Mennyire jó hogy a jegybank (MNB) 100%-ban független az államtól és önálló életet él?
A Jegybank nem független az államtól és nem is él önálló élete. Csak a mindenkori kormánytól nem függ. Ez így helyes.
Elnöknek csak olyan embert neveznek ki,akinek nagy szakmai tapasztalata van,és alkalmas erre a posztra. A n ép ezt nem tudná megítélni. Párt szimpátia alapján veszélyes lenne elnököt választani.
Különben a miniszterelnököt sem a nép választja meg.
Pártokra szavaznak. Igaz,hogy a pártoknak van miniszterelnök jelöltjük. De csak akkor lesz miniszterelnök bárkiből,ha a pártja tud kormányt alakítani,a jelöltjét a Köztársasági Elnök javaslata alapján a Parlament megválasztja.
Azért jó, mert a jegybank szakmai alapon működik, bár mostanában próbálnak a apolitikusok is beférkőzni az igazgatótanácsba és a döntéshozó testületbe, de csak egy bizonyos mértékig lehet oda delegálni embereket.
Az elnökválasztás is ezért nem a nép kezében van, hülyén is nézne ki.
A jegybanki elnökeinket eddig nagyrészt szakmai és csak kis részt politikai alapon választottuk! És mérhetetlenül jobb teljesítményt nyujtottak mint a kormányfőink! Szerintem aki ért a közgazdaságtanhoz az látja!
De nem véletlen hogy egy politikus legalább a saját hatalmához ragaszkodik! Hisz ha oda is hozzáértő ember kerülne akkor miből élne meg??
Bár a gond tényleg ott van hogy a szavazók soha nem arra szavaztak aki értelmesen beszélt és valódi programot tett le az asztalra hanem aki hamukázik és lőzungokat hajtogat!
Innentől minden állam olyan erős lesz és olyan gazdaságpolitikája lesz amekkora a saját értelmi szinvonala!
Nálunk most épp ekkora...
Nagyon sok híres közgazdász beszédét hallgattam már és mindegyik elítéli a Magyar jegybank működését. Szerintük 20 éve hibásan működik és nem a nemzet érdekeit tartják fontosnak.
Róna Péter, Varga István, Vezér Szörényi László, Boros Imre, Bogár László közgazdászok és még néhány kevésbé ismert közgazdászok is így látják ezért tettem fel a kérdést.
Példának egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=lo2hkj9bads
ma 16:07
Te azt nem akarod megérteni, hogy a kormány és a központi bank szétválasztása olyan történelmi folyamat volt, mint a szekularizáció. Amikor kormányok kezében voltak a jegybankok (már jó régen), akkor annak állandóan infláció és csúnya gazdasági kudarcok voltak a következményei. Mert tulajdonképpen nyomtatták a pénzt szarásig a politikai ígéretek valóra váltására és a szavazók "megvásárlására". Ennyi a történet.
Rónáról nem hiszem el, hogy ilyet nyilatkozott volna. Varga jobboldali, még jó, hogy nyalja a kis vezér seggét. Vezér-Szörényiről meg azt tudom, hogy valami összeesküvéseket meg háttérkormányt lát minden mögé. Bogár meg bogaras, Drábikkal meg a többi majommal egy ketrecbe való! Kötözni való bolondok!
http://www.youtube.com/watch?v=lo2hkj9bads
Pont e miatt a műsor (nem pont ez, de ua. a klikk) undorodtam meg a jobboldaltól, főleg ezektől a barmokról. Bayer, Kerényi mind-mind még azt is megszabnák az embernek, hogy mikor, hol és milyet sz.rjon! Okádék egy banda!
"Te azt nem akarod megérteni, hogy a kormány és a központi bank szétválasztása olyan történelmi folyamat volt, mint a szekularizáció. Amikor kormányok kezében voltak a jegybankok (már jó régen), akkor annak állandóan infláció és csúnya gazdasági kudarcok voltak a következményei."
ennyit az inflációról. Nagyjából összeköthető a dolog azzal, amikor a jegybankok függetlenedtek a kormányoktól, nem furcsa? :)
A nagy gazdasági összeomlások és kudarcok szintén a 20. században váltak rendszeressé.
Szóval miért is jó, hogy a jegybankok függetlenek? :D
"ennyit az inflációról. Nagyjából összeköthető a dolog azzal, amikor a jegybankok függetlenedtek a kormányoktól, nem furcsa? :)
A nagy gazdasági összeomlások és kudarcok szintén a 20. században váltak rendszeressé. "
Kérlek olvassál többet gazdaságtörténelmet. Akár a Római birodalomról és híressé vált Néroi költekezésről(ajánlom Gerhard Waldherr Néró életrajzát) és "csődről".
Ha meg arra gondol hogy nem volt világméretű pénzügyi válság mondjuk 2000 éve ami kiterjedt volna Europára és Dél-Amerikára meg Kínára akkor azért gondolkozz már hogy mire is gondol...
És hogy az infláció csak a Jegybankok miatt van???
Te olvastál Montesquieu-t??? Ő már akkor írt erről amikor te még az ük-ük-ük-ük-ük...-apád gondolatában sem voltál! Had ne írjam le a spanyol nemesfém beáramlást és hogy hogyan ment az inflációba tönkre az állam!!
És mindezt úgy hogy nem volt akkora termelési mennyiség ugrás mint az iparosodás óta!!
Hogy a francia királyok pénznyomdáinak "túlműködtetése" miatti inflációt és csődbe ment embereket már ne is említsem!! Ők is úgy gondolták hogy nincs következménye ha annyi pénzt nyomtatnak amennyit akarnak!
De ezekről csak akkor tudsz bármit is ha legalább az alap dolgoknak(középiskolás történelemkönyv és a királyok pénzrontásai, netán spanyol történelem!!!!) utánanézel!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!