Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja a jobboldalnak az...

Mi a baja a jobboldalnak az internacionáléval?

Figyelt kérdés
2012. máj. 3. 09:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%
Azzal, hogy a jobboldal kitalálja, hogy egy ilyen, esztétikailag maximum közepes valami egyenértékű lesz az uniós és a magyar himnusszal, valamint a Szózattal.
2012. máj. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%
Valószínűleg esztétikailag nem hasonlítható össze Beethoven Örömódájával, de számomra az egyik a magyarság összetartását, másik Európa széthúzását jelképezi, úgyhogy egy percig sem vitás, melyiket hallom szívesebben.
2012. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
8%
az EU "himnusza" valóban jobban illene mi? eszem megáll. Az nem egy nemzet és nem is saját Himnusz. csak egy államszövetség, ami sajnos egyre inkább szuperállammá akar átalakulni, a nemzeti értékek eltiprásával.
2012. máj. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%

"Azzal, hogy a jobboldal kitalálja, hogy egy ilyen, esztétikailag maximum közepes valami egyenértékű lesz az uniós és a magyar himnusszal, valamint a Szózattal."


Az uniós himnusz nem egyenértékű a magyar Himnusszal és a Szózattal, de még a Székely Himnusszal sem. És nem a jobboldal sajátja, hanem minden egészséges érzületű magyar emberé.

Az hogy te nem ebbe a körbe tartozol, a te bajod, de javaslom, hallgass a barátodra, aki pár éve megmondta: "akinek nem tetszik, el lehet menni":)

Mondjuk unió- országba. Annak úgyis jobban tetszik neked a himnusza:)

2012. máj. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

„Az uniós himnusz nem egyenértékű a magyar Himnusszal és a Szózattal, de még a Székely Himnusszal sem.”

Nem egyenértékű, valóban, ezt jól látod. Csak egy a gubanc: Magyarországon a Himnusz és a Szózat hivatalos ( [link] Az EU-tagjaként az Örömóda is félig a himnuszunk, de ez nem magyarként, hanem az EU állampolgáraként. Viszont a székely sehol sem hivatalos Magyarországon, ezért nem egyenértékű a többi felsorolttal.


„És nem a jobboldal sajátja, hanem minden egészséges érzületű magyar emberé.”

Nem vagyok székely. Magyar-német állampolgár vagyok, magyarnak és németnek tartom magamat. De székelynek nem. Magyarország parlamentjében, egy Magyarországhoz köthető jogi személy megválasztásakor a magyar jogi államhoz köthető dalokat énekeljék, ne pedig valaki másét. Ha elénekelnék a német himnuszt, nem örülnék nekik, mert semmi köze nincs a magyar parlamenthez. Ahogy az is fura helyzetet teremtene, ha a Reichstagban az osztrák himnuszt énekelnék a Kancellár beiktatásakor (vagy enyhe túlzással az eredeti német himnusz első versszakát).

Ez nem akadályoz meg abban, hogy együtt érezzek a székelyekkel, vagy a határon túli magyarokkal. Ez nem jelenti azt, hogy nem tartanám őket magyarnak, és nem segíteném őket a kultúrájuk, nyelvük megtartásában. Székely himnuszt is énekelhetik máskor, más helyzetben – de ebben a helyzetben nem volt meg.


És mellesleg nincs jogod bárki magyarságát kétségbe vonni az alapján, hogy mit tart a hivatalos(!) jelképeken kívül Magyarország, illetve a magyarság jelképének.

2012. máj. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Azért merész összehasonlítani az internacionálét és a székely Himnuszt...

Az egyik égisze alatt sok embert megöltek, deportáltak stb a székely Himnusznak nincs ilyen múltja.

Szóval nem értem ez hogyan juthatott valakinek is eszébe a kérdésemről :(

Különben köszönöm a válaszokat!

Utolsónak:

Azért a székelyeknek több közük van Magyarországhoz, mint az osztrákoknak a németekhez.

Különben a németek nagyon lenézik az osztrákokat, kb. "parasztoknak" tartják őket. Az osztrákok nem tudom hogyan viszonyulnak a németekhez.

2012. máj. 4. 09:45
 17/19 anonim ***** válasza:

15/16: Ez a köztársasági elnök beiktatásakor történt.

A köztársasági elnök a magyar nemzet egységét képviseli.

A Székely Himnusz eléneklése egy szimbolikus kifejezése a magyar nemzeti egységnek, azaz nem csak a határon belüli, hanem a határon túli magyarokénak is.

Szerintem ezt nem lehet objektíven megítélni ( hivatalos vagy nem hivatalos).

2012. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

10:08!

„A köztársasági elnök a magyar nemzet egységét képviseli.”

Hivatalosan(!) a köztársasági elnök a POLITIKAI nemzet egységét képviseli. Nem tagadom, egy olyan helyzetben, mint a magyaroké, ez nem egyszerű, és örülök is, ha mint az „anyaország” egyik vezetője sokat tesz a határon túli magyarokért, és így „15 millió magyar köztársasági elnöke”. Ez így ok, nem vitatkozok ezzel, csak lássuk tisztán a dolgokat.


„A Székely Himnusz eléneklése egy szimbolikus kifejezése a magyar nemzeti egységnek, azaz nem csak a határon belüli, hanem a határon túli magyarokénak is.”

Szerintem a magyar nemzet egységének a magyar Himnusz a kifejezője, meg a szózat. Egy Székely himnusszal én nem tudok mit kezdeni, szeretem, szép, és szívesen eléneklem Szeredán a helyiekkel. Vagy egy hoki meccsen. De nem a parlamentben. Ez miért fejezi ki az egységét a magyar nemzetnek? Nem vagyok székely, így nem érzem ezt az egységet kifejezőnek.


„Szerintem ezt nem lehet objektíven megítélni ( hivatalos vagy nem hivatalos).”

Ezzel egyetértek. De azt objektíven meg lehet ítélni, hogy ha valami ennyire kétféle érzést vált ki az emberekből, akkor azt talán nem az ország egységekét kifejező gesztusként kéne aposztrofálni. Kicsit ellentétes a céllal az eredmény.



09:45!

„Azért a székelyeknek több közük van Magyarországhoz, mint az osztrákoknak a németekhez.

Nem sokkal. Azonos nyelv, egy nép, azon kívül mi? Abban igazad van, hogy az osztrákok csak az Anschluss után voltak ideiglenesen Németország része, míg a székelyek kb 500 éven keresztül, de ez annak a következménye, hogy Németország egyesítése később történt meg. De nézd meg, hogy nem véletlen, hogy a Unio trium nationum-ot, a három nemzet unióját a szászok, a magyarok és a székelyek kötötték.


„Különben a németek nagyon lenézik az osztrákokat, kb. "parasztoknak" tartják őket. Az osztrákok nem tudom hogyan viszonyulnak a németekhez.”

Ez már csak azért alakult ki így, mert az osztrákok kimaradtak a Német Birodalomból, és így a „savanyú a szőlő” esete miatt alakult ki az ellenségeskedés – ez azután odáig fajult, hogy teljesen külön népként kezelik magukat. Ha máshogy alakult volna a történelem, az osztrákok pont annyira lennének németek, mint most a szászok, a svábok vagy a bajorok.

2012. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"De azt objektíven meg lehet ítélni, hogy ha valami ennyire kétféle érzést vált ki az emberekből, akkor azt talán nem az ország egységekét kifejező gesztusként kéne aposztrofálni. Kicsit ellentétes a céllal az eredmény."


Igazad van, valóban kétféle érzést vált ki.

A kérdés, hogy miért?

2012. máj. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!