Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora kárt okoz a naptár"tos...

Mekkora kárt okoz a naptár"toszogatás" Magyar módra?

Figyelt kérdés
Szombatból hétfő, hétfőből szombat, péntekből szombat, szombatból péntek... stb. Úgymond 3-4 napos "hétvégék". A közalkalmazottak ismerettségemből pl ha szombaton van hétfő, nem hajlandóak dolgozni, és 4 óra helyett már délben hazalógnak. De ismerek ilyet szakorvosban is, meg van sértve, ha valaki bejelentkezik szombaton, amikor t.képp hétfői munkanap van... stb.

2012. ápr. 22. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Hatalmasat. Nagyobbat mint az óra állítgatás.
2012. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
suliba járok. péntek 4 óra, szombaton hétfő, ami 7 óra. melyik a jobb? a kur,va annyát aki ezt kitalálta.
2012. ápr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Tökmindegy, mert ha ez nem lenne, akkor tömegesen vennék ki az emberek a szabadságukat jelen esetben április 30-ára.
2012. ápr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

"suliba járok. péntek 4 óra, szombaton hétfő, ami 7 óra. melyik a jobb? a kur,va annyát aki ezt kitalálta."


Nem értem a problémát, mert ez nem plusz munka.

2012. ápr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

"suliba járok. péntek 4 óra, szombaton hétfő, ami 7 óra. melyik a jobb? a kur,va annyát aki ezt kitalálta."...ezen csak röhögni tudok. Neked nem plusz munka az a szombati nap, csak visszapótolod a kimaradt hétfőt.


Másrészt nem értem mi a gond ezzel az egésszel. Ha mondjuk csütörtökre esik egy munkaszüneti nap, akkor csak jobb az ha a péntek ki van adva szabadságra, és van 4 szabadnap, majd egy későbbi munkanap szombaton, mint az a felállás hogy 3nap meló-1nap szünet-1nap meló-2 nap szünet.


Az általad felhozott példák pedig az egyént és annak a munkamorálját minősítik...különösebb kárt meg nem okoz, mivel ahol nagyon muszáj, ott rendesen vissza van pótolva az az 1-2 kiesett nap.

2012. ápr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Sokkal értelmetlenebb dolog úgy dolgozni, hogy hétfőn mész, aztán kedden nem, aztán még három napot újra.
2012. ápr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
hát nem tudom, de én jobban mennék úgy hogy hétfőn megyek, kedd pihi, aztán 3 nap és hétvége újra.
2012. ápr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én sem kedvelem ezt a kavarást, de megértem, miért csinálják: a diákok kedvéért, akik nem a lakóhelyükön tanulnak, azok kedvéért, akik nem a lakóhelyükön dolgoznak, meg azok kedvéért, akik ilyenkor elutaznak szülőkhöz, nagyszülőkhöz, no meg a gazdagok kedvéért, akik kiruccannak Hawaiiba vagy legalább egy jó kis fitness-hétvégére, mert nagyon elfáradtak a pénzkeresetben.Az utóbbiak kivételével a többitől nem sajnálom.
2012. ápr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

"no meg a gazdagok kedvéért, akik kiruccannak Hawaiiba vagy legalább egy jó kis fitness-hétvégére, mert nagyon elfáradtak a pénzkeresetben.Az utóbbiak kivételével a többitől nem sajnálom."


Mert aki gazdag ember, az még véletlenül sem dolgozik...érdekes hozzáállás.

2012. ápr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
20%

"Mert aki gazdag ember, az még véletlenül sem dolgozik...érdekes hozzáállás."


Nincs benne semmi érdekes, negyven évig mosták a magyar társadalom agyába. Generációkba telik, míg kinövi. Már aki, mert kudarcos ÉS irigy emberek mindig lesznek.

2012. ápr. 23. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!