Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Schmitt Pál hogyan védte meg...

Schmitt Pál hogyan védte meg a disszertációját?

Figyelt kérdés
Talán karddal?

2012. márc. 29. 22:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Rácsapott mindenkinek a kezére, aki el akarta venni tőle. De amúgy jó kérdés. Oké, másolta. De a benne lévő anyagot ismernie kellett. Ha nem így volt, akkor az ő bukása mellett a bizottság tagjainak is buknia kell.
2012. márc. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező! Nagyon jó poén- ezt még nem hallottam. :)
2012. márc. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Karddal biztos nem, legfeljebb párbajtőrrel.
2012. márc. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem lett volna belőle köztársasági elnök soha nem foglalkozott volna vele senki. Most minden követ megmozgat ez az ellenzéknek nevezett csürhe hogy a két harmados csúfos vereség után próbáljanak valami kompromittálót találni bárkin is akik a Fideszhez tartoznak. Szerinted most hány embernek lehetne elkezdeni kutakodni a múltjában ennyi erővel? Tényleg ez az ország legégetőbb problémája hogy Schmitt Pál hogyan írta meg évtizedekkel ezelőtt a disszertációját? Mások voltak a hatályos törvények is még akkoriban, de persze azt mindenki vágja szóról szóra, nem igaz? Akkor most ez lesz majd a legfontosabb az ellenzéknek hogy elkezdjék kutatni ki hogyan szerzett és mit az elmúlt ezer évben? Persze az igazi az lesz akkor ha az illetőre ráfoghatják a csontváza alapján hogy ez bizony Fideszes képviselő lehetett, a jobb oldali bordája erősebbnek tűnik................ Oké, elismerem a plágiumot részben, tegyük fel lemond, akkor nektek mennyivel lesz majd jobb? Többet fogtok majd keresni? Több lesz a munkahelyek száma? Leváltják a Fideszt? Nem. Csak a lelketek nyugszik meg majd, hogy ezt a Fideszest is sikerült kiütni. Azért ha visszatekintünk csak tíz- húsz évet, mennyien lehetnek még akik nem tisztességesen végeztek sok mindent, ráadásul az ország és az emberek kárára, mégis gond nélkül élhetik mindennapjaikat, semmitől sem tartva, valószínűleg igen sok név volna még. Az itt sokaknak a baja hogy most igen kemények a vizsgák az élet minden területén, és ha csak egy kis csalás is fellelhető benne, például egy idézetnél nincs oda írva honnan származik, milyen forrásból, már bukta is az egész. Mondom, ez érthető is valamilyen szinten, bár ebben én inkább azt látom amit minden esetben szoktam: Amit szabad Jupiternek............Vagyis a "neki lehet mert, nekem nem lehet mert" összefüggés rajzolódik ki éppen előttem. Vétség és vétség között is van különbség, ahogy bűntény és bűntény között is. Nem védeni akarom foggal körömmel, félre értés ne essék, csak kissé túl van már lihegve ez az egész. A hangsúly azon van hogy Fideszes méltóság az illető, ha Szabó Jánosnak hívnák aki egy sarki kocsmában iszogat minden este a másolt disszertációjával egyetemben senkit nem érdekelne.
2012. márc. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kiigazítást, erre gondoltam... :)
2012. márc. 29. 23:09
 6/24 A kérdező kommentje:
Mármint a párbajtőrre...
2012. márc. 29. 23:11
 7/24 anonim ***** válasza:
84%
Jók a válaszok. Amúgy kolopele, te az egyik leg intelligensebb ember vagy akik itt írogatni szoktak, nyomon követtem sok hozzászólásodat. Igaz, néhol kicsit messzire mész, de ez nem baj, színesebb a topic. Arra válaszolj nekem légy szíves, hogy te mit tennél ha valaki lemásolná azt amit te szabadalmaztattál, mert ha jól emlékszem valami ilyesmit írtál valahol. Tegyük fel csak, hogy valaki meg tudja csinálni. Ilyen esetben sem lennél felháborodva, főleg ha semmit sem tudnál tenni az ügyben, mert az a valaki még nálad is jóval magasabb pozícióban van? Akkor is ezt a mondást alkalmaznád? Valamiért túl sok benned a Fidesz vonás, ebben az egyben kicsit lehetnél nyitottabb is. Én is a Fideszre szavaztam, meg fogok is, de ami szemétség az szemétség. Ez pedig az, és egy ilyen ember ne legyen a köztársasági elnök egy olyan pártban amelyikre én is fogok szavazni. Egyszer olvastam tőled hogy elsősorban az ember az ami számít, az nagyon tetszett. Akkor ez most hogy is van ebben az esetben?
2012. márc. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
15%
Ez egy jó kérdés. Azt hiszem van némi igazad, valószínűleg pert indítanék, ha bebizonyosodna hogy minden az én ötleteim alapján készült. Csak tudod erre sokkal kisebb esély van, mivel ahhoz minden összetevőt, mennyiséget, alapanyagot, gyártási technológiával kapcsolatos kérdést pontosan kellene tudni, anélkül kiütköznének a hibák. Márpedig konkrétumokat erről könyvekben vagy az interneten nem találsz. Ahhoz hogy valaki még egyszer ezt a bonyolult eljárást véghez vigye, hát nem is tudom mi kellene. De mint már említettem, a kérdésed ötletes volt, ennek ellenére kitartok az álláspontomnál. Tudod, csak a Fidesz. Olvastam hogy a német és a bolgár sajtó is nagyon belelendült, de amúgy is ránk van már szállva mindenki, ez már nem oszt nem szoroz.
2012. márc. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Sz1u ***** válasza:
93%

23:08 Kolopele


"Ha nem lett volna belőle köztársasági elnök soha nem foglalkozott volna vele senki."


