mszp/Jobbik/LMP.

Hagyjuk ki a pártpolitikát.



2012. máj. 7. 21:46
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

#20

Megírnád a gondolataidat egy kicsit bővebben?

2012. máj. 30. 10:59
 22/24 anonim ***** válasza:

"Megírnád a gondolataidat egy kicsit bővebben?"


Én csak felvázoltam a geopolitikai helyzetünkből adódó lehetőségeinket. Pl. síparadicsomban nem kéne gondolkodnunk, mert nincsenek hegyeink. A horvát tengerparttal sem tudunk versenyre kelni. Ásványkincsekben sem vagyunk valami gazdagok, legalábbis tudomásom szerint. Turisztikailag két dolgot tudunk igazán felmutatni: világszép fővárosunkat és esetleg a Balatont. De azért ne legyenek illúzióink. Ez utóbbihoz is csak akkor fognak ellátogatni a külföldiek, ha pl. a tengerparti üdülőhelyeknél SOKKAL lejjebb tartjuk az árakat.

Gazdasági szempontból például a földrajzi elhelyezkedésünk TÖKÉLETES. Az ilyen nagy elosztó gyárakhoz, mint pl. a Mercedesé ideális. Mindezért kb. a tatárjárás hatásaihoz mérhető az a paranoid skizofrén politika, amit napjainkban a kormány művel, hogy távol tartsa az ilyen befektetőket. Bocs, hogy belekevertem a politikát, de ez elválaszthatatlan a kérdéskörtől. Mindenesetre a jövőben remélem sikeresebbek leszünk.

2012. máj. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Értem mire gondolsz. Te nem a politikát keverted bele. Csak akkor tehetünk valamit Magyarországért, ha minden magyar tesz érte, és nem csak a közemberek, hanem a politikusok is.

(Köszönöm, hogy nem kevertél bele pártpolitikát, te valószínűleg, úgy értetted, hogy a magyar politikának kell változnia)

2012. máj. 30. 12:38
 24/24 anonim ***** válasza:

Kelet és nyugat közötti kereskedelembe kéne komolyan belefolynunk. Ahogy korábban is említették Magyarország tökéletes hogy nagy elosztó központok települhessenek ide.Már az ókorban is a nagy kereskedelmi központok voltak a leggazdagabbak És az ország helyzete tökéletes lenne ehhez.Jó földrajzi fekvé,s viszonylag magas képzettség és kiváló szellemi tőke.

Viszont fejlett infrastruktúra ,kiszámítható és átlátható valamint kedvező adópolitika elég dolgozó ,valamint erős szakszervezetekre van szükség hogy ezt érvényesíteni is tudjuk az ország érdekében.

Ez lenne a sikerünk nem a rengeteg szomszéd országgal versenyezni a nem túl nagy részt kitevő mezőgazdaságban ,turisztikában és a többiben hanem arra koncentrálni amire másnak nincs lehetősége.

De elsősorban a magyarok hozzáállásán kéne változtatni hogy az egész Tejútrendszer minket akar kipusztítani ,mert ettől nemhogy nem fejlődünk hanem tönkretesz minket.Ezt el kéne felejteni.


Szerintem így sokkal szebb gazdagabb és pozitívabb lenne Magyarország.

2012. júl. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!