Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetne szebbé és gazdaga...

Hogy lehetne szebbé és gazdagabbá tenni Magyarországot?

Figyelt kérdés

Nem akarok olyat hallani, hogy szavazzak a Fidesz/Mszp/Jobbik/LMP.

Hagyjuk ki a pártpolitikát.



2012. máj. 7. 21:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországon tudtommal 9 millió ember él, és ebből ahogy az előbb láthatjuk csak 3.5 millió ember dolgozik.

Nem hiszem, hogy a magyarországi romák száma 5.5 millió."

Nem is, lebontva valahogy így néz ki (kerekítettem a számokat, nem pontosak):

3,5 millió dolgozó

1,5 millió nyugdíjas

2 millió 18 éven aluli

0,5 millió munkanélküli

2 millió inaktív (GYES, felnőtt korú tanuló, egyetemista, nem fizet adót, stb.)

2012. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Jó viszonyt ápolni mind Brüsszellel, mind Pekinggel és amint kis pénzszagot érzünk, ott toporogni az irodájuk előtt.

Emellett tényleg növelni kell a foglalkoztatást, vicc, hogy hárommillió ember tart el másik hétmilliót.

2012. máj. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Például ha a magyar fiatalok Magyarországon akarnának boldogulni, Magyarország pedig megbecsülné őket anyagilag is. Ha nem vonnánk gyököt a saját értékeinkből, miközben más népek négyzetre emelik a sajátjaikat. Ha a nyugdíjasok és a fiatalok, a bölcsészek és a mérnökök, a vállalkozók és a közalkalmazottak, a jobbosok és a balosok nem köpködnék annyira egymást. És még sorolhatnám.
2012. máj. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

én nem tudom, de ha rájöttetek szóljatok, lehet, hogy visszaköltözöm (bár mivel a mentalitáson nem lehet pár év alatt változtatni, kétlem, hogy akármikor is otthon szeretnék élni).


viccet félretéve.


"Például ha a magyar fiatalok Magyarországon akarnának boldogulni, Magyarország pedig megbecsülné őket anyagilag is."


igen, de itt egyikből következik a másik. 5 év tanulás után a természettudományos diplomámmal elmehetnék tanítani (na kösz, emlékszem én anno a volt középiskolámra.. 33 emberből egyedül engem érdekelt a kémia), mehetnék esetleg egyetemre tanítani PhD után, de otthon ez sem nagyon vonz, hogy őszinte legyek. ha dolgozni mennék, jó esetben 120.000-el szúrnák ki a szemem, miközben kutatásra esély kb 0, pénz méginkább 0. ilyen körülmények mellet meg lehet kövezni, de nem akarok otthon boldogulni.


hogy lehetne szebbé és gazdagabbá tenni?

EU-s támogatásokkal és szakértők bevonásával. olyan szakértőkre gondolok itt, akik az adott területben magas tudományos fokozattal rendelkeznek, továbbá nemzetközi szinten is elismertek a publikációjuk miatt. csak hallgatni is kéne rájuk, mert lehet nem mindig hülyeség az, amit mondanak.

konkrétan? nem tudom, én ezt ráhagynám az azon terület tényleges szakértőire. én maximum az oldal természettudományos (kémiai-biológiai) oldalához tudnék hozzászólni, mivel saját bőrömön tapasztalom, hogy mekkora a különbség egy nyugati és egy otthoni természettudományos képzés között. és ez nem csak pénz, hanem hozzáállás kérdése is, főleg az oktatók részéről. és pont ez a különböző mentalitás az, amit nem lehet rövid idő alatt kinevelni az emberekből és ami miatt Mo. nem fog jelentős fejlődésen keresztülmenni.

2012. máj. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Mi már b....6juk. De a jövő még lehet jó. Ha megtanítjuk a gyermekeinket olyan szakmát választani, amit nem a szülő erőltet rá, hanem amihez tehetsége van és ami igazodik a piachoz. Ha megtanítjuk becsülettel, büszkén élni, de nem bántani másokat. Ha a vidéki városok gazdasági súlyát sikerül növelni Budapest ellenében.
2012. máj. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Valaki0702 ***** válasza:
Turisztikai befektetésekkel, nagy beruházásokkal mert ezek mind kettőt jelentősen fel fejlesztenék.
2012. máj. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor tegyünk együtt kedves hazánkért.
2012. máj. 8. 21:00
 18/24 yossarian44 ***** válasza:

Nem elég több embernek dolgozni, kevesebbet lopni, vagy összefogni.


Egyszerűen be kéne látni már végre legalább egy magyar kormánynak - legyen az bármelyik - hogy a közgazdasági törvények azok bizony tényleg törvények, ahogy a nevük is mutatja.


Nem javaslatok.

2012. máj. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Értem.
2012. máj. 9. 21:17
 20/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, pozitívan állsz hozzá, ez tetszik. Tranzitország lévén az infrastruktúránkat kell fejleszteni, és nettnek kell lenni, hogy a kamionosoknak legyen kedve megszállni nálunk. Bp 5-6-7-8-9 kerületeit restaurálni, ami nagy idegenforgalmi vonzerőt jelentene. Mezőgazdaságot gatyába rázni. Beállni kereskedelemre K és Ny között.
2012. máj. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!