Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem szüntetik be vasutat...

Nem dávid kérdése:

Miért nem szüntetik be vasutat véglegesen?

Figyelt kérdés
Egyrészt hatalmas veszteséget termel évek óta. Másrészt évek óta folyamatos vágány léépítések vannak. Illetve A szerelvények már elég elavultak. Ahol én élek itt már csak napi 4szer indul vasút a város felé de ahogy észre vettem az emberek inkább a buszt választják. Észre kéne venni az államnak hogy minél többet ritkítják a járatokat annál kevesebb utas lesz...
2012. ápr. 15. 11:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Bp - Győr vonalon a busz 100x jobb volt, elég sokban volt WC, a középső ajtóknál, vonatban nincs elfektethető ülés, vonatban nincs klíma (jó a pótdíjasokat, meg a kőkemény üléses flirtöket ne számoljuk), a busz ritkábban, és kevesebbet késik, dugónál is max 15 percet, vonaton rendszeres a felsővezeték-szakadás/lopás, gázolás, fene tudja még mi, 50-100 perces késések. Két féle vonatra van szükség:

Személyvonatra, hogy a kis falukban élők lejussanak Pestre, illetve nemzetközi expresszekre, mert azokat úgyse szüntetik meg.

Győrbe a busznak hiába 110 perc volt papíron a menetideje, 90-95 perc alatt mindig odaértünk, 100-al végigrepesztettünk az autópályán, annyi idő alatt, mint a pótjegyes IC -k.

2012. ápr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
41%
Miért kellene?Ez hülyeség!Néhányan előttem már kifejtették miért is kell.Nem írom le még egyszer.
2012. ápr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
32%
A magyarországi apró falvakba vezető szárnyvonalaknak nincs jövőjük, azokon tényleg olyan kicsi a kihasználtság hogy bezárásra ítéltetnek, a gerinchálózatot viszont érdemes lenne fejleszteni. Azt meg általában meg szokták oldani, hogy ahol bezárnak egy vasútvonalat ott a volán indít buszokat, tehát nem olyan katasztrofális a helyzet a tömegközlekedés szempontjából mint amilyennek sokán mondják.
2012. ápr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
21%

Hogy legyen mit kérdezni.


Amúgy meg azért, mert sok ember van, aki hajlamos arra, hogy utazás közben jöjjön rá a sz*rás. Na azok buszon mégis hogy mennének el sz*rni, Te észlény?!

2012. ápr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Macs1209 válasza:
47%

1. Buszon nincs WC.

2. Vonat ritkábban késik (lásd balesetek száma)

3. Vonattal több minden szállítható

4. A vasút logisztikai ága nyereséges


Sok oka van, hogy miért nem. Személy szerint vasút párti vagyok.. Útálom a buszt, a nyomort, a kis térbe való be-

zártságot, a lassúságot.

2012. ápr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!