Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megszigorítanátok a börtön-lux...

Megszigorítanátok a börtön-luxust?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy az elitélteknek igencsak jó dolguk van az "intézményekben".Nagyon sokan több év letöltését követően kigyúrtan szabadulnak,aztán a nagyon erős, félelmet keltő polgárok megmutatják,hogy mindig nekik van igazuk.Tévéznek,sportolnak,gyúrnak,mert ugye ott van konditerem. A mi pénzünkön! Tudom,hogy a legnagyobb büntetést kapták a szabadság elvonásával, és értelmesen kell eltölteni a benti éveket,meg le kell őket valamivel foglalni,de miért nem teszik pl. kötelezővé a hiányzó ált.iskola befejezését,aztán aki akar érettségizhetne is,tanuljon szakmát, ezek is kitöltik az órákat, napokat, éveket és még haszna is van.Ambrus is szórakozásból tanult meg korongozni.Ha én szeretnék,10ezreket kellene fizetni ezért a hobbiért.

Mennyivel könnyebben tudna beilleszkedni az a szabadult,aki elmondhatná,hogy hasznosan telt az időm,íme van már érettségim is. Most az a helyzet,hogy kigyúrtak, jogilag teljesen "kioktatott"-ak szabadulnak.


2009. jún. 15. 12:51
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%

Sztem az a 3 hozzászóló, akit lepontoztam nincs tisztában azzal, hogy mi van a börtönben. Olyan luxus, ami nekem nincs. Pedig munkahelyem van, dolgozom.


Persze, ha eltörölték a halálbüntetést, akkor csak nő a fogvatartottak száma. Pl.: volt olyan, aki megölt egy fiatal lányt, és pár év múlva ideiglenesen szabadlábra helyezték. Persze a próbaidő alatt megölt egy másikat!


Tudjátok mit? Én minddel azt tenném, amit ők elkövettek más ellen!!!!!!!! Olaszliszka! Akinek mond ez valamit. A semmiért agyonverni egy tanárt!!! Ugye? Szegény romák!!!!!Nemsokára svédasztalos kaja is lesz a börtönben!


Felháborító!!!! Aki nincs tisztában a dolgokkal, inkább ne szóljon hozzá!


Na most le lehet pontozni!

2009. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy sokan még messziről sem láttak börtönt..

Először is: A sportolás, és az, hogy éjjel nappal gyúrnak a cigányok van külömbség.. Még ha csapatsportokat játszanának megérteném, de szerintetek miért gyúrja ki magát? Hogy majd itt kinn folytathassa amit elkezdett. Jah én meg ha konditerembe mennék, akkor fizessek tízezreket? Bezzeg ők ingyen..

Másodszor meg igenis kötelező legyen dolgozniuk, tanulniuk, nem a TV-t lesni, sztárvendégeket hívni hozzájuk meg gyúrni..

2009. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%

szerintem kicsit nomádabb körülmények kellenének a mostaninál, hogy az emberek ne félvállról vegyék az egész börtön-dolgot, hanem tartsanak tőle.

azzal egyetértek, hogy mozogni kell, de azzal nem, hogy konditermet kell biztosítani a számukra..jobb lenne, ha a gyúrás helyett inkább az állóképességüket fejleszthetnék (pl futás, úszás), így nem kigyúrt állatok kerülnének ki, mégis jó formában lehetnének.

a tanulással egyetértek, szerintem az jó, ha kapnak erre lehetőséget.

a szabadidős programok (mint a festés, olvasás, korongozás) kellenek, de mindenképpen csak akkor, ha a rab jó magaviseletű és ha mellette dolgozik.

dolgozniuk kell nekik is, ez tény.

2009. jún. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
nehogymár egy bűnöző jobban éljen, mint én....nekem nem futja kábeltv-re meg hasonlókra, akkor nehogymár nekik ez legyen a jutalmuk a bűnözésért....
2009. jún. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
10%
utolsó: amint látom internetre azért futja
2009. jún. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
De meg ám!Nem normális dolog,hogy olyan körülmények közt "tengődnek",amilyenről rengeteg becsületes ember csak álmodozhat.Kötelező munkát mindnek,aki megérdemelte,hogy odakerüljön.
2009. jún. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
15%
ha ennyire hiszel ebben a baromságban, akkor miért vagy még kint?
2009. jún. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
84%

Csatlakozom egy előttem hozzászólóhoz: látszik, hogy a többség még csak messziről sem látott börtönt. Az a sok "luxus" csak addig tart, ameddig ott vannak a kamerások, a TV-sek. Néha mögé kellene nézni a dolgoknak, hogy milyenek is azok valójában, és nem csak a TV-ből tájékozódni, elhinni mindenféle butaságot. Kérdezősködjetek, vagy csak olvasgassatok utánna a dolgok valódiságának itt az interneten pl. Mr Phe fórumán, vagy a börtönélet blogon. Hamar rájöttök, hogy az olyan átlagemberek, mint én vagy ti is nem luxusnak, hanem a pokolnak tartanánk az ottani életet, és csak megtörne bennünket. Tiszta szívemből kívánom Nektek, hogy soha ne kerüljetek oda, a BV csak a menőknek, a bikáknak "jó".

Egyébként pont most a hetekben volt nadrágszíj összehúzás.

Igen, a munkát én is kötelezővé tenném, sok helyen lehet is, de ilyen gazdasági körülmények között nem könnyű.

2009. jún. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!