Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon szúrópróbaszerűen...

Vajon szúrópróbaszerűen ellenőrizhetnek egy-egy régebben megírt doktorit?

Figyelt kérdés

Mert ha igen, akkor elég sok embert megfoszthatnának ettől a címtől szerintem. Én 2004-ben diplomáztam a Pécsi Tudományegyetemen, de számtalan évfolyamtársam nyúlt le másoktól megjelölés nélkül szöveget, írtak át egész fejezeteket idézőjel nélkül pár kötőszó megváltoztatásával.

Gondolom azok most nagyokat hallgatnak és reménykednek benne, hogy nem derül ki a titkuk.



2012. ápr. 2. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem fölösleges, Schmitt Pál már akkor sem volt kisember, elbírálója a beosztottja volt, csak is ezért sikerült ledoktorálnia. Ez nem jelenti azt, hogy akkoriban mindenki csalt. Emberek, vegyük észre, hogy az oktatásban folyamatosan csökken az elvárás, elég csak összehasonlítani egy mai érettségit egy húsz évvel ezelőttivel. Ki az aki ezek után elhiszi, hogy húsz éve boldog boldogtalan ledoktorálhatott?
2012. ápr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Van aki puskázással érettségizik le.Itt az a lényeg hogy a vizsgázónak kell tisztességesnek lennie.Nem lehet arra hivatkozni hogy elfogadták.Lehetetlen az egész világon hasonló témákat összehasonlítgatni.Aki tudni akar és tud is annak nem kell más termékét lemásolni oldalakon keresztül.
2012. ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 2009-ben diplomáztam ott. Melyik szakra jártál és honnan tudod, hogy az illetők másoltak? És ha te tudod, gondolod, hogy a témavezetőjük nem vette volna észre?
2012. ápr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én jogra jártam és tudom, hidd el :)
2012. ápr. 2. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a bölcsészkarra jártam, szerintem ott nem volt jellemző, de lehet, hogy naiv vagyok. :)
2012. ápr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Vajon szúrópróbaszerűen ellenőrizhetnek egy-egy régebben megírt doktorit?"


Bármikor lehet ellenőrizni, miért ne? Újabban éppen azért nyilvánosak a disszertációk, hogy a csalást ki lehessen zárni. Régen az irattárban porosodó, soha senki által meg nem nézett értekezések tartogathatnak meglepetéseket.

2012. ápr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!