Legalábbis kicsi rá az esély. De a csalás attól még csalás!

Tudod nagyon jól (mivel egyidősök vagyunk), hogy annak idején a kiöregedett sportolók miként jutottak kiváltságokhoz. Jobb híján vendéglátóipari üzleteket (pl. presszókat, kocsmákat) kaptak jutalmul. Pedig ezek az emberek nem olimpikonok voltak. Miért tudom elképzelni azt a szituációt, hogy Palinak (esetleg) felajánlották, hogy "te Pali nem kell neked egy doktori fokozat"? Hisz Summa Cum Laudéval "védte" meg a lopott doktoriját, mikor talán nincs olyan mondat, amelyet helyesen tudna leírni! Nem szeretem az összeesküvés-elméleteket, de simán el tudom képzelni ezt a helyzetet!


"Most minden követ megmozgat ez az ellenzéknek nevezett csürhe"


Ne durvulj, légyszi! Ez nem a Te stílusod!



"a két harmados csúfos vereség után próbáljanak valami kompromittálót találni bárkin is akik a Fideszhez tartoznak."


A Fidesz pont ezt tette ellenzékben! Sajnos sikeresen!


"Szerinted most hány embernek lehetne elkezdeni kutakodni a múltjában ennyi erővel?"


Kutakodhatnának is, csak a Fidesz ezt is megakadályozta (ügynöklista).


"Tényleg ez az ország legégetőbb problémája hogy Schmitt Pál hogyan írta meg évtizedekkel ezelőtt a disszertációját?"


Mint, ahogy a legégetőbb probléma volt átnevezni az utcákat, tereket, hida(ka)t...stb...


"Mások voltak a hatályos törvények is még akkoriban, de persze azt mindenki vágja szóról szóra, nem igaz?"


Mások voltak az igaz. De azért 90%-ban másolni sem lett volna szabad (ezt nem igaz, hogy Palibá' nem tudta)!


"Akkor most ez lesz majd a legfontosabb az ellenzéknek hogy elkezdjék kutatni ki hogyan szerzett és mit az elmúlt ezer évben?"


Ha nem is az ezer, de az utolsó 40-50-60 évet mindenképp.


"Oké, elismerem a plágiumot részben"


A maradék kb. 10% (talán) nem volt plágium. Erre gondolsz?


"tegyük fel lemond, akkor nektek mennyivel lesz majd jobb? Többet fogtok majd keresni? Több lesz a munkahelyek száma? Leváltják a Fideszt? Nem. Csak a lelketek nyugszik meg majd"


Nem lesz több fizetésünk, nem lesz több munkahelyünk, de a lelkünk (egy kicsit) megnyugszik. Szerintem Te is így látod, csak most egy kicsit felpörögtél.


"Azért ha visszatekintünk csak tíz- húsz évet, mennyien lehetnek még akik nem tisztességesen végeztek sok mindent, ráadásul az ország és az emberek kárára, mégis gond nélkül élhetik mindennapjaikat, semmitől sem tartva, valószínűleg igen sok név volna még."


Ezért is írtam a 40-50-60 évet!


"például egy idézetnél nincs oda írva honnan származik, milyen forrásból, már bukta is az egész."


Amikor az egész kibukott, Palibá' a maradék 30 oldalt már tényleg a sajátjának mondta, mint "következtetés". Kiderült, hogy annak is a zöme csak egy egyszerű lopás. Tehát többről van szó, mint aminek szeretnéd beállítani.


"Mondom, ez érthető is valamilyen szinten"


Palibá' szintjén ez már nem megengedhető, ill. nem megérthető! Ő az ország első embere, akire fel kellene néznünk! De önálló gondolata nincs, a helyesírása kb. egy ötödikesének felel meg, a doktoriját kopizta... az egyedüli jó tulajdonsága a kiállása.


"Nem védeni akarom foggal körömmel, félre értés ne essék, csak kissé túl van már lihegve ez az egész."


Mint ahogy az őszödi beszéd!


"A hangsúly azon van hogy Fideszes méltóság az illető"


Nem! Ugyanúgy elítélném, ha bárki más így szerezte volna a doktoriját! Egyébként pedig pártok felettinek kellene lennie, de ezekszerint Te is beleszaladtál ebbe az elszólásba... (fideszes).


"ha Szabó Jánosnak hívnák aki egy sarki kocsmában iszogat minden este a másolt disszertációjával egyetemben senkit nem érdekelne."


Ez mennyiben menti ki Schmitt Pál köztásasági elnök urat?

2012. márc. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Kolopele, nyilván senkit nem érdekelt volna a plágiumügy, ha egy mezei állampolgárról beszélünk, ebben igazad van, de könyörgöm, egy köztársasági elnöknek köztiszteletben álló személynek kellene lennie! Ráadásul még hazudott is, hogy közös munka volt a bolgár szerzővel. Ezek után én nagyon örülnék, ha lemondana/eltávolítanák a helyéről.

Takarodjanak a közéletből a csalók, nekem ez a véleményem, a Fidesz amikor ellenzékben volt, nagyon helyesen szétszedte, kigolyózta a csalókat az Mszp-ből, most ők csinálják ugyanezt, ismét nagyon helyesen.


Értelmes embernek tartalak, el vagyok képedve, hogy véded Schmittet, ne haragudj, de ez a véleményem.

2012. márc. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!