Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nincs mit enni, érdekel-e...

Ha nincs mit enni, érdekel-e valakit a kommunista múlt?

Figyelt kérdés
Ez a helyzet, a Fidesz propagandának meg ez a legnagyobb gondja (Hír TV). Kinek mi a véleménye?

2012. máj. 5. 10:57
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
72%

A Kádár-rendszerben kellett dolgozni! Nem lődörögtek a gyárakban és a munkahelyeken,hanem dolgoztak. Csak a szervezettség nem volt mindig jó.

A gazdaság nem piaci viszonyokra épült,hanem irányított volt,ezért nem működhetett tovább.

A rendszerváltáskor egy jól működő iparral és mezőgazdasággal rendelkező országot vettek át Antallék. Azóta vitték a csőd szélére az országot,amiben jelenleg vagyunk.

A HÍR-TV soha nem mond reális híreket,csak azt,amit a Fidesz dumál.

Inkább arról beszélne,hogy az ország 80 %-a miért nem tud tisztességesen megélni?

2012. máj. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
24%

"A rendszerváltáskor egy jól működő iparral és mezőgazdasággal rendelkező országot vettek át Antallék."


Gyakorlatilag minden 70es években gyártott nyugati dolgok licenselt, vagy simán ellopott tervei alapján készültek, és működtek.

2012. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
16%

Támogatom a jobbikot és a fideszt a kommunista múlt végleges eltörlésében.Már el is kezdték a mocskos hazaáruló kommunisták szobrát el is tüntetik és átnevezik a tereket pl Horthy térre.Horthy nagyobb ember volt mint a hazaáruló rákosi meg kádár.

El kell tüntetni mindent ami kommunizmus.Elfelejtitek hogy az a rendszer tette tönkre itt az embereket.Megrontotta a mentalitást és megfertőzte az embereket.


Ja , és nem vagyok jobbikos mielőtt valaki rám fogná egyből.

2012. máj. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Valaki0702!


Tényleg 12 vagy? Csak mert nem cáfoltad, viszont ez sok mindent magyarázna.

2012. máj. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

"gépekből a dízel olajat és még sorolhatnám."


Senki sem lopott dízel azaz mogyoróolajat mert nem is volt. Szerintem te a gázolajra gondolsz, de az meg azért vitatható lopás volt -e.

2012. máj. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

# 13/15: A " múltat végképp eltörölni" nem ismerős valahonnan?

Egyetértek azzal hogy ne díszelegjenek komcsik a legfrekventáltabb helyeken, de igenis emlékezni kell arra hogy mit műveltek, csak nem mindegy hogy hogyan.

2012. máj. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
39%

"Ha jól tudom mindenkinek volt munkája, sőt... " volt, de feleslegesen. Nagy volt a házon belüli munkanélküliség, mindenki állami cégnél dolgozott. Akkor is kapott fizetést, ha semmi értékteremtőt nem tett>>már akkor is felesleges dolgokra ment el az állam pénze. SZJA sem volt, igaz értelme sem lett volna, mivel szinte mindenki állami vállalatnál dolgozott.


"2. Nem Kádár bácsi rontotta el hanem Antal miniszter elnök úr! " Ha igaz, hogy az 1970-89 között felvett kölcsönök 10%-a jött csak be az országba, Antall József pedig '90.május 23-tól volt hivatalban, khm...


"Hol a Boci, a Győri Édes? Na!"


A Bocit asszem Csehországban gyártatja a Nestlé, mivel Szerencsen megszűnt a csokigyártás nagy része. Viszont, nagyjálból egész Európát Szerencsről látják el Nescafé-val.


A győri édest gyártó gyár is köszöni jól van,eladta magát a KRAFT Foodsnak. A régi győri gyárat bontják, helyette teljesen új épült Győrben, ott már csak Negro készül, továbbá most költözik ide a Cadburry gyártósora ( azt is megvette a Kraft és ideköltözteti a Halls gyártását). A kekszgyártó részleg Székesfehérvárra került, már elég régen és maximális kapacitással termel, többek közt Győri Édest is.

Az Audi részben a rába helyén van, de mondj bármilyen Rába saját fejlesztést, amivel előrébb jutott. Ja nincs. Még mindig a 60-as években licenszelt MAN D2156-os motort pofozgatják ( pl ezek kerültek néhány sorozat Kamazba is ..).


Ha olyat írtál volna: "Hova lett a GANZ" , akkor még helyeselnék is.

2012. máj. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

'A kommunizmus a legtökéletesebb rendszer, és nem múlt hanem jövő.'


Legtökéletesebb? Nem igazolódott be. Jövő? Ázsiában esetleg igen, Európában biztos nem. Ha elfelejtetted volna, Európa megtapasztalhatta a komcsi uralmat és 90-ben megmondta mindenki: elég volt belőle. Ha annyira meg lett volna vele elégedve mindenki, nem kerül sor rendszerváltásra.

Amondó vagyok, összekeverted a gulyáskommunizmussal, ami bár enyhébb volt a többi államéhoz képest a volt keleti blokkban, de ugyanúgy halálra volt ítélve.

2012. máj. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Látom itt a beírók többségének van mit enni, ezért nem a kérdésre válaszol, nem érti azt, sőt megátalkodottan kommunistázik 22 évvel a rendszerváltás után, megjegyzem a kádár rendszer se tartott sokkal tovább, 30 évig... Kommunstázók menjenek a Hír TV-be, itt a Fidesz diktatúra miatti éhezésről kellene értekezni...
2012. máj. 6. 08:06
 20/28 anonim ***** válasza:

"Kommunstázók menjenek a Hír TV-be, itt a Fidesz diktatúra miatti éhezésről kellene értekezni..."


Kérdező: ha nem fogadsz el más véleményt, csak azét aki téged erősít meg, az demokratikus?:)


Ha te pl. éhezel, érdekes hogy netezésre "fussa".


A diktatúra fogalmával pedig ismerkedj meg jobban.

Aki valódi diktatúrát és éhezést akar látni, annak ajánlani tudom pl. Észak- Koreát.


És még egy bölcsesség a mai napra: a múlt ismerete nélkül nem érthetjük meg a jelent és nem alapozhatjuk rá a jövőnket ( ezt most találtam ki, de lehet hogy már olvastam valahol, és plagizáltam:))

2012. máj. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!