Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csalódtál-e a Fideszben a...

Csalódtál-e a Fideszben a 2010-es választások óta, és ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Én nagyon, például még mindig 128 ezer Ft-ért gürizek diplomás ápolóként egy kórházban, megígérték, hogy normalizálják az egészségügyet. Havi 12-14 napon át 12-16 órázok. Már belátom, hogy populista szöveggel bármit el lehet érni nálam is.
2012. márc. 30. 12:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

(Azért érdekes, hogy valahogy összejött az a kétharmad – pedig most úgy tűnik, senki nem szavazott rájuk)


Én vállalom, rájuk szavaztam, és csalódtam. No nem azért, mert csodát vártam tőlük, hanem azt, hogy dolgozzanak, és vigyék végig azt, amit elkezdenek (és amit korábban nem lehetett meglépni, mert 2/3 kellett hozzá), állítsák a helyes útra az országot. És nem Orbán hangzatos beszédei miatt reménykedtem, hanem a szakpolitikusaik által mondott cselekedeteik miatt. De ahelyett, hogy ezeket a jelentős változásokat végigvitték volna, csak belekaptak ebbe, abba, csak romboltak, vagy szimbolikus lépésekre pazarolták az időt és az energiát – és gyakran ezek a szimbolikus lépések is csak romboló hatásúak voltak. Az irányok többségében jók lettek volna (gazdaság terén), de a megvalósítás pocsék.


Reméltem, hogy hozzányúlnak a nyugdíjrendszerhez (és bevezetik a svéd modellt) – ehelyett csak kirúgták az egyik lábát, és így még kevésbé lesz fenntartható és biztosítható a nyugdíjkassza fenntartása.

Reméltem, hogy hozzányúlnak a szociális ellátásokhoz, javítanak az elosztáson, ehelyett csak bonyolultabbá tették.

Reméltem, hogy egyszerűsítenek az adózáson – ehelyett nekünk van egyedül a világon több kulccsal adózó „egykulcsosunk”.

Reméltem, hogy centralizálják az egészségügyet – ehelyett csak turkálnak benne.

Reméltem, hogy egyszerűsítik, centralizálják az önkormányzatokat – ehelyett csak plusz bürokráciát hoznak létre.


Szimbolikus lépések? Alkotmányt úgy írták, hogy az egyik legelemibb jogunkat, a magántulajdonhoz való jogunkat gyengítették. A visszamenőleges törvénymódosításokkal csökkentették a jogbiztonságot. Könnyített állampolgárság kiadásnak örülök, a választójognak nem (de mit is mondtak a legelején arról, hogy mivel nem jár az állampolgárság?)


És gyakran nem azzal volt a baj, amit csináltak, hanem ahogy. Pl. örülök, hogy bevezették a tandíjat – de nem 1 hét alatt kell elvégezni a több hónapos munkát, mert hiba lesz benne.


Szóval az a baj, hogy sok okos Fideszes (mert vannak olyanok is), akik 2-3 éve nyíltan beszéltek a szakpolitikai kérdésekről, azok most nem jutnak a párton belül szóhoz, mert mindent annak vetnek alá, nehogy kiderüljön, hogy a párt és a vezetője tévedhet (ami előfordul mindenkivel – csak beszélni kéne másokkal).

2012. márc. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nem csalódtam egy szálat sem, sőt még rosszabbat vártam. Hiába figyelmeztetünk itt páran a 2/3-ad veszélyeire, tojtak a fejünkre és lepontoztak. Most meg mindenki csak néz, hogy mi van? Hát az amit megmondtunk előre. Az okos más kárán, a buta meg a saját kárán tanul. Nos ez a tanulópénz.
2012. márc. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Bocs előző, de ez a"2002-től nem volt az egészségügyben béremelés" kicsit sántít.M.Péter 50%-os béremelésére nem emlékszünk?
2012. márc. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
M. Péter 50 % - os béremelése az egyik tényezője volt hogy kiürült a fedezet nélküli kassza. Az egy nagyon hibás lépés volt, de hát ugye megígérték a választások előtt, amivel meg is nyerték.
2012. márc. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ezek szerint 2002ben mégsem olyan rózsás állapotban adta át a Fidesz a kasszát? Egyébként az elmúlt 22év alatt ő volt az egyetlen aki legalább betartotta az ígéretei egy részét.
2012. márc. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

"Nekik csak annyit hogy ez majd jobb is lesz"


Csak az a bibi, hogy 21 éve az összes kormánypárt azt hajtogatta/hajtogatja, hogy csak egy kicsit kell megszorítani, kicsit kell összehúzni a nadrágszíjat, csak egy kicsit lesz nehéz, csak egy kicsit lesz rossz stb., aztán mi lett ezekből a kijelentésekből? Hát azt hiszem erre a legtöbb embernek nem kell választ adni, tudják azt maguktól is!

2012. márc. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem csalódtam. Tudtam, hogy az MSZP teljesen kiürítette az államkasszát. Tudtam, hogy akkora adósságokat halmoztak fel, hogy még az unokáink is nyögni fogják. Tudtam, hogy úgy adtak át mindent, hogy amit lehetett nem fizettek ki, halogattak, majd magyarázkodjon miatta a Fidesz.

És hát sz.ból nem lehet várat építeni.

Persze ők sem szentek, és tény, hogy nagy kapkodás van mindenben. OV is bevallotta, hogy sok hibát csináltak, mert mindenben gyorsan akartak dönteni, ezért nem gondolták alaposan végig, hogy mit csinálnak.

A nagy szakértelem is hiányzik, amivel kérkednek. Meg azért a kedves miniszterelnökünk is túl sokat képzel magáról. Nem teheti meg, hogy beszólógat az EU-nak és az IMF-nek.

2012. márc. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Csalódtam, mert még mindig ők vannak kormányon...
2012. márc. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
"Ezek szerint 2002ben mégsem olyan rózsás állapotban adta át a Fidesz a kasszát?" De igen. Mit gondolsz, miből emelték meg a bérek jó részét? Abból. Csak ugye el is fogyott, és ezt nem kellett volna. De a hatalom mindenek felett állt, az mszp csak ekkora áldozatok árán volt képes választást nyerni. Ami számomra viszont elképesztő volt és hihetetlen hogy a következő 4 év is az övék lett. A legtöbb ember most ennek a kárát tanulja, nem annak hogy most Fidesz van.
2012. márc. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Csalódtam, de sose szavaztam rájuk.


Viktorban azért csalódtam, mert megnéztem ezt a videót:

http://www.youtube.com/watch?v=a2cdczFqJ_8

Hogy egy liberális szellemiségből milyen egy hataloméhes féreg lett.

2012. ápr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!