Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire vagy előítéletes?

Mennyire vagy előítéletes?

Figyelt kérdés

Egy közeli házba (II.ker.) két hónapja költözött be az első roma család.

A lakásajtókról időközben le lettek feszegetve a réz névtáblák.


Látsz-e összefüggést a két dolog között?


2012. ápr. 5. 11:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
8%
Persze, hogy látok. Rühellem a cigókat. És igen, nagyon előítéletes vagyok velük szemben, mert az eddig általam megismert C típusú állampolgárok közül mindössze 2, azaz kettő darab olyan volt, amelyik tisztességes.
2012. ápr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Mennyiség?

Hoppá...elfelejtettem leírni, hogy 3 utcára néznek az ablakok és kb. 130 lakásos a ház, tehát nem dekákról beszélünk...és az utcanévtáblákat is a jövő hónaptól műa nyaggal kell pótolnia az önkormányzatnak.

2012. ápr. 5. 23:02
 13/20 Sz1u ***** válasza:
Hmmm... mégiscsak van dolga a címfestőnek... Tehát kinek is biznisz?
2012. ápr. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van:

1. valóban a cigányok lopták le a táblákat

2. valamelyik család le akarja járatni őket


Ha a cigány család normálisan viselkedik, ami számomra abból kiderül ha rájuknézek, akkor a második lehetőség a valószínű, ha a cigány család olyan mint itt felénk egy átlagos cigány család ez is kiderül egy rájukpillantásból, akkor valószínűleg ők lopták le.

2012. ápr. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Viszont a kérdésre nem válaszoltam:

Előítéletes vagyok és látok összefüggést a két dolog között.

Aki majd a piros kezecskét nyomja ajánlom, hogy 1-2 hétre költözzön be borsod eggyes részeire pl Ózd vagy Kazincbarcika vagy bármelyik faluba.

2012. ápr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Sz1u válasza:


Hmmm... mégiscsak van dolga a címfestőnek... Tehát kinek is biznisz?"


Valaki ajánlotta Borsodod, én a "nyóckert" ajánlom. 33 évig éltem ott, hidd el, van alapja a ellenszenvnek.

2012. ápr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%

,,Milyen romák? Már mint viselkedésileg. Ha rendesek akkor kicsi a valószínűsége, de ha messziről látszik hogy ,,zűrösek" akkor elég valószínű."


Nah ezért miért kellett engem lepontozni, -_-"

2012. ápr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Sz1u ***** válasza:

14:00 qkker


"Valaki ajánlotta Borsodod, én a "nyóckert" ajánlom. 33 évig éltem ott, hidd el, van alapja a ellenszenvnek."


Én nem azt mondtam, hogy kizárt, hogy a cigányok voltak! A kérdés az előítéletről szólt. Ha a cigánycsalád helyett egy magyar család költözött volna abba az épületbe és a névtáblák mégis eltűntek volna, akkor most volna kérdés? Nyílván nem. De így, hogy cigányok költöztek oda... Talán meg kellene nézni, hogy az ő névtáblájukat is. Hátha az is le van feszítve. Valaki azt is írta korábban, hogy a II. ker. nem a legszegényebb kerület (nem tudom, mert nem vagyok budapesti). Lehet, hogy "bodzás" cigányok ezek a szerencsétlenek és leszarják a névtáblákat magasról.


Javaslok egy videót az előítéletről:


[link]

2012. ápr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó reklámfilm, de a való élet egy "hangyányit" másabb. /ja és cigányokról beszélünk, nem motorosokról/
2012. ápr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Sz1u ***** válasza:

19:19 qkker


"Ez egy nagyon jó reklámfilm, de a való élet egy "hangyányit" másabb."


Természetesen tudom, hogy ez egy reklámfilm (Carlsberg) és azt is, hogy a való világ az egy "kicsit" más. Én az előítélet rossz oldalára akarok rávilágítani, nem egyébre. Ahogy a motorosokat eleve megbélyegezték rossz embereknek, úgy az sem biztos, hogy a cigányok voltak a névtábla lefeszegetők.

Személyes példám nekem is van. 25 éve lakom Békéscsabán egy lakótelepen, ahol a két szomszédos négyszintes lakóházakban több (mondhatni sok) cigánycsalád is lakik (ha gondolog, privátban megadom a pontos címet is). Soha, semmilyen probléma nem volt egyikkel sem. A munkám során nap, mint nap találkozom cigányokkal. Még egyik sem támadt be, vágta el a torkom, vagy zsebelt ki, stb... Gyerekkoromban az egyik legjobb cimborám egy cigány volt. Ezekután én nem fogok a cigányokra pusztán csak azért köpködni, mert az most divat. Majd, ha esetleg rossz tapasztalatom lesz meg fog változni a véleményem, de addig nem. Sőt, addig még talán védem is őket, mert a sorsukról nemcsak ők tehetnek, hanem mi is (többek közt pl. az előítélettel)!

2012. ápr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!