Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy egy...

Mit szóltok ahhoz, hogy egy idén életbe lépet törvény értelmében Schmittet továbbra is megilleti a köztársasági elnöki elnevezés, közel 1,5 milliós fizetés, gépkocsi sofőrrel,2 személyes titkárság és lakáshasználati jog melyet mind mi fizetünk?

Figyelt kérdés
[link]
2012. ápr. 2. 19:54
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Emellett élete végéig valamennyi egészségügyi ellátást térítésmentesen vehet igénybe.
2012. ápr. 2. 19:55
 2/29 anonim ***** válasza:
78%

Ez minden eddigi KE-re vonatkozik, és nem idei törvény.

Az más kérdés, hogy nem méltó rá.

2012. ápr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
46%
Aki ott ül a köztársasági elnöki székben, annak ez a minimum amit kaphat egy országtól. Oda nem "beülnek" emberek, hanem oda választják őket. Azok a képviselők, akik számára mi adtunk hatalmat. Tehát az, hogy most jól döntöttek vagy sem, nem erre a lapra tartozik. A köztársasági elnök a haderők legfőbb parancsnoka, az országot reprezentáló személy, véleményem szerint semmi kivetnivaló nincs abban, hogy ezért javadalmazás jár. Egy olimpikon is életjáradékot kap (igen, Schmitt mindkettőt...)
2012. ápr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nem illetné meg a történtek után.És ha van benne egy csepp jóérzés,akkor eme javakról is lemond.(csak nem fog!)
2012. ápr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
75%
Bocsi, hogy offolok. Jelenleg nem élek otthon, így nem vagyok teljesen képben a történtekkel. Olvastam, hogy lemondodott, és olvastam, hogy elvették a doktori címét. Leírná nekem valaki röviden, hogy mi történt pontosan?
2012. ápr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
70%
Kb. ez történt pontosan :) plágiumvád alá került a megvédett doktori értekezése, ezért az egyetem visszavonta a doct. univ. címét, aminek hatására sértődött leköszönőbeszéddel lemondott.
2012. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%
Hát szerintem az eddigi elnökök közül egyik se érdemli meg hogy ezt megkapja.De ha egyszer lesz majd egy jó elnökünk attól nem sajnálnám.
2012. ápr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
19%
Egyértelműen nem Schmitt volt a hibás más is követelt el diplománál kisebb nagyobb csalást a SOTE-akkor elfogadta utólagosan már hagyhatnák, mert az egész az akkori rektor hibája.
2012. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
67%

Eddig talán úgy volt, hogy 2 évet kellet köztársasági elnöknek lenni mára már elég egy nap is, úgy tudom.

Igaza volt vmelyik előttem szólónak aki azt mondta, hogy mi választjuk meg őket és kötelességünk gondoskodni róluk. Az már más kérdés, hogy nem volt épp a legjobb elnökünk. Le kéne mondani ezekről a jogokról, szerintem nem halna éhen.


Viszont lenne egy kérdésem, szerintetek akkor ha most Kövér lesz az ideiglenes köztársasági elnök és mondjuk mást választanak meg helyette akkor ő is megkapja ezeket a jogokat?

2012. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
87%

Úgy érted, miközben minket dohányzásért, szabálytalan sáv váltásért, vagy egy jogvédett mű-írás egyetlen oldalának kinyomtatásáért kegyetlenül megbüntetnek?

Nos, halmozottan előnyös megkülönböztetésnek. Botrányosan bűnös hozzáállásnak.

2012. ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!