Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora kárt okoz a naptár"tos...

Mekkora kárt okoz a naptár"toszogatás" Magyar módra?

Figyelt kérdés
Szombatból hétfő, hétfőből szombat, péntekből szombat, szombatból péntek... stb. Úgymond 3-4 napos "hétvégék". A közalkalmazottak ismerettségemből pl ha szombaton van hétfő, nem hajlandóak dolgozni, és 4 óra helyett már délben hazalógnak. De ismerek ilyet szakorvosban is, meg van sértve, ha valaki bejelentkezik szombaton, amikor t.képp hétfői munkanap van... stb.

2012. ápr. 22. 15:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
68%

Nekem jó volt. Ügyfélszolgálaton dolgoztam, ilyenkor nincs ügyfél, be tudtuk pótolni az esetleges lemaradást: ügyfélpanaszok, levelek megválaszolása, irattározás.


Bár nem vagyunk gazdagok, de a hosszú hétvége is jól jött, ugyanis a szüleim tőlem 200 km-re élnek és elváltak. Egy sima hétvégén pénteken leutazok, szombat anyuval, vasárnap délelőtt apuval vasárnap délelőtt indulás haza. Most mindez egy 6 hónapos gyerekkel. Jó a hosszú hétvége.

2012. ápr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

""Mert aki gazdag ember, az még véletlenül sem dolgozik...érdekes hozzáállás."


Nincs benne semmi érdekes, negyven évig mosták a magyar társadalom agyába. Generációkba telik, míg kinövi. Már aki, mert kudarcos ÉS irigy emberek mindig lesznek."


Én sose voltam gazdag, de szegény sem. Én vagyok a középosztály :) (pedagógus) És ha az lenne gazdag, aki dolgozik, és az szegény, aki nem, akkor nem is sajnálnám senkitől. De azt ne akarja nekem bemesélni senki, hogy egy bróker vagy egy ügyvéd százszor annyit dolgozik vagy százszor értékesebb ember a társadalom számára, mint egy bolti pénztáros, aki 8 órája ül a gépnél, és a szeme is jojózik, vagy egy gépsori összeszerelő, aki három műszakban kepeszt a futószalag mellett. Ja, nem adott neki annyi észt a szerencse, jó, keressen fele-, harmadannyit, de ennyivel kevesebbet?

2012. ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Felmérhetetlent.
2012. máj. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Ha mondjuk csütörtökre esik egy munkaszüneti nap, akkor csak jobb az ha a péntek ki van adva szabadságra, és van 4 szabadnap, majd egy későbbi munkanap szombaton, mint az a felállás hogy 3nap meló-1nap szünet-1nap meló-2 nap szünet. "


Anyádnak jobb.

2012. máj. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Mert aki gazdag ember, az még véletlenül sem dolgozik...érdekes hozzáállás."


Mit dolgozna?

2012. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"De azt ne akarja nekem bemesélni senki, hogy egy bróker vagy egy ügyvéd százszor annyit dolgozik vagy százszor értékesebb ember a társadalom számára, mint egy bolti pénztáros, aki 8 órája ül a gépnél, és a szeme is jojózik, vagy egy gépsori összeszerelő, aki három műszakban kepeszt a futószalag mellett. Ja, nem adott neki annyi észt a szerencse"



Ez így ebben a formában nem igaz. A brókernek vagy az ügyvédnek sem adott semmivel több észt a szerencse, persze ezt embere válogatja, valóban van buta pénztáros is. De ha egy olyan felmérést tudnál készíteni, ahol a világ összes pénztárosának és összes ügyvédjének kérdéseket teszel fel, lehet hogy az ügyvédek maradnának alul.

2012. máj. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
3/16 -nak. Szerintem meg nem,mert arra külön szabály van a szabadság kivételénél, hogy heti pihenőidő vagy ebben az esetben fizetett ünnep előtt csak azért,hogy összevontan többe napot lehess otthon mi az irányadó. Gondold csak el,ha mindenki ezt csinálná akkor ki lenne a munkahelyen. Vannak egyedi esetek, de ezt indokolni kellett. Ez volt 4 éve. Lehet hogy azóta változott. Egyébként az embereknek több ,mint a fele örül neki, ha összevonják vagy ledolgozhatják és van több mint egy fél hetük otthon.Pl egy melegüzemben ahol folyamatos munkavégzés folyik ott más a szabály. Én mindig örültem egy 3-4 napnak, m,ert otthon be tudtam hozni a lemaradást. Egy városi akinek "se kutyája se macskája" persze,hogy unja magát.
2012. máj. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!