Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most tulajdonképpen mi is van...

Most tulajdonképpen mi is van a Gyurcsány-féle frakcióalapítással? Meghiúsította a kormánypárt?

Figyelt kérdés
Nagyon nem vagyok képben, nem igazán követtem a híreket. Szóval, ha meghiúsították, akkor az demokratikus?

#Gyurcsány Ferenc #frakcióalapítás
2012. ápr. 16. 18:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
24%

Emeszpésként kerültek a parlamentbe.

Déká nevű párt nem jutott be.

Ha kiváltak néhányan az mszp-ből és nem csak egy emeszpén belüli koalíciót alkotnak a legalább 12 drb becses személyükkel;akkor független képviselőkké váltak.

Majd a következő választásokon ha eléri a dk a bejutási szintet akkor lehetnek dékások.

Tehát sohanapján.

Sorry , ez van.

;)

2012. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
6%
De miért van ez? Azért mert most valaki önkényesen így döntött? Korábban 22 évig nem így volt.
2012. ápr. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
59-es! Rendben van, hogy ez a véleményed, de ennek már többször is hangot adtál. Többször nem vagyok rá kíváncsi!
2012. ápr. 16. 22:29
 14/21 A kérdező kommentje:

ma 22:19


Na kettőt találhatsz! Mivel az ország nagy része Gyurcsány-fóbiában szenved még mindig, továbbá ő a felelős a magyar történelem elmúlt 500 év szerencsétlenkedéséért, ezért egy DK frakció megalakulásának engedése jelentős szavazatokat vonna el "az elmúlt nyolc év" dogmán táplált Fidesz szavazók körében.

2012. ápr. 16. 22:35
 15/21 anonim ***** válasza:
40%

Egyáltalán nem demokratikus, sőt finoman szólva g*ciség amit csináltak, de ez azon kevés dolgok egyike a fidesznél amivel egyet értek.


A lehető legtávolabb kell onnan tartani azt az embert.

2012. ápr. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
25%
Igaz,hogy meglettek választva,de más pártszínbe.NA EZ az igazi köpönyegforgatás. Csak jussak be,aztán majd szint váltok.Tehát semmikeresnivalójuk a nép képviseletben.
2012. ápr. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
8%
Ilyen logikával,akár a jobbik is lehetne jelentős. Ilyen-olyan színekhez,párthoz csapódva bejuttatják magukat,majd sértődést színlelve,-megalakítják a jobbik oldalt.Egyből volnának vagy 70en.Akkor milenne a kérdés?Jogos a Fidesz törvény??
2012. ápr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%
Amennyire én tudom, a polgári rendszerekben a szabad mandátum érvényesül, azaz a képviselő, miután bejutott a parlamentbe, azt kezd a mandátumával, amit akar. És ez nem csak nálunk volt így. Kiválhat, átmehet más frakcióba, vagy másokkal együtt alapíthat újat. De úgy látszik, nálunk a fülkeforradalom ezt is felülírhatja.
2012. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Ne csak a Fidesz szarakodjon, ők is tudnak valamit.

2012. ápr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Mint független képviselők továbbra is szabadon tevékenykedhetnek, szavazhatnak amire akarnak, beadhatnak törvénytervezetet, javaslatot.


Csupán nem alapíthatnak egy pártot, ami nem került be. Én amennyire emlékszem, pártokra (is) szavaztam. A listán DK társulat nem volt.


Ennyi erővel én bekerülök demokrataként, aztán a haverokkal csinálok egy kommunista pártot, mert miért ne, aztán amikor kérdőre vonnak, közlöm, hogy "Erre szavaztak az emberek!" Ez azért sehol sincs így. Nem arról van szó, hogy kirúgták őket a parlamentből, hanem arról, hogy választáskor nem létező, parlamentbe be nem kerülő pártba nem léphetnek át, de mint FÜGGETLEN képviselők kedvükre alkothatnak tovább. Személy szerint igazán ezzel sem értek egyet (semmilyen színben, nem csak Gyurcsánnyal, mivel az emberek egy x program és egyéb miatt szavaztak rá, más téma, hogy mind hazugság...) akkor ne forgassuk a köpönyegünket, és lóduljunk át a másik oldalra... Ha úgy érzi, hogy amire, akikkel együtt megválasztották, nem az ő érdekeinek, céljainak megfelelő, akkor le lehet mondani a mandátumról, és a következő választáskor újraindulni.

2012. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!