Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is járt így?

Nem dávid kérdése:

Más is járt így?

Figyelt kérdés
Félig önkormányzat kezébe lévő cégnél dolgozok. És most rúgtak ki 10embert 2honapja. Azért rúgták ki őket mert cég nem akarta az 1kulcsos adó miatti kiesést kompenzálni. És ha ezt nem teszi meg elesik sok mindentől. De a 10új embert a lehető legalacsonyabb fizetésen vettek fel (minimál bér). És 10üres hely gyorsan betelt mert nagy a munkanélküliség. Tehát ennyit a kormányról... Most azok az emberek ott vannak munka nélkül.
2012. ápr. 9. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Igen én is jártam hasonlóképp évekkel ezelőtt, hogy a minimálbér emelése miatt rúgtak ki. Ráadásul szintén a Fidesz miatt. Ez a világ legkártékonyabb kormánya.
2012. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Én meg a fidesz alatt találtam munkát magamnak.Ráadásul nem minimálbérét,hanem jó fizetésért.

Bár nem vagyok fideszes(nem is érdekel a politika) de szerintem teljesen mindegy melyik kormány van a hatalmon.Ha valaki jó szakember akkor kevés lehetőséged ad arra,hogy lapátra tegyék.Először mindig azokat küldik el akik sokat vannak táppénzen,nem jól dolgoznak,panasz van stb..Aki fontos azt akkor is megtartják ha fizetni kell utána.

2012. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Ma már a fontosakat is csak akkor tartják meg,ha van pártfogója.
2012. ápr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

valamennyi munka van, aki képes dolgozni, azt megtartják.

ha megszűnik a cég, akkor meg mindenkit elküldenek

2012. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
ha a fidesz nem emelete volna a minimálbért, akkor dolgozhatnátok 30 ezerért :(
2012. ápr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én az egyik Fővárosi Önkormányzatnál kaptam nagy nehezen melót,tavaly nyáron.melót?!Locsoló kocsival kellett az utcákat róni,ebédszünet és minden nélkül.Ha nem a kocsin voltam,akkor kutyaszart kellett lapáttal vakarni az aszfaltról,szóval szemét meló alig 70 ezer forintért.Decemberben,karácsony elött közvetlenül derült ki,hogy senkinek nem hosszabbitják meg a szerződését,tehát 'zamek egytől egyig mindenkinek.Utólag derűlt ki,hogy ugyanez volt a probléma az egykulcsos adó miatti kompenzálást nem akarták.Majd ez után a START kártyámat sem akarták vissza adni,mondván hagy maradjon még egy ideig bent,mert én úgy sem fogok dolgozni egy darabig.
2012. ápr. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 doboszoli ***** válasza:

Tegnap 21:08

Elmesélnék röviden egy történetet.

A rendszerváltás után közvetlenül történt. Vasmunkás szaki ismerősöm (ma már nyugdíjas) dolgozott egy elég komoly vasúti síneket, váltókat készítő gyárban.(ma már osztrák tulajdon..)

Amikor elkezdték az embereket kirugdosni, tele szájjal éltette a rendszert, hogy lám-lám a "selejteket" elküldik, de Ő a jó szakember továbbra is...

Aztán ö is belekerült a leépítésbe, innentől sz@r volt a rendszer, mennyivel igazságosabb volt a régi, mindenkinek volt munkája, stb.

A kettő között néhány hónap telt el.

2012. ápr. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!